Back to liveffn portail
Liveffn portail
Sports results announced throughout the liveffn.com are provided for informational purposes and have no contractual value. IMPORTANT, only the results published on the Federal website(ffnatation.fr) are validated by the institution.
Warning
Français
English
English
Venez visiter le site de la FFN
BOURG-EN-BRESSE
Meeting 01 - Benjamins/Juniors - 25 m
Sunday 15 October 2023
Welcome
Swimming the Web
Homepage
Program
programmation
Start-List
Program
Results
To learn more
Live
Live Results !
Lists
Lists informations
Statistics
Commitments statistics on the competition
Events
Entry List by events
Teams
Start-List by team
Competitors
Start-List by competitor
Start-List by event
Women events
Entry List Statistics
50 Freestyle Women
100 Freestyle Women
200 Freestyle Women
400 Freestyle Women
800 Freestyle Women
50 Backstroke Women
100 Backstroke Women
200 Backstroke Women
50 Breaststroke Women
100 Breaststroke Women
200 Breaststroke Women
50 Butterfly Women
100 Butterfly Women
200 Butterfly Women
100 Medley Women
200 Medley Women
Men events
Entry List Statistics
50 Freestyle Men
100 Freestyle Men
200 Freestyle Men
400 Freestyle Men
1500 Freestyle Men
50 Backstroke Men
100 Backstroke Men
200 Backstroke Men
50 Breaststroke Men
100 Breaststroke Men
200 Breaststroke Men
50 Butterfly Men
100 Butterfly Men
200 Butterfly Men
100 Medley Men
200 Medley Men
400 Medley Men
100 Backstroke Women
1.
DREVET Coline
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE
See the Commitments for this team
01:10.33
2.
FIEUJEAN Ambre
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE
See the Commitments for this team
01:11.63
3.
BRIATTE Lilou
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
CN BELLEY BUGEY SUD
See the Commitments for this team
01:15.20
4.
ANGELOT Jade
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE
See the Commitments for this team
01:15.36
5.
PEVET Célia
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
CN BOURG-EN-BRESSE
See the Commitments for this team
01:16.61
6.
TABUREL Romane
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
CN BOURG-EN-BRESSE
See the Commitments for this team
01:17.92
7.
BOUTHORS GROBOZ Pénélope
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
CN BOURG-EN-BRESSE
See the Commitments for this team
01:18.98
8.
VLADOIU Diana
See the Commitments for this competitor
2008
ROU
PAYS DE GEX NATATION
See the Commitments for this team
01:20.01
9.
AUCHERE Jane
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
SN OYONNAX
See the Commitments for this team
01:20.26
10.
BRICHE Léna
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
CN BOURG-EN-BRESSE
See the Commitments for this team
01:20.56
11.
RAGHIB Sara
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
CN BOURG-EN-BRESSE
See the Commitments for this team
01:21.22
12.
GONON Rose
See the Commitments for this competitor
2011
FRA
CN BOURG-EN-BRESSE
See the Commitments for this team
01:21.28
13.
BIGINI Célia
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
CN BOURG-EN-BRESSE
See the Commitments for this team
01:21.87
14.
SERRE Chloe
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
SN OYONNAX
See the Commitments for this team
01:22.15
15.
CRETIN Mylie
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
CN BELLEY BUGEY SUD
See the Commitments for this team
01:22.77
16.
CIESLAK Albane
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE
See the Commitments for this team
01:22.92
17.
CHENNAZ Lola
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
CN BELLEGARDE
See the Commitments for this team
01:23.03
18.
JOSSERAND Charlotte
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
CN BOURG-EN-BRESSE
See the Commitments for this team
01:24.79
19.
BERTONI Chiara
See the Commitments for this competitor
2011
FRA
SN OYONNAX
See the Commitments for this team
01:26.13
20.
SARI Elvin
See the Commitments for this competitor
2011
FRA
SN OYONNAX
See the Commitments for this team
01:28.51
21.
PEACOCKE Josephine
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
PAYS DE GEX NATATION
See the Commitments for this team
01:28.53
22.
MOHAMED Inaya
See the Commitments for this competitor
2011
FRA
AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE
See the Commitments for this team
01:28.72
23.
WILHELM Alexia
See the Commitments for this competitor
1999
FRA
SN OYONNAX
See the Commitments for this team
01:30.43
24.
ROGNARD Chloé
See the Commitments for this competitor
2011
FRA
AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE
See the Commitments for this team
01:33.57
25.
GIRARD SOPPET Camille
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
CN BELLEY BUGEY SUD
See the Commitments for this team
01:35.64
26.
PENIN Elena
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
CN BELLEGARDE
See the Commitments for this team
01:42.06
27.
ALAZ Julide
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
SN OYONNAX
See the Commitments for this team
01:45.87
28.
JACOB Anaelle
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
PAYS DE GEX NATATION
See the Commitments for this team
NT
No time
29.
SERRANO ORIENT Ariadna
See the Commitments for this competitor
2011
FRA
PAYS DE GEX NATATION
See the Commitments for this team
NT
No time