50 Freestyle Women - Final A Seniors : 18 ans et plus (Saturday 6 May 2023 - 16h23) | ||||||||||
1. | BISA Petra | 2003 | ESP | SELECCION ANAITASUNA | 00:27.40 | +0.67 | 1129 pts | |||
2. | CENDOYA BARANDIARAN Amaia | 1997 | ESP | FEDERACION GIPUZKOANA DE NATACION | 00:27.43 | +0.72 | 1127 pts | |||
3. | CAZABAT Laura | 2000 | FRA | DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE | 00:28.05 | +0.68 | 1084 pts | |||
4. | SERRANO MARQUEZ Loreto | 2004 | ESP | A. D. ZOITI 89 | 00:28.45 | +0.65 | 1056 pts | |||
5. | ANTON BELTRAN DE GUEVARA Naia | 2005 | ESP | CN JUDIZMENDI | 00:28.78 | +0.72 | 1033 pts | |||
6. | DARRICAU Mathilde | 2000 | FRA | MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT | 00:29.62 | +0.71 | 977 pts | |||
7. | OCHOA DE ERIBE MUSITU Leire | 1997 | ESP | CN JUDIZMENDI | 00:30.20 | +0.74 | 939 pts | |||
8. | PARDO ATARES Carlota | 2001 | ESP | A. D. ZOITI 89 | 00:30.79 | +0.65 | 901 pts | |||
50 Freestyle Women - Final A Juniors 3 & 4 : 16-17 ans (Saturday 6 May 2023 - 16h21) | ||||||||||
1. | LARREA ETXEBESTE Lide | 2007 | ESP | FEDERACION GIPUZKOANA DE NATACION | 00:28.02 | +0.73 | 1086 pts | |||
2. | SAGARNA HOLGADO Irene | 2007 | ESP | FEDERACION GIPUZKOANA DE NATACION | 00:28.10 | +0.64 | 1080 pts | |||
3. | ETXEBERRIA Garazi | 2006 | ESP | FEDERACION GIPUZKOANA DE NATACION | 00:28.29 | +0.70 | 1067 pts | |||
4. | CUNADO IRIGOIEN Juncal | 2007 | ESP | FEDERACION GIPUZKOANA DE NATACION | 00:28.60 | +0.79 | 1046 pts | |||
5. | INNES Annabel | 2007 | FRA | DAUPHINS SECTION PALOISE | 00:29.09 | +0.69 | 1012 pts | |||
6. | MATEOS ARRIETA Nora | 2007 | ESP | FEDERACION GIPUZKOANA DE NATACION | 00:29.80 | +0.72 | 965 pts | |||
7. | GUIGNARD Lily | 2007 | FRA | BIARRITZ OLYMPIQUE | 00:30.00 | +0.67 | 952 pts | |||
8. | SOPENA LABADIA Alejandra | 2006 | ESP | A. D. ZOITI 89 | 00:30.17 | +0.58 | 941 pts | |||
50 Freestyle Women - Final A Juniors 1 & 2 : 14-15 ans (Saturday 6 May 2023 - 16h19) | ||||||||||
1. | SIMEON-KNAEBEL Lilie | 2008 | FRA | E.P SEMEAC TARBES NAT | 00:27.97 | +0.67 | 1089 pts | |||
2. | GAITAN ACEITON Olaia | 2008 | ESP | FEDERACION GIPUZKOANA DE NATACION | 00:28.48 | +0.69 | 1054 pts | |||
3. | ALBERDI LOPEZ DE TORRE Ane | 2008 | ESP | FEDERACION GIPUZKOANA DE NATACION | 00:28.60 | +0.66 | 1046 pts | |||
4. | DERIGLAZOFF Pauline | 2008 | FRA | BIARRITZ OLYMPIQUE | 00:29.59 | +0.65 | 979 pts | |||
5. | CHAUSSADE Louane | 2008 | FRA | MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT | 00:29.63 | +0.72 | 976 pts | |||
6. | GARCIA Adriana | 2008 | ESP | FEDERACION GIPUZKOANA DE NATACION | 00:29.72 | +0.60 | 970 pts | |||
7. | RANSOM Taina | 2009 | FRA | DAUPHINS SECTION PALOISE | 00:29.85 | +0.67 | 962 pts | |||
8. | VINIEGRA RAMAJO Maria | 2008 | ESP | CLUB DEPORTIVO NATACION BIDASOA | 00:29.86 | +0.80 | 961 pts | |||
50 Freestyle Women - Final A Avenirs & Benjamins : 6-13 ans (Saturday 6 May 2023 - 16h17) | ||||||||||
1. | AYESTARAN Udane | 2010 | ESP | FEDERACION GIPUZKOANA DE NATACION | 00:29.42 | +0.75 | 990 pts | |||
2. | CENDOYA DE LA FUENTE Enara | 2010 | ESP | CLUB DEPORTIVO NATACION BIDASOA | 00:31.05 | +0.78 | 885 pts | |||
3. | DE FRANCISCO FERRERO Lur | 2011 | ESP | GETXO IGERIKETA | 00:31.78 | +0.44 | 840 pts | |||
4. | VILLEN AMESTOY Noa | 2010 | ESP | GETXO IGERIKETA | 00:32.57 | +0.64 | 792 pts | |||
5. | DEGAT Maud | 2010 | FRA | AVENIR MURET NATATION | 00:32.78 | +0.92 | 779 pts | |||
6. | SANZ URRETABIZKAIA Maddi | 2010 | ESP | CN JUDIZMENDI | 00:33.07 | +0.67 | 762 pts | |||
7. | BERTHAULT Edene | 2011 | FRA | MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT | 00:33.59 | 732 pts | ||||
8. | DEL RIO CORVO Nora | 2010 | ESP | CLUB DEPORTIVO NATACION BIDASOA | 00:33.70 | +0.85 | 726 pts | |||
50 Freestyle Women - Prelims (Saturday 6 May 2023 - 09h43) | ||||||||||
1. | BISA Petra | 2003 | ESP | SELECCION ANAITASUNA | 00:27.35 | +0.66 | 1133 pts | QFA | ||
2. | CENDOYA BARANDIARAN Amaia | 1997 | ESP | FEDERACION GIPUZKOANA DE NATACION | 00:27.80 | +0.73 | 1101 pts | QFA | ||
3. | LARREA ETXEBESTE Lide | 2007 | ESP | FEDERACION GIPUZKOANA DE NATACION | 00:28.00 | +0.70 | 1087 pts | QFA | ||
4. | CAZABAT Laura | 2000 | FRA | DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE | 00:28.24 | +0.64 | 1070 pts | QFA | ||
5. | SAGARNA HOLGADO Irene | 2007 | ESP | FEDERACION GIPUZKOANA DE NATACION | 00:28.27 | +0.64 | 1068 pts | QFA | ||
6. | ETXEBERRIA Garazi | 2006 | ESP | FEDERACION GIPUZKOANA DE NATACION | 00:28.37 | +0.72 | 1061 pts | QFA | ||
7. | SERRANO MARQUEZ Loreto | 2004 | ESP | A. D. ZOITI 89 | 00:28.45 | +0.65 | 1056 pts | QFA | ||
8. | SIMEON-KNAEBEL Lilie | 2008 | FRA | E.P SEMEAC TARBES NAT | 00:28.47 | +0.66 | 1054 pts | QFA | ||
8. | CUNADO IRIGOIEN Juncal | 2007 | ESP | FEDERACION GIPUZKOANA DE NATACION | 00:28.47 | +0.79 | 1054 pts | QFA | ||
10. | ANTON BELTRAN DE GUEVARA Naia | 2005 | ESP | CN JUDIZMENDI | 00:28.61 | +0.66 | 1045 pts | QFA | ||
11. | GAITAN ACEITON Olaia | 2008 | ESP | FEDERACION GIPUZKOANA DE NATACION | 00:28.74 | +0.68 | 1036 pts | QFA | ||
12. | AYESTARAN Udane | 2010 | ESP | FEDERACION GIPUZKOANA DE NATACION | 00:28.83 | +0.74 | 1030 pts | QFA | ||
13. | ALBERDI LOPEZ DE TORRE Ane | 2008 | ESP | FEDERACION GIPUZKOANA DE NATACION | 00:28.91 | +0.67 | 1025 pts | QFA | ||
14. | INNES Annabel | 2007 | FRA | DAUPHINS SECTION PALOISE | 00:29.16 | +0.68 | 1008 pts | QFA | ||
15. | DARRICAU Mathilde | 2000 | FRA | MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT | 00:29.39 | +0.71 | 992 pts | QFA | ||
16. | CHAUSSADE Louane | 2008 | FRA | MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT | 00:29.52 | +0.72 | 984 pts | QFA | ||
17. | DERIGLAZOFF Pauline | 2008 | FRA | BIARRITZ OLYMPIQUE | 00:29.65 | +0.65 | 975 pts | QFA | ||
18. | GARCIA Adriana | 2008 | ESP | FEDERACION GIPUZKOANA DE NATACION | 00:29.83 | +0.59 | 963 pts | QFA | ||
19. | GUIGNARD Lily | 2007 | FRA | BIARRITZ OLYMPIQUE | 00:29.97 | +0.61 | 954 pts | QFA | ||
20. | VINIEGRA RAMAJO Maria | 2008 | ESP | CLUB DEPORTIVO NATACION BIDASOA | 00:30.01 | +0.69 | 951 pts | QFA | ||
21. | MATEOS ARRIETA Nora | 2007 | ESP | FEDERACION GIPUZKOANA DE NATACION | 00:30.02 | +0.72 | 951 pts | QFA | ||
22. | RANSOM Taina | 2009 | FRA | DAUPHINS SECTION PALOISE | 00:30.08 | +0.55 | 947 pts | QFA | ||
23. | SOPENA LABADIA Alejandra | 2006 | ESP | A. D. ZOITI 89 | 00:30.09 | +0.70 | 946 pts | QFA | ||
24. | GASC Océane | 2007 | FRA | AVENIR MURET NATATION | 00:30.11 | +0.71 | 945 pts | |||
25. | OCHOA DE ERIBE MUSITU Leire | 1997 | ESP | CN JUDIZMENDI | 00:30.28 | +0.67 | 934 pts | QFA | ||
26. | PARDO ATARES Carlota | 2001 | ESP | A. D. ZOITI 89 | 00:30.37 | +0.75 | 928 pts | QFA | ||
27. | LARRANAGA ARANBURU June | 2009 | ESP | C.N. IZARRAITZ | 00:30.38 | +0.63 | 928 pts | |||
28. | CENDOYA DE LA FUENTE Enara | 2010 | ESP | CLUB DEPORTIVO NATACION BIDASOA | 00:30.42 | +0.76 | 925 pts | QFA | ||
29. | LARRE Charlotte | 2006 | FRA | BIARRITZ OLYMPIQUE | 00:30.52 | +0.72 | 919 pts | |||
30. | ZUBELDIA OTEIZA Malen | 2009 | ESP | FEDERACION GIPUZKOANA DE NATACION | 00:30.56 | +0.79 | 916 pts | |||
31. | AGIRREZABALAGA AMEZUA Ana | 2009 | ESP | C.N. IZARRAITZ | 00:30.63 | +0.77 | 911 pts | |||
32. | ASNARD Alizée | 2004 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:30.78 | +0.62 | 902 pts | |||
32. | MADINA ARAMENDI Naroa | 2006 | ESP | ZARAUTZ BALEA IGERIKETA | 00:30.78 | +0.62 | 902 pts | |||
32. | CAUSSADE Léna | 1997 | FRA | LOURDES NATATION | 00:30.78 | +0.83 | 902 pts | |||
35. | ASNARD Cloé | 2002 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:30.82 | +0.68 | 899 pts | |||
36. | LOPEZ SALAS Carmen | 2001 | ESP | A. D. ZOITI 89 | 00:31.05 | +1.61 | 885 pts | |||
37. | BERNIER Nell | 2005 | FRA | CN LANNEMEZAN | 00:31.32 | +0.78 | 868 pts | |||
38. | MAYEN Léonie | 2008 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:31.42 | +0.58 | 862 pts | |||
39. | DURAN-CARRERE Ingrid | 2002 | FRA | E.P SEMEAC TARBES NAT | 00:31.48 | +0.78 | 858 pts | |||
39. | ORTEGA LACUNZA Martina | 2009 | ESP | CN JUDIZMENDI | 00:31.48 | +0.79 | 858 pts | |||
41. | ZUBILLAGA ARSUAGA Enara | 2009 | ESP | TOLOSALDEA IGERI KIROL TALDEA | 00:31.54 | +0.56 | 854 pts | |||
42. | DE FRANCISCO FERRERO Lur | 2011 | ESP | GETXO IGERIKETA | 00:31.57 | +0.48 | 853 pts | QFA | ||
43. | BOYER Emilie | 2009 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:31.67 | +0.66 | 846 pts | |||
44. | LAURENT Emma | 2005 | FRA | MARSOUINS DU COMMINGES | 00:31.71 | +0.67 | 844 pts | |||
45. | BORREGO Kyera | 2008 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:31.75 | +0.50 | 841 pts | |||
46. | DEL RIO CORVO Nora | 2010 | ESP | CLUB DEPORTIVO NATACION BIDASOA | 00:31.85 | +0.85 | 835 pts | QFA | ||
47. | VILLEN AMESTOY Noa | 2010 | ESP | GETXO IGERIKETA | 00:32.18 | +0.62 | 815 pts | QFA | ||
48. | UGALDEA AZCORRETA Martina | 2009 | ESP | CN JUDIZMENDI | 00:32.27 | 810 pts | ||||
49. | LOPEZ SICILIA Maider | 2008 | ESP | CN JUDIZMENDI | 00:32.46 | +0.74 | 798 pts | |||
50. | NOTARIO Lola | 2007 | FRA | LOURDES NATATION | 00:32.60 | +0.82 | 790 pts | |||
51. | PEREYRE HUCHEDE Lola | 2008 | FRA | BIARRITZ OLYMPIQUE | 00:32.61 | +0.67 | 790 pts | |||
52. | PICCOLO Enora | 2004 | FRA | LOURDES NATATION | 00:32.65 | +0.60 | 787 pts | |||
53. | ABADIE Alice | 2007 | FRA | LOURDES NATATION | 00:32.72 | +0.71 | 783 pts | |||
54. | ROUSSIE Romane | 2007 | FRA | DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE | 00:32.82 | +0.67 | 777 pts | |||
55. | AMESTOY DUBES Naia | 2006 | FRA | BIARRITZ OLYMPIQUE | 00:32.90 | +0.69 | 772 pts | |||
56. | DEGAT Maud | 2010 | FRA | AVENIR MURET NATATION | 00:32.95 | +0.87 | 769 pts | QFA | ||
57. | BALLESTEROS FERNANDEZ Maria | 2006 | ESP | A. D. ZOITI 89 | 00:32.99 | +1.08 | 767 pts | |||
58. | SANZ URRETABIZKAIA Maddi | 2010 | ESP | CN JUDIZMENDI | 00:33.08 | +0.43 | 762 pts | QFA | ||
59. | BLANC Laureana | 2006 | FRA | MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT | 00:33.37 | +0.73 | 745 pts | |||
60. | DE LAS HERAS LARRIMBE Laura | 2007 | ESP | CN JUDIZMENDI | 00:33.70 | +0.85 | 726 pts | |||
61. | MADAMA MBEMBO Kelly | 2009 | FRA | AQUA SPORT ST-CYPRIEN | 00:33.79 | +0.92 | 721 pts | |||
62. | BERTHAULT Edene | 2011 | FRA | MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT | 00:33.81 | +0.89 | 720 pts | QFA | ||
63. | RAYA ETXANIZ Izadi | 2009 | ESP | TOLOSALDEA IGERI KIROL TALDEA | 00:33.82 | +0.78 | 719 pts | |||
64. | LE FOLL--HERRAN Chloé | 2010 | FRA | MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT | 00:33.96 | +1.13 | 711 pts | |||
65. | LARRIEU Nahia | 2008 | FRA | BIARRITZ OLYMPIQUE | 00:34.00 | +0.71 | 709 pts | |||
65. | ROMERO GARMENDIA Maria | 2009 | ESP | CLUB DEPORTIVO NATACION BIDASOA | 00:34.00 | +1.18 | 709 pts | |||
67. | BLANC-GONNET Lou-Anne | 2010 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:34.15 | 701 pts | ||||
68. | GOIKOETXEA MARTIN Lide | 2010 | ESP | TOLOSALDEA IGERI KIROL TALDEA | 00:34.27 | +0.72 | 694 pts | |||
69. | SAINZ-AGIRRE ARTZE Garazi | 2012 | ESP | GETXO IGERIKETA | 00:34.36 | +0.60 | 689 pts | |||
70. | ZABALA MARLASCA Lara | 2012 | ESP | GETXO IGERIKETA | 00:34.40 | 687 pts | ||||
71. | CALLEJA MAIZTEGI Miren | 2009 | ESP | CN JUDIZMENDI | 00:34.80 | 665 pts | ||||
72. | VILLACAMPA GARCIA Laura | 2005 | ESP | A. D. ZOITI 89 | 00:34.81 | +0.54 | 664 pts | |||
73. | BORDERES Clara | 2006 | FRA | DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE | 00:34.83 | 663 pts | ||||
74. | ELHORRY CAYROLLE Oceane | 2012 | FRA | LOURDES NATATION | 00:35.03 | +0.79 | 652 pts | |||
75. | ROUANET Kitty | 2007 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:35.16 | +0.95 | 645 pts | |||
76. | DIDIER Ninon | 2006 | FRA | DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE | 00:35.19 | +0.69 | 644 pts | |||
77. | COSTA SANTOS Tais | 2007 | FRA | LOURDES NATATION | 00:35.23 | +0.67 | 642 pts | |||
78. | RODRIGUEZ DE YURRE BUESCA Amaia | 2010 | ESP | CN JUDIZMENDI | 00:35.47 | 629 pts | ||||
79. | VIGIOLA ZABALA Nagore | 2010 | ESP | GETXO IGERIKETA | 00:35.73 | +0.89 | 615 pts | |||
80. | ANDRES HERNANDO Nahia | 2010 | ESP | CN JUDIZMENDI | 00:35.83 | +0.69 | 610 pts | |||
81. | RODRIGUEZ BLANCO Nahia | 2010 | ESP | CN JUDIZMENDI | 00:36.68 | +0.91 | 566 pts | |||
82. | MARTINEZ Sara | 2012 | FRA | LOURDES NATATION | 00:36.93 | +0.73 | 554 pts | |||
83. | BOURGEOIS Fanny | 2008 | FRA | MARSOUINS DU COMMINGES | 00:37.09 | +0.67 | 546 pts | |||
84. | COROMINES Jade | 2009 | FRA | AQUA SPORT ST-CYPRIEN | 00:37.12 | +0.85 | 544 pts | |||
85. | POILEVILAIN Lena | 2010 | FRA | AVENIR MURET NATATION | 00:37.44 | +0.87 | 529 pts | |||
86. | FLEURY Anaëlle | 2010 | FRA | LOURDES NATATION | 00:37.45 | 528 pts | ||||
87. | NOGUEIRA Maelie | 2011 | FRA | LOURDES NATATION | 00:37.85 | +0.68 | 509 pts | |||
88. | BOYER Erin | 2013 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:38.48 | +0.66 | 479 pts | |||
89. | PERILLO Anaëli | 2011 | FRA | LOURDES NATATION | 00:38.66 | +0.75 | 471 pts | |||
90. | BLANC-GONNET Marie | 2013 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:38.78 | 466 pts | ||||
91. | BORREGO Lyllia | 2012 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:39.52 | 433 pts | ||||
92. | MUZET Oceane | 2011 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:39.65 | 427 pts | ||||
93. | COHEN Lana Zoe | 2010 | FRA | LOURDES NATATION | 00:39.91 | +0.75 | 416 pts |