Back to liveffn portail
Liveffn portail
Sports results announced throughout the liveffn.com are provided for informational purposes and have no contractual value. IMPORTANT, only the results published on the Federal website(ffnatation.fr) are validated by the institution.
Warning
Français
English
English
Venez visiter le site de la FFN
ORTHEZ
Natathlon départemental Avenirs - 25 m
Sunday 12 Mars 2017
Welcome
Swimming the Web
Homepage
Program
programmation
Start-List
Program
Results
To learn more
Live
Live Results !
Lists
Lists informations
Statistics
Commitments statistics on the competition
Events
Entry List by events
Teams
Start-List by team
Competitors
Start-List by competitor
Start-List by event
Women events
Entry List Statistics
50 Freestyle Women
100 Freestyle Women
200 Freestyle Women
400 Freestyle Women
50 Backstroke Women
100 Backstroke Women
50 Breaststroke Women
100 Breaststroke Women
50 Butterfly Women
100 Butterfly Women
Men events
Entry List Statistics
50 Freestyle Men
100 Freestyle Men
200 Freestyle Men
400 Freestyle Men
50 Backstroke Men
100 Backstroke Men
50 Breaststroke Men
100 Breaststroke Men
50 Butterfly Men
100 Butterfly Men
200 Freestyle Men
1.
MOUSSA Adam-Samy
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
02:58.61
2.
RIVERIE Alex
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
03:01.79
3.
GESTIN Swann
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
03:07.44
4.
CESAT Etor
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
03:19.28
5.
DOYA Tyron
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
03:20.26
6.
DINCA Victor
See the Commitments for this competitor
2007
ROU
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
03:20.46
7.
GARCIA Pablo
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
03:21.43
8.
MAYA Aritz-Peterson
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
03:21.72
9.
GOIBURU Julen
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
03:25.06
10.
BUCH Esteban
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
03:26.19
11.
DINCA Stefan
See the Commitments for this competitor
2008
ROU
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
03:37.49
12.
GARTNER Samuel
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
03:57.09
13.
FAYE Noah
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
04:13.06
14.
GUESDON--DAMESTOY Nolhan
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
04:13.88
15.
VERCELLONE Gauthier
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
04:33.30
16.
IRIBARREN-AYEZ Amets
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
04:58.47