Back to liveffn portail
Liveffn portail
Sports results announced throughout the liveffn.com are provided for informational purposes and have no contractual value. IMPORTANT, only the results published on the Federal website(ffnatation.fr) are validated by the institution.
Warning
Français
English
English
Venez visiter le site de la FFN
LE PORT
Meeting Régional Labellisé 3 - 50 m
Saturday 1 - Sunday 2 June 2024
Homepage
programmation
Start-List
Program
Results
Live
Lists
Lists informations
Statistics
Commitments statistics on the competition
Events
Entry List by events
Teams
Start-List by team
Competitors
Start-List by competitor
Start-List by event
Women events
Entry List Statistics
50 Freestyle Women
100 Freestyle Women
200 Freestyle Women
400 Freestyle Women
800 Freestyle Women
1500 Freestyle Women
50 Backstroke Women
100 Backstroke Women
200 Backstroke Women
50 Breaststroke Women
100 Breaststroke Women
200 Breaststroke Women
50 Butterfly Women
100 Butterfly Women
200 Butterfly Women
200 Medley Women
400 Medley Women
Men events
Entry List Statistics
50 Freestyle Men
100 Freestyle Men
200 Freestyle Men
400 Freestyle Men
800 Freestyle Men
1500 Freestyle Men
50 Backstroke Men
100 Backstroke Men
200 Backstroke Men
50 Breaststroke Men
100 Breaststroke Men
200 Breaststroke Men
50 Butterfly Men
100 Butterfly Men
200 Butterfly Men
200 Medley Men
400 Medley Men
400 Freestyle Men
1.
TECHER Leo
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
LES DAUPHINS ST-LOUIS
See the Commitments for this team
04:24.71
2.
DELBOS-RAFAI Mahé
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
LES DAUPHINS ST-LOUIS
See the Commitments for this team
04:24.80
3.
LEBON Julien-Thomas
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
SUD SAUVAGE NATATION SAINT PHILIPPE - REUNION
See the Commitments for this team
04:45.01
4.
IDMONT Mahé
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
CLUB DES NAGEURS DE SAINT-LEU
See the Commitments for this team
04:49.13
5.
WALTER SCHOTT Simon
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
ST-DENIS RÉUNION
See the Commitments for this team
04:49.56
6.
DRISS Raphael
See the Commitments for this competitor
2004
FRA
CLUB DES NAGEURS TAMPONNAIS
See the Commitments for this team
04:53.03
7.
KICHENIN Matheo
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
LA JEANNE NATATION PORT
See the Commitments for this team
05:07.46
8.
SALOMBROM Matteo
See the Commitments for this competitor
2011
FRA
LES DAUPHINS ST-LOUIS
See the Commitments for this team
05:10.34
9.
AUBERVAL Rafael
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
LES DAUPHINS ST-LOUIS
See the Commitments for this team
05:10.62
10.
DAMOUR Kylian
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
CLUB DES NAGEURS TAMPONNAIS
See the Commitments for this team
05:11.81
11.
VINGUEDASSALOM Noham
See the Commitments for this competitor
2012
FRA
CLUB DES NAGEURS DE SAINT-LEU
See the Commitments for this team
05:19.48
12.
TISSET Enzo
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
ST-DENIS RÉUNION
See the Commitments for this team
05:30.24
13.
BIALECKI Maël
See the Commitments for this competitor
2011
FRA
ST-DENIS RÉUNION
See the Commitments for this team
05:34.61
14.
PAYET Grégory-Marc-Antoine
See the Commitments for this competitor
2012
FRA
SUD SAUVAGE NATATION SAINT PHILIPPE - REUNION
See the Commitments for this team
05:35.19
15.
BANGUI Aïmane
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
CN ST-PIERRE RÉUNION
See the Commitments for this team
05:41.16
16.
BELGRADE LAPIERRE Mathis
See the Commitments for this competitor
2011
FRA
LA JEANNE NATATION PORT
See the Commitments for this team
05:52.66
17.
DELAHOUSSE Clement
See the Commitments for this competitor
2012
FRA
CLUB DES NAGEURS DE SAINT-LEU
See the Commitments for this team
06:05.92
18.
INCANA Numa
See the Commitments for this competitor
2012
FRA
LES DAUPHINS ST-LOUIS
See the Commitments for this team
06:06.64
19.
BEGUE Tom
See the Commitments for this competitor
2011
FRA
CN PANON
See the Commitments for this team
06:07.37
20.
RIVIERE Alexandre
See the Commitments for this competitor
2011
FRA
CAPRICORNE SUD N ST-PIERRE
See the Commitments for this team
06:44.02
21.
AYMARD Enzo
See the Commitments for this competitor
2012
FRA
CN PANON
See the Commitments for this team
NT
No time
22.
EVANNO Amaury
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
CAPRICORNE SUD N ST-PIERRE
See the Commitments for this team
NT
No time
23.
BOYER NOEL Nicolas
See the Commitments for this competitor
2012
FRA
CN POSSESSION
See the Commitments for this team
NT
No time