100 Butterfly Women - Prelims (Sunday 29 January 2023 - 10h22) | ||||||||||
1. | MAUPOUX Nina | 2004 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 01:08.46 | 1045 pts | ||||
2. | JUSZCZAK Léonie | 2001 | FRA | CA ORSAY | 01:10.80 | 983 pts | ||||
3. | PASTRE Ornella | 2006 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 01:12.08 | 950 pts | ||||
CAF - ILE-DE-FRANCE / CORBEIL ESSONNES | ||||||||||
4. | BALMER Romane | 2004 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 01:13.25 | 920 pts | ||||
5. | BAKAYOKO Betty | 2008 | FRA | AS CORBEIL-ESSONNE | 01:13.37 | 917 pts | ||||
CAF - ILE-DE-FRANCE / CORBEIL ESSONNES | ||||||||||
6. | DENDRAEL Justine | 1996 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 01:13.50 | 913 pts | ||||
7. | DECHES Elise | 2007 | FRA | CA ORSAY | 01:14.55 | 887 pts | ||||
8. | BETTIOUI Ferroudja | 2010 | FRA | SN MONTGERON | 01:15.13 | 873 pts | ||||
9. | DESNOS Elyne | 2006 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 01:15.27 | 869 pts | ||||
10. | OULARBI Dania | 2007 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 01:15.51 | 863 pts | ||||
11. | CHERHAL Priscilla | 2007 | FRA | US RIS-ORANGIS | 01:15.53 | 863 pts | ||||
12. | SAISSE Diane | 2007 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 01:15.89 | 854 pts | ||||
13. | GUILLERM Enola | 2008 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 01:16.66 | 836 pts | ||||
14. | ELIE Anouk | 2003 | FRA | ETAMPES NATATION | 01:16.86 | 831 pts | ||||
15. | SERRADJ Tasnime | 2009 | FRA | EN STE-GENEVIÈVE-DES-BOIS | 01:17.04 | 826 pts | ||||
16. | XAYGNABOUN-MOUNIER Anouk | 2007 | FRA | CA ORSAY | 01:17.48 | 816 pts | ||||
17. | DUMON Elise | 2009 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 01:18.01 | 803 pts | ||||
18. | SILVEIRA SILVA Bertille | 2007 | FRA | YERRES NATATION | 01:18.11 | 801 pts | ||||
19. | RICARD Elodie | 2000 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 01:19.16 | 776 pts | ||||
20. | STEENKESTE Lily | 2009 | FRA | CA ORSAY | 01:19.81 | 761 pts | ||||
21. | MARTEAU Cassidy | 2008 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 01:20.44 | 747 pts | ||||
22. | PISANU Julia | 2003 | FRA | YERRES NATATION | 01:21.99 | 712 pts | ||||
23. | NOUYOUX Margaux | 2007 | FRA | SN MONTGERON | 01:22.39 | 703 pts | ||||
24. | CIRON VIDIL Lilou | 2009 | FRA | AS CORBEIL-ESSONNE | 01:22.74 | 695 pts | ||||
CAF - ILE-DE-FRANCE / CORBEIL ESSONNES | ||||||||||
25. | DIJOUX Alice | 2010 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 01:25.71 | 632 pts | ||||
26. | ALIOUA Anaïs | 2010 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 01:28.34 | 578 pts | ||||
27. | NOUREDDINE Attika | 2008 | FRA | ETAMPES NATATION | 01:31.37 | 519 pts | ||||
28. | LE LAY Margot | 2008 | FRA | AS CORBEIL-ESSONNE | 01:34.82 | 455 pts | ||||
29. | DRIS Yasmine | 2010 | FRA | US GRIGNY | 01:36.61 | 424 pts | ||||
30. | SANOH Mariam | 2010 | FRA | SN MONTGERON | 01:36.99 | 417 pts | ||||
31. | AKROUR Taïce | 2010 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 01:37.34 | 412 pts |