50 Breaststroke Men - Prelims (Sunday 26 November 2023 - 15h31) | ||||||||||
1. | BOUGANZA Yassine | 2003 | FRA | EN LOUVIERS | 00:31.84 | 1050 pts | ||||
2. | PLANTAIN Jules | 2007 | FRA | EVREUX AC | 00:31.96 | 1044 pts | ||||
3. | LECASBLE Nathanaël | 2009 | FRA | SC BERNAY NATATION | 00:33.40 | 972 pts | ||||
4. | HEYSE Axel | 2008 | FRA | EN LOUVIERS | 00:33.44 | 970 pts | ||||
5. | OUWAB EL IDRISSI Ismael | 2007 | FRA | EN LOUVIERS | 00:34.21 | 932 pts | ||||
6. | CHARBONNEAU Nel | 2006 | FRA | EVREUX AC | 00:34.94 | 898 pts | ||||
7. | REMOUSSIN Ethan | 2006 | FRA | EVREUX A.L.M.NATATION | 00:35.56 | 869 pts | ||||
8. | BRIAND Diego | 2006 | FRA | EVREUX AC | 00:35.93 | 851 pts | ||||
9. | CREUSAT Erwan | 2005 | FRA | ANDELLE NATATION | 00:36.13 | 842 pts | ||||
10. | FARRE Roméo | 2008 | FRA | SC BERNAY NATATION | 00:36.16 | 841 pts | ||||
11. | DAS NEVES Milan | 2005 | FRA | ANDELLE NATATION | 00:36.78 | 813 pts | ||||
12. | PIARD Thomas | 2009 | FRA | ANDELLE NATATION | 00:37.09 | 799 pts | ||||
13. | PIGNÉ Robin | 2007 | FRA | VAL-DE-REUIL NATATION | 00:37.33 | 788 pts | ||||
14. | DUBOIS Antoine | 2010 | FRA | SC BERNAY NATATION | 00:37.41 | 785 pts | ||||
15. | POUZOULET Emilien | 2009 | FRA | EVREUX A.L.M.NATATION | 00:37.84 | 766 pts | ||||
16. | MOTTE Hugo | 2007 | FRA | EVREUX AC | 00:37.96 | 761 pts | ||||
17. | BIENFAIT Liam | 2008 | FRA | EVREUX A.L.M.NATATION | 00:38.32 | 745 pts | ||||
18. | DEGROOTE Jules | 2006 | FRA | EVREUX A.L.M.NATATION | 00:38.77 | 726 pts | ||||
19. | COLBEAU Romain | 2009 | FRA | EN LOUVIERS | 00:39.48 | 696 pts | ||||
20. | CARRIE Nathan | 2009 | FRA | EN LOUVIERS | 00:39.69 | 688 pts | ||||
21. | LEROY Joris | 2006 | FRA | EVREUX A.L.M.NATATION | 00:39.96 | 676 pts | ||||
22. | BETTIN Pierre | 2010 | FRA | SC BERNAY NATATION | 00:40.22 | 666 pts | ||||
23. | ABAD Mathys | 2008 | FRA | EVREUX A.L.M.NATATION | 00:40.33 | 661 pts | ||||
24. | LEMARIÉ Louis | 2010 | FRA | VAL-DE-REUIL NATATION | 00:40.34 | 661 pts | ||||
25. | GERVAIS Paul | 2009 | FRA | EVREUX AC | 00:40.64 | 649 pts | ||||
26. | PORET Lucas | 2010 | FRA | SC BERNAY NATATION | 00:42.57 | 574 pts | ||||
27. | MOTTE Maxence | 2010 | FRA | EVREUX AC | 00:43.06 | 556 pts | ||||
28. | BEAUDOIN Benjamin | 2011 | FRA | SC BERNAY NATATION | 00:43.50 | 539 pts | ||||
29. | CAUVIN Colas | 2009 | FRA | CLUB DE NATATION DU NEUBOURG | 00:43.72 | 531 pts | ||||
30. | LEROY Thélio | 2009 | FRA | EVREUX A.L.M.NATATION | 00:44.40 | 507 pts | ||||
31. | BELHOUT Medhi | 2009 | FRA | EVREUX AC | 00:44.45 | 505 pts | ||||
32. | CASSET Tom | 2010 | FRA | EVREUX A.L.M.NATATION | 00:44.69 | 497 pts | ||||
33. | LUCAS Antoine | 2010 | FRA | L.L.O ST MARCEL - VERNON | 00:44.94 | 488 pts | ||||
34. | GARCIA Celyan | 2010 | FRA | ANDELLE NATATION | 00:45.32 | 475 pts | ||||
35. | LE BRUN Mattéo | 2010 | FRA | VAL-DE-REUIL NATATION | 00:46.73 | 428 pts | ||||
36. | CHRIQUI Samuel | 2009 | FRA | CN PACY ET ENVIRONS | 00:47.11 | 415 pts | ||||
37. | OLLIVIER Leon | 2011 | FRA | ANDELLE NATATION | 00:47.51 | 403 pts | ||||
38. | LEROY Théo | 2011 | FRA | CLUB DE NATATION DU NEUBOURG | 00:48.45 | 374 pts | ||||
39. | ABDICHE Nayl-Adam | 2010 | FRA | EVREUX AC | 00:48.57 | 370 pts | ||||
40. | FROMAGER Timael | 2011 | FRA | ANDELLE NATATION | 00:48.73 | 365 pts | ||||
41. | DELAY Clement | 2013 | FRA | ANDELLE NATATION | 00:52.56 | 259 pts | ||||
--- | GARCIA Justin | 2010 | FRA | CN PACY ET ENVIRONS | DSQ |
--- |