Back to liveffn portail
Liveffn portail
Sports results announced throughout the liveffn.com are provided for informational purposes and have no contractual value. IMPORTANT, only the results published on the Federal website(ffnatation.fr) are validated by the institution.
Warning
Français
English
English
Venez visiter le site de la FFN
MAULÉON-LICHARRE
Critériums Départementaux Été - 25 m
Sunday 16 June 2024
Welcome
Swimming the Web
Homepage
Program
programmation
Start-List
Program
Results
To learn more
Live
Live Results !
Lists
Lists informations
Statistics
Commitments statistics on the competition
Events
Entry List by events
Teams
Start-List by team
Competitors
Start-List by competitor
Start-List by event
Women events
Entry List Statistics
50 Freestyle Women
100 Freestyle Women
200 Freestyle Women
400 Freestyle Women
800 Freestyle Women
1500 Freestyle Women
50 Backstroke Women
100 Backstroke Women
200 Backstroke Women
50 Breaststroke Women
100 Breaststroke Women
200 Breaststroke Women
50 Butterfly Women
100 Butterfly Women
200 Butterfly Women
200 Medley Women
400 Medley Women
Men events
Entry List Statistics
50 Freestyle Men
100 Freestyle Men
200 Freestyle Men
400 Freestyle Men
800 Freestyle Men
1500 Freestyle Men
50 Backstroke Men
100 Backstroke Men
200 Backstroke Men
50 Breaststroke Men
100 Breaststroke Men
200 Breaststroke Men
50 Butterfly Men
100 Butterfly Men
200 Butterfly Men
200 Medley Men
400 Medley Men
200 Freestyle Men
1.
VALVERDE Killian
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
02:03.41
2.
CESAT Etor
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
02:09.53
3.
ONNAINTY AUGE Antton
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
02:10.00
4.
KIELAR Mathias
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
02:10.10
5.
GONDINET Antoine
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
02:11.94
6.
LAY Matelin
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
02:11.98
7.
BASTERRA Alatz
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
CN CAMBO
See the Commitments for this team
02:12.02
8.
SURMAN Mathieu
See the Commitments for this competitor
1999
FRA
AQUA LONS BARRACUDAS
See the Commitments for this team
02:12.10
9.
LENFANT Corentin
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
02:17.05
10.
MICALETTO Tiago
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
02:17.25
11.
GUILBERT Esteban
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
02:19.22
12.
LARRIEU Joan
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
S.A MAULEONAIS OMNISPORTS
See the Commitments for this team
02:23.87
13.
HARRIET Bastien
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
02:24.16
14.
POCHELU Pako
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
ELKAR 64 NATATION
See the Commitments for this team
02:25.08
15.
JUANICOTENA Paco
See the Commitments for this competitor
2011
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
02:28.88
16.
CHOURROUT Oihan
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
ELKAR 64 NATATION
See the Commitments for this team
02:38.91
17.
DE LARRARD GARRA Raphaël
See the Commitments for this competitor
2012
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
02:40.79
18.
BROS Ximun
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
ELKAR 64 NATATION
See the Commitments for this team
02:45.49
19.
DUPOUY--MAURICE Simon
See the Commitments for this competitor
2011
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
02:46.12
20.
FONSECA Sasha
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
ESPERANCE SERRES-CASTET
See the Commitments for this team
02:47.81
21.
LIQUET-LOUBIER Matheo
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
ESPERANCE SERRES-CASTET
See the Commitments for this team
02:50.70
22.
GILET Robin
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
02:51.85
23.
FROMENT Loan
See the Commitments for this competitor
2012
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
02:53.23
24.
D'AVOUT Manoa
See the Commitments for this competitor
2012
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
02:53.45
25.
UHALDE Unai
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
ELKAR 64 NATATION
See the Commitments for this team
02:54.53
26.
IRATÇABAL Maël
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
S.A MAULEONAIS OMNISPORTS
See the Commitments for this team
02:59.02
27.
SALEM Alex
See the Commitments for this competitor
2012
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
03:01.56
28.
GONZALEZ Antton
See the Commitments for this competitor
2011
FRA
S.A MAULEONAIS OMNISPORTS
See the Commitments for this team
03:03.25
29.
ARLA Pierre
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
ELKAR 64 NATATION
See the Commitments for this team
03:11.01
30.
FARGE Luca
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
ELKAR 64 NATATION
See the Commitments for this team
03:19.46
31.
CLABE Raphael
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
ESPERANCE SERRES-CASTET
See the Commitments for this team
03:43.15
32.
MASSONDO Antton
See the Commitments for this competitor
2012
FRA
ELKAR 64 NATATION
See the Commitments for this team
03:45.81
33.
JELASSI ANSO Mathéo
See the Commitments for this competitor
2011
FRA
S.A MAULEONAIS OMNISPORTS
See the Commitments for this team
NT
No time
34.
JAU Maxime
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
ESPERANCE SERRES-CASTET
See the Commitments for this team
NT
No time
35.
STEYER Mathis
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
ESPERANCE SERRES-CASTET
See the Commitments for this team
NT
No time