50 Breaststroke Men - Prelims Benjamins 14 ans - S2 : 14 ans (Saturday 16 December 2023 - 11h48) | ||||||||||
1 | NODANCHE Yaron | 2009 | FRA | DUMBEA NATATION | 00:32.52 | 1015 pts | ||||
2 | PELLE Luca-Alexandru | 2009 | BEL | AMIENS METROPOLE NAT. | 00:32.91 | 996 pts | ||||
3 | BOBE Aaron | 2009 | FRA | CANET 66 NATATION | 00:33.45 | 969 pts | ||||
4 | BRAVET Charles | 2009 | FRA | JN COMPIÈGNE | 00:33.52 | 966 pts | ||||
5 | CHALU-COYO Joan | 2009 | FRA | CN LE PLESSIS-ROBINSON | 00:34.50 | 918 pts | ||||
6 | LAPORTE Sael | 2009 | FRA | CN DE BAIE-MAHAULT | 00:34.62 | 913 pts | ||||
CAF - GUADELOUPE / LES ABYMES | ||||||||||
7 | PICALAU Ilia | 2009 | MDA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:34.80 | 904 pts | ||||
8 | EL MALTI Yacine | 2009 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:35.21 | 885 pts | ||||
9 | JOUBAUD Jérémy | 2009 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:35.38 | 877 pts | ||||
10 | SROUJI William | 2009 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:35.64 | 865 pts | ||||
11 | LEONARD Luke | 2009 | FRA | CN MELUN VAL DE SEINE | 00:35.86 | 855 pts | ||||
12 | MARTIN Andy | 2009 | FRA | RILLIEUX NATATION | 00:35.89 | 853 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Prelims Benjamins 14 ans - S1 : 14 ans (Saturday 16 December 2023 - 11h48) | ||||||||||
1 | MUFANA Renzo-Eden | 2009 | FRA | DUMBEA NATATION | 00:32.44 | 1019 pts | ||||
1 | COMBETTES Jules | 2009 | FRA | RACING CLUB DE FRANCE | 00:32.44 | 1019 pts | ||||
3 | VIGNE Noe | 2009 | FRA | CN AUCH | 00:32.53 | 1015 pts | ||||
4 | RAVE Thomas | 2009 | FRA | TOULON VAR NATATION | 00:33.01 | 991 pts | ||||
5 | TEAHUI Rohutu | 2009 | FRA | OLYMPIQUE DE PIRAE | 00:33.32 | 976 pts | ||||
CAF - TAHITI / PAPEETE | ||||||||||
6 | TRANEVANE Tony | 2009 | FRA | MONT-DORE NATATION | 00:33.43 | 970 pts | ||||
7 | OULD KHELIFA Rafi | 2009 | FRA | CN MARSEILLE | 00:33.55 | 964 pts | ||||
CAF - PROVENCE-ALPES-CÔTE-D'AZUR / MARSEILLE | ||||||||||
8 | PERON Elyot | 2009 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:33.79 | 953 pts | ||||
9 | REINLE Elwan | 2009 | FRA | TROYES ON | 00:33.80 | 952 pts | ||||
10 | SARTRE Noa | 2009 | FRA | CAPRICORNE SUD N ST-PIERRE | 00:33.85 | 950 pts | ||||
11 | MURACCIOLI Anakko | 2009 | FRA | AS MONACO NATATION | 00:33.86 | 949 pts | ||||
12 | MOREL Benoit | 2009 | FRA | MARCQ NATATION | 00:33.90 | 947 pts | ||||
13 | TEMAIANA Toki | 2009 | FRA | I MUA PAPEETE | 00:34.10 | 938 pts | ||||
14 | HOLBE Justin | 2009 | FRA | A S LILLERS NATATION | 00:34.14 | 936 pts | ||||
15 | EL GAOUZI Rayan | 2009 | FRA | DAUPHINS D'ANNECY | 00:34.25 | 930 pts | ||||
16 | HAUET Raphael | 2009 | FRA | AS EMERAINVILLE | 00:34.29 | 928 pts | ||||
17 | KLIOUTCHKO Yael | 2009 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:34.47 | 920 pts | ||||
18 | MOERMAN Arthur | 2009 | FRA | DENAIN NAT. PORTE DU HAINAUT | 00:34.51 | 918 pts | ||||
19 | DUDU Noa | 2009 | FRA | DAUPHINS LE COTEAU | 00:34.68 | 910 pts | ||||
20 | LECASBLE Nathanaël | 2009 | FRA | SC BERNAY NATATION | 00:34.76 | 906 pts | ||||
21 | VAN OORT Lucas | 2009 | NED | A.C AGGLOMERATION PERIGUEUX | 00:34.82 | 903 pts | ||||
21 | GUARNACCIA Sandro | 2009 | FRA | SC THIONVILLE | 00:34.82 | 903 pts | ||||
23 | CHRISTIN-JENKINS Ronan | 2009 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:34.84 | 902 pts | ||||
24 | SEGUI SORLI Marco | 2009 | FRA | CN CUGNAUX | 00:34.91 | 899 pts | ||||
25 | CIEPLUCHA Milann | 2009 | FRA | AQUA CLUB PONTAULT-ROISSY | 00:34.98 | 896 pts | ||||
26 | HUSSER Timeo | 2009 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:35.22 | 884 pts | ||||
27 | VICENTE Thomas | 2009 | FRA | CERGY PONTOISE NATATION | 00:35.33 | 879 pts | ||||
28 | TAHRAOUI-JOSLIN Yanis | 2009 | FRA | OLIVET NATATION I'NOX | 00:35.53 | 870 pts | ||||
29 | VAREILLAUD Thomas | 2009 | FRA | MORSANG ESSONNE NATATION | 00:36.07 | 845 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Prelims Benjamins 13 ans - S2 : 13 ans (Saturday 16 December 2023 - 09h19) | ||||||||||
1 | VIEL Maxence | 2010 | FRA | CN FOUGÈRES | 00:34.82 | 903 pts | ||||
2 | PHRAKONEKHAM Kaïs | 2010 | FRA | CN AVIGNON | 00:35.28 | 882 pts | ||||
3 | MENARD Timothé | 2010 | FRA | SPN POITIERS | 00:35.40 | 876 pts | ||||
4 | BOUSSIF Youssef | 2010 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:35.73 | 861 pts | ||||
5 | FRAGIACOMO Keo | 2010 | FRA | TOULON VAR NATATION | 00:35.81 | 857 pts | ||||
6 | SOMMERS Haunoa | 2010 | FRA | OLYMPIQUE DE PIRAE | 00:36.07 | 845 pts | ||||
7 | DELAIN émilien | 2010 | FRA | ANGERS NATATION | 00:36.18 | 840 pts | ||||
8 | LAY Matelin | 2010 | FRA | BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS | 00:36.36 | 832 pts | ||||
9 | DI COSTA Vasco | 2010 | FRA | NOBLAT AQUATIQUE CLUB | 00:36.53 | 824 pts | ||||
10 | LEYMARIE Raphael | 2010 | FRA | TOULON VAR NATATION | 00:36.55 | 823 pts | ||||
11 | LEQUEUX Louis | 2010 | FRA | NICE LA SEMEUSE | 00:36.60 | 821 pts | ||||
12 | RAFT Simon | 2010 | FRA | ASPTT NANCY | 00:36.89 | 808 pts | ||||
13 | JUBEA Stefan | 2010 | FRA | ASSO NATATION DE SARTROUVILLE | 00:36.98 | 804 pts | ||||
14 | BELZUNG Lilian | 2010 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:37.02 | 802 pts | ||||
15 | BOURGOUIN Jarvis | 2010 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:37.10 | 799 pts | ||||
16 | GALLOYER LANDRY Martin | 2010 | FRA | AMICALE VILLENEUVE-LA-GARENNE | 00:37.56 | 778 pts | ||||
17 | AQUILON Romain | 2010 | FRA | VILLEJUIF NATATION | 00:37.57 | 778 pts | ||||
18 | DEMITRA Aaron | 2010 | FRA | AMIENS METROPOLE NAT. | 00:38.00 | 759 pts | ||||
19 | COUTURET Hugo | 2010 | FRA | CN BEAUNE | 00:38.54 | 736 pts | ||||
20 | BALANDREAU Jayden | 2010 | FRA | EN PIERRELATTE ATOM'SPORTS | 00:38.76 | 726 pts | ||||
NELLIS Léo | 2010 | FRA | MONTPELLIER METROPOLE NATATION | DSQ |
--- | |||||
50 Breaststroke Men - Prelims Benjamins 13 ans - S1 : 13 ans (Saturday 16 December 2023 - 09h19) | ||||||||||
1 | GOUYET Rafaël | 2010 | FRA | CHARLEVILLE-MÉZIÈRES NATATION | 00:33.40 | 972 pts | ||||
2 | IORGU Gabriel | 2010 | FRA | MONTPELLIER METROPOLE NATATION | 00:34.18 | 934 pts | ||||
3 | VONGSAYA Thilasay | 2010 | FRA | CANETON CLUB DE BEAUMONT | 00:34.32 | 927 pts | ||||
3 | ROUILLE Briag | 2010 | FRA | OLYMPIQUE CLUB CESSON-SÉVIGNÉ | 00:34.32 | 927 pts | ||||
5 | BAUDRELOT Maxime | 2010 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:34.52 | 917 pts | ||||
6 | AUGUSTE-CHARLERY Maxime | 2010 | FRA | LONGVILLIERS CLUB | 00:34.73 | 907 pts | ||||
7 | BOYER Antonin | 2010 | FRA | CN AUCH | 00:34.80 | 904 pts | ||||
8 | DUCRET Max | 2010 | FRA | ANNEMASSE NATATION | 00:35.01 | 894 pts | ||||
9 | AUGEREAU Charles | 2010 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:35.14 | 888 pts | ||||
10 | DI BACCO Paolo | 2010 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:35.28 | 882 pts | ||||
11 | VEAUVY-GALET Nino | 2010 | FRA | ETAMPES NATATION | 00:35.58 | 868 pts | ||||
12 | ANNAN Noé | 2010 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:35.62 | 866 pts | ||||
13 | SIQUIER Enzo | 2010 | FRA | CAPO LIMOGES NATATION | 00:35.74 | 860 pts | ||||
14 | MUSAEV Daniel | 2010 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:35.75 | 860 pts | ||||
15 | DELMAS Jules | 2010 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:35.77 | 859 pts | ||||
16 | MERCIER Timéo | 2010 | FRA | ASRM PERVENCHE NATATION | 00:35.84 | 856 pts | ||||
17 | LANCIANO Antonio | 2010 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:36.01 | 848 pts | ||||
18 | FONDACCI Philippe | 2010 | FRA | RACING CLUB DE FRANCE | 00:36.03 | 847 pts | ||||
19 | PORRAL Nathan | 2010 | FRA | STADE OLYMPIQUE CHAMBÉRY | 00:36.06 | 846 pts | ||||
20 | LONGUET Lucas | 2010 | FRA | CHOLET NATATION | 00:36.09 | 844 pts | ||||
21 | MURAKAMI-FONTANI Nicolo | 2010 | FRA | RACING CLUB DE FRANCE | 00:36.22 | 838 pts | ||||
22 | NESTA Noa | 2010 | FRA | CN MOIRANS | 00:36.46 | 827 pts | ||||
23 | FAUCONNIER Léo | 2010 | FRA | AQUA VALLÉE-DE-CHEVREUSE | 00:36.50 | 825 pts | ||||
24 | EDWIGE Samuel | 2010 | FRA | SR COLMAR | 00:36.54 | 824 pts | ||||
25 | BELLEVILLE Theo | 2010 | FRA | NATATION SUD ARDECHE | 00:36.70 | 816 pts | ||||
26 | WISSOCQ Ethan | 2010 | FRA | CA ORSAY | 00:36.71 | 816 pts | ||||
27 | BENMAMMAR Selyan | 2010 | FRA | AGGLO LE PUY EN VELAY NATATION | 00:36.78 | 813 pts | ||||
28 | BISTORIN Arthur | 2010 | FRA | US TOUL | 00:36.80 | 812 pts | ||||
29 | LEGRAS Lenny | 2010 | FRA | ANNEMASSE NATATION | 00:36.82 | 811 pts | ||||
30 | DUPUY DASSIE Valentin | 2010 | FRA | BORN ET EAU CLUB MIMIZAN | 00:36.85 | 810 pts | ||||
30 | CHAVATTE Matys | 2010 | FRA | NAUTIC CLUB NÎMES | 00:36.85 | 810 pts | ||||
32 | PENNEC-BAKHTI Yazid | 2010 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:37.04 | 801 pts | ||||
32 | STRAZZABOSCO Nathan | 2010 | FRA | CN ANTIBES | 00:37.04 | 801 pts | ||||
34 | BARRE Jules | 2010 | FRA | CN BEAUPREAU | 00:37.74 | 770 pts | ||||
35 | DUBOIS Antoine | 2010 | FRA | SC BERNAY NATATION | 00:38.17 | 752 pts | ||||
36 | FINE Noah | 2010 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:38.36 | 744 pts | ||||
37 | MAGNANI Sacha | 2010 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 00:38.88 | 721 pts | ||||
38 | DELENCLOS Timéo | 2010 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 00:39.06 | 714 pts |