100 Backstroke Men - Prelims (Saturday 1 June 2024 - 15h14) | ||||||||||
1. | GABRIEL Maël | 2009 | FRA | LIVYATAN AQUATIC CLUB REUNION | 01:02.64 | +0.72 | 1033 pts | |||
2. | THIRIOT Anthony | 2008 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 01:03.87 | +0.74 | 1000 pts | |||
CAF - LA RÉUNION / ST DENIS | ||||||||||
3. | PAYET Antoine | 2008 | FRA | SUD SAUVAGE NATATION SAINT PHILIPPE - REUNION | 01:05.13 | +0.62 | 966 pts | |||
4. | PHILIPPE Samuel | 2004 | FRA | LA JEANNE NATATION PORT | 01:05.15 | +0.73 | 966 pts | |||
5. | PAUSé Alexandre | 2008 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 01:05.84 | +0.90 | 948 pts | |||
CAF - LA RÉUNION / ST DENIS | ||||||||||
6. | ISSA Marwan | 2009 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 01:08.69 | +0.72 | 876 pts | |||
CAF - LA RÉUNION / ST DENIS | ||||||||||
7. | LEBON Julien-Thomas | 2010 | FRA | SUD SAUVAGE NATATION SAINT PHILIPPE - REUNION | 01:08.72 | +0.72 | 875 pts | |||
8. | LESPORT Julien | 2005 | FRA | CLUB DES NAGEURS TAMPONNAIS | 01:09.48 | +0.82 | 856 pts | |||
9. | LEBON--ROUSSEAU Ael | 2009 | FRA | CN PANON | 01:12.31 | +0.76 | 788 pts | |||
10. | KICHENIN Matheo | 2008 | FRA | LA JEANNE NATATION PORT | 01:13.51 | +0.73 | 760 pts | |||
11. | GUILLAUME Florent | 2011 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 01:13.75 | +0.70 | 754 pts | |||
12. | HOAREAU Gabriel | 2009 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 01:16.76 | +0.74 | 686 pts | |||
13. | VINGUEDASSALOM Ethan | 2009 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE SAINT-LEU | 01:16.90 | +0.82 | 683 pts | |||
14. | BANGUI Aïmane | 2010 | FRA | CN ST-PIERRE RÉUNION | 01:19.13 | +0.74 | 635 pts | |||
15. | BELGRADE LAPIERRE Mathis | 2011 | FRA | LA JEANNE NATATION PORT | 01:19.86 | +0.78 | 620 pts | |||
16. | BEGUE Tom | 2011 | FRA | CN PANON | 01:22.63 | +0.79 | 563 pts | |||
17. | BIALECKI Maël | 2011 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 01:23.34 | +0.87 | 549 pts | |||
18. | MAILLARD Baptiste | 2010 | FRA | CLUB DES NAGEURS TAMPONNAIS | 01:23.68 | +0.82 | 542 pts | |||
19. | AYMARD Enzo | 2012 | FRA | CN PANON | 01:27.19 | +0.95 | 476 pts | |||
20. | TECHER BEAUPAGE Matthis | 2011 | FRA | CAPRICORNE SUD N ST-PIERRE | 01:29.20 | +0.81 | 439 pts | |||
21. | BOYER Edouard | 2011 | FRA | CLUB AQUATIQUE DE LA POSSESSION | 01:29.28 | +0.80 | 438 pts | |||
22. | DELANNOY Loïc | 2012 | FRA | CN ST-PIERRE RÉUNION | 01:30.11 | +0.65 | 423 pts | |||
23. | PERRAULT Adam | 2012 | FRA | CLUB DES NAGEURS TAMPONNAIS | 01:30.31 | +0.73 | 420 pts | |||
24. | COUKAN Nolhan | 2011 | FRA | LA JEANNE NATATION PORT | 01:33.15 | +1.04 | 372 pts | |||
25. | EVANNO Amaury | 2010 | FRA | CAPRICORNE SUD N ST-PIERRE | 01:35.10 | +0.84 | 341 pts | |||
26. | RACINE Paul | 2013 | FRA | CAPRICORNE SUD N ST-PIERRE | 01:36.16 | +0.74 | 325 pts | |||
27. | FALKOWSKI CHAPUIS Sacha | 2013 | FRA | CAPRICORNE SUD N ST-PIERRE | 01:37.60 | +0.77 | 304 pts | |||
28. | RIVIERE Alexandre | 2011 | FRA | CAPRICORNE SUD N ST-PIERRE | 01:39.09 | +0.85 | 282 pts | |||
--- | TISSET Enzo | 2010 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | DNS dec |
--- | ||||
--- | BEGUE Benjamin | 2007 | FRA | CN PANON | DNS dec |
--- | ||||
--- | ZAMY Romain | 2011 | FRA | CN PANON | DNS dec |
--- |