50 Breaststroke Men - Final A Juniors 2 & Seniors : 16 ans et plus (Saturday 27 April 2024 - 17h07) | ||||||||||
1. | PALFRAY Léo | 2001 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:29.31 | 1183 pts | ||||
2. | JAEGLE Come | 2005 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:30.09 | 1141 pts | ||||
CAF - ILE-DE-FRANCE / ST GERMAIN EN LAYE | ||||||||||
3. | ANJOLRAS Alexandre | 2002 | FRA | SN VERSAILLES | 00:31.51 | 1067 pts | ||||
4. | CETINER Sinan | 1996 | FRA | CN HOUILLES-CARRIERES | 00:31.72 | 1056 pts | ||||
5. | HANI Chahine | 2006 | FRA | A.O. TRAPPES NATATION | 00:32.62 | 1010 pts | ||||
6. | RAULT Aris | 2006 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:32.63 | 1010 pts | ||||
7. | CROLY-LABOURDETTE Niels | 2008 | FRA | LE CHESNAY NATATION | 00:32.87 | 998 pts | ||||
8. | RICHARD Nolhan | 2008 | FRA | AQUA VALLÉE-DE-CHEVREUSE | 00:33.63 | 960 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Final A Juniors 1 : 14-15 ans (Saturday 27 April 2024 - 16h58) | ||||||||||
1. | SROUJI William | 2009 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:34.51 | 918 pts | ||||
2. | PENNEC-BAKHTI Yazid | 2010 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:34.53 | 917 pts | ||||
3. | ABRANTES Noah | 2009 | FRA | AS PORCHEVILLE | 00:35.18 | 886 pts | ||||
4. | TAN Lenny | 2009 | FRA | A.O. TRAPPES NATATION | 00:35.48 | 872 pts | ||||
5. | BRUNET Adrien | 2009 | FRA | CN POISSY | 00:36.12 | 843 pts | ||||
6. | PERRIN Rémi | 2010 | FRA | CN POISSY | 00:36.66 | 818 pts | ||||
7. | KACPERSKI Alex | 2010 | FRA | CN HOUILLES-CARRIERES | 00:37.01 | 803 pts | ||||
8. | FEUERSTOSS Eythan | 2010 | FRA | CSN GUYANCOURT | 00:38.80 | 725 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Final A Benjamins : 12-13 ans (Saturday 27 April 2024 - 16h49) | ||||||||||
1. | DEMALDENT Jules | 2011 | FRA | SN VERSAILLES | 00:38.59 | 734 pts | ||||
2. | KHEREDDINE Adam | 2011 | FRA | LE CHESNAY NATATION | 00:39.23 | 707 pts | ||||
3. | MASSARD Léo-Paul | 2011 | FRA | LE CHESNAY NATATION | 00:39.40 | 700 pts | ||||
4. | DOLEZ Simon | 2011 | FRA | CSN GUYANCOURT | 00:40.24 | 665 pts | ||||
5. | ROGER Leo | 2011 | FRA | CSN GUYANCOURT | 00:42.11 | 591 pts | ||||
6. | ALAUZET Aurélien | 2011 | FRA | NAUTIC CLUB RAMBOUILLET | 00:43.15 | 552 pts | ||||
7. | ZAOUG Ilyes | 2011 | FRA | ASSO NATATION DE SARTROUVILLE | 00:43.97 | 522 pts | ||||
8. | GORIN Arthur | 2011 | FRA | SN VERSAILLES | 00:44.30 | 510 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Prelims (Saturday 27 April 2024 - 10h12) | ||||||||||
1. | PALFRAY Léo | 2001 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:29.50 | 1172 pts | QFA | |||
2. | JAEGLE Come | 2005 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:30.34 | 1128 pts | QFA | |||
CAF - ILE-DE-FRANCE / ST GERMAIN EN LAYE | ||||||||||
3. | ANJOLRAS Alexandre | 2002 | FRA | SN VERSAILLES | 00:31.71 | 1056 pts | QFA | |||
4. | CETINER Sinan | 1996 | FRA | CN HOUILLES-CARRIERES | 00:32.37 | 1023 pts | QFA | |||
5. | RAULT Aris | 2006 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:32.63 | 1010 pts | QFA | |||
6. | HANI Chahine | 2006 | FRA | A.O. TRAPPES NATATION | 00:32.81 | 1001 pts | QFA | |||
7. | CROLY-LABOURDETTE Niels | 2008 | FRA | LE CHESNAY NATATION | 00:33.08 | 987 pts | QFA | |||
8. | MOUSSA Adam-Samy | 2007 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:33.10 | 986 pts | QFA | |||
CAF - ILE-DE-FRANCE / ST GERMAIN EN LAYE | ||||||||||
9. | RICHARD Nolhan | 2008 | FRA | AQUA VALLÉE-DE-CHEVREUSE | 00:33.33 | 975 pts | ||||
10. | CRESTIA Théo | 1989 | FRA | COM BAGNEUX NATATION | 00:33.82 | 951 pts | ||||
10. | LEE-BOUHOURS Florian | 2007 | FRA | AQUA VALLÉE-DE-CHEVREUSE | 00:33.82 | 951 pts | ||||
12. | POUPON Valentin | 1999 | FRA | COM BAGNEUX NATATION | 00:34.02 | 941 pts | ||||
13. | TOUR Mylan | 2006 | FRA | CN POISSY | 00:34.49 | 919 pts | ||||
14. | SROUJI William | 2009 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:34.70 | 909 pts | QFA | |||
15. | BENZARTI Aymen | 1985 | FRA | AS.CHELLES AQUATIQUE | 00:34.71 | 908 pts | ||||
16. | SOURDOU Nicolas | 2008 | FRA | AQUA VALLÉE-DE-CHEVREUSE | 00:34.94 | 898 pts | ||||
17. | FROMENT Louis | 2007 | FRA | CN HOUILLES-CARRIERES | 00:35.06 | 892 pts | ||||
18. | SALETTES Jules | 2001 | FRA | AS.CHELLES AQUATIQUE | 00:35.25 | 883 pts | ||||
19. | PENNEC-BAKHTI Yazid | 2010 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:35.53 | 870 pts | QFA | |||
20. | JULIENNE Arsène | 2007 | FRA | AQUA VALLÉE-DE-CHEVREUSE | 00:35.86 | 855 pts | ||||
21. | TAN Lenny | 2009 | FRA | A.O. TRAPPES NATATION | 00:36.01 | 848 pts | QFA | |||
22. | BRUNET Adrien | 2009 | FRA | CN POISSY | 00:36.07 | 845 pts | QFA | |||
23. | ABRANTES Noah | 2009 | FRA | AS PORCHEVILLE | 00:36.92 | 807 pts | QFA | |||
24. | PERRIN Rémi | 2010 | FRA | CN POISSY | 00:37.18 | 795 pts | QFA | |||
25. | SIGRIST Romain | 2008 | FRA | US CONFLANS-STE-HONORINE | 00:37.41 | 785 pts | ||||
26. | VONDANDAMO Ismaël | 2006 | FRA | AQUA VALLÉE-DE-CHEVREUSE | 00:37.42 | 784 pts | ||||
27. | KROMPHOLTZ Raphaël | 2008 | FRA | AQUA VALLÉE-DE-CHEVREUSE | 00:37.63 | 775 pts | ||||
28. | KACPERSKI Alex | 2010 | FRA | CN HOUILLES-CARRIERES | 00:37.66 | 774 pts | QFA | |||
29. | SILVA GONZALEZ Gabriel | 2006 | FRA | US CONFLANS-STE-HONORINE | 00:37.85 | 766 pts | ||||
30. | PINTO Estéban | 2008 | FRA | CN POISSY | 00:38.51 | 737 pts | ||||
31. | BENACHOUR Riyad | 2008 | FRA | SN VERSAILLES | 00:38.71 | 729 pts | ||||
32. | LOPEZ Nicolas | 2008 | FRA | US CONFLANS-STE-HONORINE | 00:38.89 | 721 pts | ||||
33. | KHEREDDINE Adam | 2011 | FRA | LE CHESNAY NATATION | 00:39.63 | 690 pts | QFA | |||
34. | DEMALDENT Jules | 2011 | FRA | SN VERSAILLES | 00:39.72 | 686 pts | QFA | |||
35. | FEUERSTOSS Eythan | 2010 | FRA | CSN GUYANCOURT | 00:39.87 | 680 pts | QFA | |||
36. | MASSARD Léo-Paul | 2011 | FRA | LE CHESNAY NATATION | 00:39.97 | 676 pts | QFA | |||
37. | BENBAKKAR Ramy | 2010 | TUN | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:40.00 | 675 pts | ||||
38. | KHEMIR Ali | 2010 | FRA | SN VERSAILLES | 00:40.04 | 673 pts | ||||
39. | MAZZALUPI Marco | 2009 | FRA | CN VERNEUIL VERNOUILLET | 00:40.26 | 664 pts | ||||
40. | BARRE Léo | 2009 | FRA | AQUA VALLÉE-DE-CHEVREUSE | 00:41.06 | 632 pts | ||||
41. | GOURAUD Arthur | 2010 | FRA | CSN GUYANCOURT | 00:41.27 | 624 pts | ||||
42. | DOLEZ Simon | 2011 | FRA | CSN GUYANCOURT | 00:41.52 | 614 pts | QFA | |||
43. | WOODWARD Samuel | 2010 | FRA | AQUACLUB LE PECQ MARLY | 00:42.24 | 586 pts | ||||
44. | JABEUR Timeo | 2010 | FRA | AQUACLUB LE PECQ MARLY | 00:42.50 | 576 pts | ||||
45. | DECARPENTRIE Sacha | 2010 | FRA | COM BAGNEUX NATATION | 00:42.60 | 573 pts | ||||
46. | ROGER Leo | 2011 | FRA | CSN GUYANCOURT | 00:42.70 | 569 pts | QFA | |||
47. | ZAOUG Ilyes | 2011 | FRA | ASSO NATATION DE SARTROUVILLE | 00:43.19 | 551 pts | QFA | |||
48. | GORIN Arthur | 2011 | FRA | SN VERSAILLES | 00:43.54 | 538 pts | QFA | |||
49. | ALAUZET Aurélien | 2011 | FRA | NAUTIC CLUB RAMBOUILLET | 00:44.06 | 519 pts | QFA | |||
50. | DEFIEUX Maël | 2011 | FRA | A.O. TRAPPES NATATION | 00:44.21 | 514 pts | ||||
51. | SEI Léo-Paul | 2012 | FRA | SN VERSAILLES | 00:44.48 | 504 pts | ||||
52. | COMBALUZIER Noé | 2012 | FRA | SN VERSAILLES | 00:49.81 | 333 pts | ||||
--- | LY Sileymane | 2009 | FRA | CN POISSY | DSQ |
--- |