Start-List by team
AUXERRE AQUATIC CLUB
Code structure : 739 - District : BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ (3003) - Department : YONNE (1671)
Number of individual commitments:30
Number of engaged relay:3
DUCONGE Jean-Patrick (1963) FRA |
800 Freestyle Men |
|
serie 2 |
line 2 |
12:30.00 |
Samedi 17 Mai |
16h28 |
400 Freestyle Men |
|
serie 2 |
line 0 |
06:15.00 |
Dimanche 18 Mai |
10h43 |
200 Freestyle Men |
|
serie 2 |
line 9 |
03:00.00 |
Dimanche 18 Mai |
15h04 |
MILLARD Christophe (1959) FRA |
800 Freestyle Men |
|
serie 1 |
line 8 |
14:30.00 |
Samedi 17 Mai |
16h11 |
100 Freestyle Men |
|
serie 1 |
line 4 |
01:32.41 |
Dimanche 18 Mai |
09h08 |
100 Butterfly Men |
|
serie 1 |
line 1 |
01:51.74 |
Dimanche 18 Mai |
15h56 |
4x50 Medley Mixt |
[3 position] |
serie 1 |
line 3 |
02:15.00 |
Dimanche 18 Mai |
11h02 |
MONIER Gilles (1975) FRA |
100 Freestyle Men |
|
serie 3 |
line 8 |
01:10.00 |
Dimanche 18 Mai |
09h13 |
200 Backstroke Men |
|
serie 2 |
line 5 |
02:43.10 |
Dimanche 18 Mai |
10h09 |
200 Freestyle Men |
|
serie 2 |
line 2 |
02:36.37 |
Dimanche 18 Mai |
15h04 |
100 Backstroke Men |
|
serie 2 |
line 3 |
01:14.98 |
Dimanche 18 Mai |
16h14 |
4x50 Medley Mixt |
[1 position] |
serie 1 |
line 3 |
02:15.00 |
Dimanche 18 Mai |
11h02 |
PROTAT Eric (1966) FRA |
800 Freestyle Men |
|
serie 2 |
line 5 |
12:00.00 |
Samedi 17 Mai |
16h28 |
CAUMONT Janine (1954) FRA |
50 Backstroke Women |
|
serie 1 |
line 3 |
01:00.00 |
Samedi 17 Mai |
16h06 |
50 Breaststroke Women |
|
serie 1 |
line 7 |
01:03.58 |
Samedi 17 Mai |
17h06 |
200 Breaststroke Women |
|
serie 1 |
line 6 |
04:55.75 |
Dimanche 18 Mai |
09h39 |
100 Breaststroke Women |
|
serie 1 |
line 3 |
02:18.90 |
Dimanche 18 Mai |
15h33 |
4x50 Freestyle Women |
[2 position] |
serie 1 |
line 3 |
02:30.00 |
Samedi 17 Mai |
18h08 |
CHARBONNIER Isabelle (1979) FRA |
200 Breaststroke Women |
|
serie 3 |
line 2 |
03:15.00 |
Dimanche 18 Mai |
09h50 |
50 Freestyle Women |
|
serie 4 |
line 6 |
00:31.35 |
Dimanche 18 Mai |
11h00 |
100 Freestyle Women |
|
serie 3 |
line 7 |
01:12.34 |
Dimanche 18 Mai |
15h16 |
4x50 Freestyle Women |
[1 position] |
serie 1 |
line 3 |
02:30.00 |
Samedi 17 Mai |
18h08 |
4x50 Medley Women |
[1 position] |
serie 1 |
line 4 |
02:15.00 |
Dimanche 18 Mai |
16h46 |
LUTRINGER Fiona (1987) FRA |
50 Breaststroke Women |
|
serie 3 |
line 2 |
00:40.63 |
Samedi 17 Mai |
17h10 |
800 Freestyle Women |
|
serie 3 |
line 4 |
10:40.00 |
Samedi 17 Mai |
17h52 |
100 Butterfly Women |
|
serie 1 |
line 5 |
01:16.39 |
Dimanche 18 Mai |
10h01 |
50 Freestyle Women |
|
serie 4 |
line 8 |
00:32.78 |
Dimanche 18 Mai |
11h00 |
100 Breaststroke Women |
|
serie 4 |
line 1 |
01:26.27 |
Dimanche 18 Mai |
15h42 |
50 Butterfly Women |
|
serie 2 |
line 4 |
00:32.36 |
Dimanche 18 Mai |
15h55 |
4x50 Freestyle Women |
[4 position] |
serie 1 |
line 3 |
02:30.00 |
Samedi 17 Mai |
18h08 |
4x50 Medley Mixt |
[2 position] |
serie 1 |
line 3 |
02:15.00 |
Dimanche 18 Mai |
11h02 |
4x50 Medley Women |
[3 position] |
serie 1 |
line 4 |
02:15.00 |
Dimanche 18 Mai |
16h46 |
TRANSIN Sarah (1988) FRA |
50 Breaststroke Women |
|
serie 3 |
line 9 |
00:44.04 |
Samedi 17 Mai |
17h10 |
50 Freestyle Women |
|
serie 3 |
line 7 |
00:36.86 |
Dimanche 18 Mai |
10h59 |
100 Breaststroke Women |
|
serie 3 |
line 3 |
01:36.07 |
Dimanche 18 Mai |
15h39 |
4x50 Freestyle Women |
[3 position] |
serie 1 |
line 3 |
02:30.00 |
Samedi 17 Mai |
18h08 |
4x50 Medley Women |
[2 position] |
serie 1 |
line 4 |
02:15.00 |
Dimanche 18 Mai |
16h46 |
VASSEUR Marianne (1980) FRA |
100 Backstroke Women |
|
serie 2 |
line 0 |
01:31.17 |
Dimanche 18 Mai |
10h16 |
100 Freestyle Women |
|
serie 2 |
line 3 |
01:19.20 |
Dimanche 18 Mai |
15h14 |
200 Backstroke Women |
|
serie 2 |
line 2 |
03:10.00 |
Dimanche 18 Mai |
16h07 |
4x50 Medley Mixt |
[4 position] |
serie 1 |
line 3 |
02:15.00 |
Dimanche 18 Mai |
11h02 |
4x50 Medley Women |
[4 position] |
serie 1 |
line 4 |
02:15.00 |
Dimanche 18 Mai |
16h46 |