Back to liveffn portail
Liveffn portail
Sports results announced throughout the liveffn.com are provided for informational purposes and have no contractual value. IMPORTANT, only the results published on the Federal website(ffnatation.fr) are validated by the institution.
Warning
Français
English
English
Venez visiter le site de la FFN
PAU
Grand Prix de Pau - 25 m
Sunday 27 Mars 2016
Welcome
Swimming the Web
Homepage
Program
programmation
Start-List
Program
Results
To learn more
Live
Live Results !
Lists
Lists informations
Statistics
Commitments statistics on the competition
Events
Entry List by events
Teams
Start-List by team
Competitors
Start-List by competitor
Start-List by event
Women events
Entry List Statistics
50 Freestyle Women
100 Freestyle Women
50 Backstroke Women
100 Backstroke Women
50 Breaststroke Women
100 Breaststroke Women
50 Butterfly Women
100 Butterfly Women
100 Medley Women
Men events
Entry List Statistics
50 Freestyle Men
100 Freestyle Men
50 Backstroke Men
100 Backstroke Men
50 Breaststroke Men
100 Breaststroke Men
50 Butterfly Men
100 Butterfly Men
100 Medley Men
Mixed events
Entry List Statistics
4x50 Freestyle Mixt
4x50 Medley Mixt
100 Medley Women
1.
BITAILLOU Celia
See the Commitments for this competitor
2000
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
01:11.01
2.
GRIEUMARD Capucine
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
AVENIR MURET NATATION
See the Commitments for this team
01:13.00
3.
KIMI Hinatea
See the Commitments for this competitor
2001
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
01:13.00
4.
PAIN Inès
See the Commitments for this competitor
2000
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
01:13.29
5.
SAVIO Chiara
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
01:15.78
6.
CHAMARRO Amaia
See the Commitments for this competitor
2001
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
01:17.62
7.
CARDIN Elsa
See the Commitments for this competitor
2001
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
01:18.00
8.
BERNET Albane
See the Commitments for this competitor
2001
FRA
OLORON NATATION 64
See the Commitments for this team
01:19.84
9.
BIDART Nahia
See the Commitments for this competitor
1998
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
01:20.00
10.
PAULORENA Léa
See the Commitments for this competitor
2000
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
01:20.00
11.
ALBISTUR Margaux
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
01:20.84
12.
ITHURBIDE Marie
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
01:22.12
13.
BERGERET Noemie
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
01:23.27
14.
GANNE Emma
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
01:27.50
15.
DURIEUX Kira
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
01:28.40
16.
ETEVE Roxane
See the Commitments for this competitor
2001
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
01:28.86
17.
DUPIN Constance
See the Commitments for this competitor
1998
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
01:30.00
18.
DAUGAREIL Maëlys
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
01:34.40
19.
HEIER Océane
See the Commitments for this competitor
1999
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
01:39.00