50 Breaststroke Women - Final A Juniors 3 & plus : 16 ans et plus (Sunday 2 April 2023 - 15h05) | ||||||||||
1. | CORTET Salomé | 2004 | FRA | US LA CHARITE NATATION | 00:35.92 | 1050 pts | ||||
2. | ROUGE Capucine | 2006 | FRA | CN PONTARLIER | 00:35.98 | 1047 pts | ||||
3. | PORADA Clarisse | 2005 | FRA | CN NEVERS | 00:36.56 | 1018 pts | ||||
4. | CHOLLET Maelle | 2005 | FRA | CNM ST-GERMAIN-DU-PUY | 00:37.62 | 965 pts | ||||
5. | DEGRAVE Victoire | 2006 | FRA | CN NEVERS | 00:39.26 | 886 pts | ||||
6. | DANET Elisa | 2007 | FRA | US LA CHARITE NATATION | 00:39.42 | 878 pts | ||||
7. | LAIVIER Marie | 2007 | FRA | CN NEVERS | 00:39.76 | 862 pts | ||||
8. | GREGOIRE Lune | 2007 | FRA | MACON NATATION | 00:40.41 | 832 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Final A Juniors 1 & 2 : 14-15 ans (Sunday 2 April 2023 - 15h01) | ||||||||||
1. | CHOLLET Alicia | 2008 | FRA | CNM ST-GERMAIN-DU-PUY | 00:37.36 | 977 pts | ||||
2. | LATHUILLIÈRE Margot | 2008 | FRA | MACON NATATION | 00:38.62 | 916 pts | ||||
3. | DURAND Emma | 2008 | FRA | ASA VAUZELLES | 00:38.67 | 914 pts | ||||
4. | CHAPUIS Milla | 2009 | FRA | RHODIA CLUB NATATION | 00:39.12 | 892 pts | ||||
5. | TARDY-CHOLTON Jade | 2008 | FRA | AQUATIC CLUB FIDESIEN | 00:40.61 | 823 pts | ||||
6. | DEGRAVE Circé | 2009 | FRA | CN NEVERS | 00:41.42 | 787 pts | ||||
7. | KERMABON Lola | 2008 | FRA | MONTCHANIN NATATION | 00:41.57 | 780 pts | ||||
8. | TITECA Lidy-Marie | 2009 | FRA | LAGNY-SUR-MARNE NATATION | 00:42.22 | 751 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Final A Av3 + Benjamines : 11-13 ans (Sunday 2 April 2023 - 14h57) | ||||||||||
1. | HOAREAU Sarah | 2010 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:37.56 | 968 pts | ||||
2. | TISSIER Maelie | 2010 | FRA | MONTCEAU ON | 00:39.28 | 885 pts | ||||
3. | DELSART Ambre | 2010 | FRA | ESSONNE | 00:39.59 | 870 pts | ||||
4. | LANDREAT Amandine | 2010 | FRA | ESSONNE | 00:41.77 | 771 pts | ||||
5. | SIGGERIS Alexia | 2010 | FRA | PAYS DE GEX NATATION | 00:42.23 | 751 pts | ||||
6. | BALCER Alice | 2010 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:43.70 | 688 pts | ||||
7. | DIJOUX Alice | 2010 | FRA | ESSONNE | 00:43.88 | 681 pts | ||||
8. | BAGHDADI Olympe | 2010 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:47.31 | 546 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Final B Juniors 3 & plus : 16 ans et plus (Sunday 2 April 2023 - 15h03) | ||||||||||
1. | WESTERHOLM Alma | 2007 | FRA | PAYS DE GEX NATATION | 00:39.15 | 891 pts | ||||
2. | KWIATKOWSKI Maïlys | 2005 | FRA | CN BEAUNE | 00:39.43 | 878 pts | ||||
3. | GAUTHIER Marie-Emerence | 2006 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:39.59 | 870 pts | ||||
4. | CASTAGNA Lola | 2005 | FRA | PARAY NATATION WATER POLO | 00:43.52 | 696 pts | ||||
5. | MALEYSSON Ingrid | 2007 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:43.53 | 696 pts | ||||
6. | GORNET Lola | 2007 | FRA | ASA VAUZELLES | 00:44.76 | 645 pts | ||||
7. | BEAUJARD Loane | 2006 | FRA | PARAY NATATION WATER POLO | 00:45.78 | 605 pts | ||||
8. | LEDUCQ Léane | 2005 | FRA | CN PONTARLIER | 00:46.23 | 587 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Final B Juniors 1 & 2 : 14-15 ans (Sunday 2 April 2023 - 14h59) | ||||||||||
1. | LAFFAYE Mathilde | 2008 | FRA | CN DECIZE | 00:40.39 | 833 pts | ||||
2. | BACOT Lilwen | 2009 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:41.28 | 793 pts | ||||
3. | JOUSSELIN Valentine | 2008 | FRA | MONTCHANIN NATATION | 00:41.51 | 783 pts | ||||
4. | RANDU Anna | 2008 | FRA | RHODIA CLUB NATATION | 00:41.80 | 770 pts | ||||
5. | BRAGARD Juliette | 2008 | FRA | CN BEAUNE | 00:42.14 | 755 pts | ||||
6. | VIMARD BIGOT Rose | 2008 | FRA | NATATION SUD ARDECHE | 00:44.91 | 639 pts | ||||
7. | MILLET Mady | 2008 | FRA | CN NEVERS | 00:45.55 | 614 pts | ||||
8. | CASSIER Louise | 2008 | FRA | CN DECIZE | 00:46.29 | 585 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Final B Av3 + Benjamines : 11-13 ans (Sunday 2 April 2023 - 14h54) | ||||||||||
1. | MARKIEWICZ Lucie | 2010 | FRA | CN NEVERS | 00:45.32 | 623 pts | ||||
2. | SALMON Leonie | 2011 | FRA | US LA CHARITE NATATION | 00:45.89 | 600 pts | ||||
3. | MARGUIN Coline | 2010 | FRA | MACON NATATION | 00:48.59 | 500 pts | ||||
4. | ROUILLARD Sohane | 2011 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:48.91 | 489 pts | ||||
5. | ROUSSEL Lison | 2012 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:50.47 | 436 pts | ||||
6. | CIOT Maeva | 2011 | FRA | UCS COSNE-SUR-LOIRE | 00:51.22 | 411 pts | ||||
7. | PAPUT Lilou | 2011 | FRA | MONTCEAU ON | 00:53.08 | 353 pts | ||||
8. | BOUVIER Clemence | 2011 | FRA | MONTCEAU ON | 00:53.70 | 335 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Prelims (Sunday 2 April 2023 - 09h21) | ||||||||||
1. | CORTET Salomé | 2004 | FRA | US LA CHARITE NATATION | 00:35.60 | 1067 pts | QFA | |||
2. | ROUGE Capucine | 2006 | FRA | CN PONTARLIER | 00:36.69 | 1011 pts | QFA | |||
3. | PORADA Clarisse | 2005 | FRA | CN NEVERS | 00:36.75 | 1008 pts | QFA | |||
4. | CHOLLET Alicia | 2008 | FRA | CNM ST-GERMAIN-DU-PUY | 00:37.32 | 979 pts | QFA | |||
5. | HOAREAU Sarah | 2010 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:37.87 | 952 pts | QFA | |||
6. | CHOLLET Maelle | 2005 | FRA | CNM ST-GERMAIN-DU-PUY | 00:38.10 | 941 pts | QFA | |||
7. | DEGRAVE Victoire | 2006 | FRA | CN NEVERS | 00:38.33 | 930 pts | QFA | |||
8. | LATHUILLIÈRE Margot | 2008 | FRA | MACON NATATION | 00:38.56 | 919 pts | QFA | |||
9. | TISSIER Maelie | 2010 | FRA | MONTCEAU ON | 00:38.63 | 916 pts | QFA | |||
10. | DELSART Ambre | 2010 | FRA | ESSONNE | 00:39.24 | 886 pts | QFA | |||
11. | DURAND Emma | 2008 | FRA | ASA VAUZELLES | 00:39.69 | 865 pts | QFA | |||
12. | DANET Elisa | 2007 | FRA | US LA CHARITE NATATION | 00:39.76 | 862 pts | QFA | |||
13. | CHAPUIS Milla | 2009 | FRA | RHODIA CLUB NATATION | 00:39.94 | 854 pts | QFA | |||
14. | TARDY-CHOLTON Jade | 2008 | FRA | AQUATIC CLUB FIDESIEN | 00:40.34 | 835 pts | QFA | |||
15. | GREGOIRE Lune | 2007 | FRA | MACON NATATION | 00:40.38 | 833 pts | QFA | |||
15. | LAIVIER Marie | 2007 | FRA | CN NEVERS | 00:40.38 | 833 pts | QFA | |||
17. | KWIATKOWSKI Maïlys | 2005 | FRA | CN BEAUNE | 00:40.66 | 821 pts | QFB | |||
18. | WESTERHOLM Alma | 2007 | FRA | PAYS DE GEX NATATION | 00:40.69 | 819 pts | QFB | |||
19. | GAUTHIER Marie-Emerence | 2006 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:41.06 | 803 pts | QFB | |||
20. | KERMABON Lola | 2008 | FRA | MONTCHANIN NATATION | 00:41.29 | 792 pts | QFA | |||
21. | TITECA Lidy-Marie | 2009 | FRA | LAGNY-SUR-MARNE NATATION | 00:41.40 | 787 pts | QFA | |||
22. | DEGRAVE Circé | 2009 | FRA | CN NEVERS | 00:41.43 | 786 pts | QFA | |||
23. | LAFFAYE Mathilde | 2008 | FRA | CN DECIZE | 00:41.59 | 779 pts | QFB | |||
24. | BACOT Lilwen | 2009 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:41.82 | 769 pts | QFB | |||
25. | JOUSSELIN Valentine | 2008 | FRA | MONTCHANIN NATATION | 00:42.25 | 750 pts | QFB | |||
26. | BRAGARD Juliette | 2008 | FRA | CN BEAUNE | 00:42.35 | 746 pts | QFB | |||
27. | SIGGERIS Alexia | 2010 | FRA | PAYS DE GEX NATATION | 00:42.43 | 742 pts | QFA | |||
28. | RANDU Anna | 2008 | FRA | RHODIA CLUB NATATION | 00:42.99 | 718 pts | QFB | |||
29. | MALEYSSON Ingrid | 2007 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:43.61 | 692 pts | QFB | |||
30. | DIJOUX Alice | 2010 | FRA | ESSONNE | 00:43.97 | 677 pts | QFA | |||
31. | LANDREAT Amandine | 2010 | FRA | ESSONNE | 00:44.08 | 673 pts | QFA | |||
32. | CASTAGNA Lola | 2005 | FRA | PARAY NATATION WATER POLO | 00:44.14 | 670 pts | QFB | |||
33. | BALCER Alice | 2010 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:44.29 | 664 pts | QFA | |||
34. | LI Emma | 2008 | CHN | PAYS DE GEX NATATION | 00:44.57 | 653 pts | QFB | |||
35. | VIMARD BIGOT Rose | 2008 | FRA | NATATION SUD ARDECHE | 00:44.63 | 650 pts | QFB | |||
36. | MILLET Mady | 2008 | FRA | CN NEVERS | 00:44.74 | 646 pts | QFB | |||
37. | CASSIER Louise | 2008 | FRA | CN DECIZE | 00:44.78 | 644 pts | ||||
38. | DOMENICHINI Elora | 2008 | FRA | ASA VAUZELLES | 00:45.42 | 619 pts | ||||
39. | BAGHDADI Olympe | 2010 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:45.79 | 604 pts | QFA | |||
40. | GORNET Lola | 2007 | FRA | ASA VAUZELLES | 00:45.81 | 603 pts | QFB | |||
41. | BEAUJARD Loane | 2006 | FRA | PARAY NATATION WATER POLO | 00:46.01 | 596 pts | QFB | |||
42. | LEDUCQ Léane | 2005 | FRA | CN PONTARLIER | 00:46.69 | 570 pts | QFB | |||
43. | GUILLAUMIN Lea | 2007 | FRA | CN DECIZE | 00:46.81 | 565 pts | ||||
44. | MOCARD Camille | 2005 | FRA | CN DECIZE | 00:46.99 | 558 pts | ||||
45. | MARKIEWICZ Lucie | 2010 | FRA | CN NEVERS | 00:47.19 | 551 pts | QFB | |||
46. | SALMON Leonie | 2011 | FRA | US LA CHARITE NATATION | 00:47.64 | 534 pts | QFB | |||
47. | BOUTABOUT Inès | 2008 | FRA | MONTCHANIN NATATION | 00:48.78 | 493 pts | ||||
48. | ROUILLARD Sohane | 2011 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:49.81 | 458 pts | QFB | |||
49. | MARGUIN Coline | 2010 | FRA | MACON NATATION | 00:50.11 | 448 pts | QFB | |||
50. | ROUSSEL Lison | 2012 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:50.82 | 424 pts | QFB | |||
51. | CIOT Maeva | 2011 | FRA | UCS COSNE-SUR-LOIRE | 00:51.23 | 411 pts | QFB | |||
52. | BOUVIER Clemence | 2011 | FRA | MONTCEAU ON | 00:51.63 | 398 pts | QFB | |||
53. | COMMUN Solène | 2005 | FRA | CERCLE DAUPHINS LE CREUSOT | 00:51.81 | 392 pts | ||||
54. | PAPUT Lilou | 2011 | FRA | MONTCEAU ON | 00:51.89 | 390 pts | QFB | |||
55. | HENAULT Elyne | 2011 | FRA | US LA CHARITE NATATION | 00:52.04 | 385 pts | ||||
56. | MARLOT Cloe | 2010 | FRA | US LA CHARITE NATATION | 00:52.52 | 370 pts | ||||
57. | CASSIER Laure | 2011 | FRA | CN DECIZE | 00:52.92 | 358 pts | ||||
58. | PENNEC Awena | 2007 | FRA | CERCLE DAUPHINS LE CREUSOT | 00:53.31 | 347 pts | ||||
59. | AUBLANC Lucie | 2009 | FRA | CERCLE DAUPHINS LE CREUSOT | 00:53.47 | 342 pts | ||||
60. | LARUE Louna | 2010 | FRA | CN DECIZE | 00:53.69 | 336 pts | ||||
61. | BOUZIANE Nawel | 2003 | FRA | CERCLE DAUPHINS LE CREUSOT | 00:53.77 | 333 pts | ||||
62. | CAHUET-LEHMANN Maelle | 2012 | FRA | MONTCEAU ON | 00:54.43 | 314 pts | ||||
63. | GUIGNOT Victoria | 2008 | FRA | CERCLE DAUPHINS LE CREUSOT | 00:55.74 | 279 pts | ||||
64. | ROIATTI Paoline | 2011 | FRA | MONTCEAU ON | 00:57.44 | 235 pts | ||||
65. | SIMONOT Chiara | 2012 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:59.15 | 196 pts | ||||
66. | MAUSSION Lola | 2012 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:59.17 | 195 pts | ||||
67. | MARMORAT Louane | 2011 | FRA | MONTCEAU ON | 00:59.50 | 188 pts | ||||
68. | ROUGE Augustine | 2011 | FRA | CN PONTARLIER | 00:59.57 | 186 pts | ||||
69. | GEY Annabelle | 2011 | FRA | MONTCEAU ON | 00:59.72 | 183 pts | ||||
70. | ROCHA Lise | 2012 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 01:00.14 | 174 pts | ||||
71. | GUILLEMIN Anna | 2012 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 01:02.38 | 131 pts | ||||
--- | PICHON Camila | 2008 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | DNS dec |
--- | ||||
--- | DESFONTAINES Mathylde | 2009 | FRA | CERCLE DAUPHINS LE CREUSOT | DNS dec |
--- | ||||
--- | DJAFFER Meriam | 2012 | FRA | MACON NATATION | DNS dec |
--- | ||||
--- | ROUSSEL-QUESADA Elisa | 2007 | FRA | NATATION SUD ARDECHE | DNS dec |
--- | ||||
--- | KEDDAR Ines | 2012 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | DNS dec |
--- | ||||
--- | BAHLOUL Nayla | 2010 | FRA | MONTCEAU ON | DNS dec |
--- | ||||
--- | SI YAKOUB Lina | 2012 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | DNS dec |
--- | ||||
--- | VIOLOT GUILLEMARD Flora | 2012 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | DNS dec |
--- | ||||
--- | BUTUC Bianca | 2009 | FRA | ASA VAUZELLES | DNS dec |
--- |