Back to liveffn portail
Liveffn portail
Sports results announced throughout the liveffn.com are provided for informational purposes and have no contractual value. IMPORTANT, only the results published on the Federal website(ffnatation.fr) are validated by the institution.
Warning
Français
English
English
Venez visiter le site de la FFN
CONFOLENS
Coupe Régionale Interclubs Juniors 1 et moins (Zone Nord) - 25 m
Sunday 22 July 2018
Welcome
Swimming the Web
Homepage
Program
programmation
Start-List
Program
Results
To learn more
Live
Live Results !
Lists
Lists informations
Statistics
Commitments statistics on the competition
Events
Entry List by events
Teams
Start-List by team
Competitors
Start-List by competitor
Start-List by event
Women events
Entry List Statistics
50 Freestyle Women
100 Freestyle Women
200 Freestyle Women
50 Backstroke Women
50 Breaststroke Women
50 Butterfly Women
100 Medley Women
200 Medley Women
4x50 Freestyle Women
4x100 Individual Medley Women
Men events
Entry List Statistics
50 Freestyle Men
100 Freestyle Men
200 Freestyle Men
50 Backstroke Men
50 Breaststroke Men
50 Butterfly Men
100 Medley Men
200 Medley Men
4x50 Freestyle Men
4x100 Individual Medley Men
100 Freestyle Men
1.
ROY Timothee
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
CN NEUVILLE-DE-POITOU
See the Commitments for this team
01:02.46
2.
PETIT Maxime
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
NATATION SUD SAINTONGE
See the Commitments for this team
01:08.06
3.
MOREAU Noam
See the Commitments for this competitor
2004
FRA
CN JAUNAY-CLAN
See the Commitments for this team
01:10.86
4.
TAPON Hugo
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
CN BARBEZIEUX
See the Commitments for this team
01:11.92
5.
CARATO Enzo
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
CN NEUVILLE-DE-POITOU
See the Commitments for this team
01:15.12
6.
AUGER Raphael
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
CN CONFOLENS
See the Commitments for this team
01:20.74
7.
GIRAUDEAU Tom
See the Commitments for this competitor
2004
FRA
SC SURGÈRES
See the Commitments for this team
01:24.04
8.
DJAOTOLY Andy
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
NATATION SUD SAINTONGE
See the Commitments for this team
01:24.69
9.
CHABAUTY Maxence
See the Commitments for this competitor
2004
FRA
US CIVRAY
See the Commitments for this team
01:25.56
10.
RAFALSKI Robin
See the Commitments for this competitor
2004
FRA
CN NEUVILLE-DE-POITOU
See the Commitments for this team
01:36.29
11.
PAUL Arthur
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
NATATION SUD SAINTONGE
See the Commitments for this team
01:36.68
12.
COTTENCEAU Luca
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
CN NEUVILLE-DE-POITOU
See the Commitments for this team
01:41.30
13.
BRUNET-PONS Vaki
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
US CIVRAY
See the Commitments for this team
01:41.48
14.
GATINEAU Antonin
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
US CIVRAY
See the Commitments for this team
NT
No time
15.
LE PRIOL-BONNEFONT Axel
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
CN BARBEZIEUX
See the Commitments for this team
NT
No time
16.
COUTY Valentin
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
CN NEUVILLE-DE-POITOU
See the Commitments for this team
NT
No time