50 Breaststroke Women - Prelims (Saturday 28 January 2023 - 16h01) | ||||||||||
1. | VAUBOURG Maureen | 2006 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:36.31 | 1030 pts | ||||
2. | XAYGNABOUN-MOUNIER Anouk | 2007 | FRA | CA ORSAY | 00:36.37 | 1027 pts | ||||
3. | POIROT Sidonie | 2008 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 00:36.91 | 1000 pts | ||||
CAF - ILE-DE-FRANCE / CORBEIL ESSONNES | ||||||||||
4. | PASTRE Ornella | 2006 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 00:37.01 | 995 pts | ||||
CAF - ILE-DE-FRANCE / CORBEIL ESSONNES | ||||||||||
5. | CHAVANNE Audrie | 1997 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:37.10 | 990 pts | ||||
6. | BONEL Ninon | 2007 | FRA | CA ORSAY | 00:37.60 | 966 pts | ||||
7. | ELIE Anouk | 2003 | FRA | ETAMPES NATATION | 00:38.30 | 931 pts | ||||
8. | LE STRAT Nina | 2008 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:38.67 | 914 pts | ||||
9. | GOUNOT Oriana | 2009 | FRA | US GRIGNY | 00:38.69 | 913 pts | ||||
10. | BALMER Romane | 2004 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 00:38.71 | 912 pts | ||||
11. | PLANES Janice | 2003 | FRA | MORSANG ESSONNE NATATION | 00:38.74 | 910 pts | ||||
12. | CHAPART Emeline | 2007 | FRA | YERRES NATATION | 00:40.01 | 850 pts | ||||
13. | TETART Romane | 2007 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:40.11 | 846 pts | ||||
14. | SERRADJ Tasnime | 2009 | FRA | EN STE-GENEVIÈVE-DES-BOIS | 00:40.49 | 828 pts | ||||
15. | CHERHAL Priscilla | 2007 | FRA | US RIS-ORANGIS | 00:40.59 | 824 pts | ||||
16. | SANOH Mariam | 2010 | FRA | SN MONTGERON | 00:40.87 | 811 pts | ||||
17. | STEENKESTE Lily | 2009 | FRA | CA ORSAY | 00:40.89 | 810 pts | ||||
18. | LANDREAT Amandine | 2010 | FRA | ELAN NAUTIQUE DU VAL D'YERRES | 00:40.90 | 810 pts | ||||
19. | LA BIONDA Léa | 2002 | FRA | MORSANG ESSONNE NATATION | 00:41.02 | 804 pts | ||||
20. | ROCHE Faustine | 2009 | FRA | CA ORSAY | 00:41.25 | 794 pts | ||||
21. | GOUNOT Ofelia | 2009 | FRA | US GRIGNY | 00:41.48 | 784 pts | ||||
22. | NOUYOUX Margaux | 2007 | FRA | SN MONTGERON | 00:42.08 | 757 pts | ||||
23. | OZOUF Camille | 2006 | FRA | EN STE-GENEVIÈVE-DES-BOIS | 00:42.13 | 755 pts | ||||
24. | SUSPENE Clémence | 2010 | FRA | CA ORSAY | 00:42.14 | 755 pts | ||||
25. | LE LAY Margot | 2008 | FRA | AS CORBEIL-ESSONNE | 00:43.50 | 697 pts | ||||
26. | DESRIVIERES-HAMY Ninon | 2008 | FRA | CA ORSAY | 00:43.54 | 695 pts | ||||
27. | DELRANC MOREEL Leane | 2008 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:43.84 | 683 pts | ||||
28. | SAINT-PAUL Léa | 2005 | FRA | MORSANG ESSONNE NATATION | 00:43.91 | 680 pts | ||||
29. | VANHAECKE Elsa | 2008 | FRA | EN STE-GENEVIÈVE-DES-BOIS | 00:44.28 | 665 pts | ||||
30. | FRIBOULET Lila | 2009 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 00:44.46 | 657 pts | ||||
31. | COQUARD POREZ Jeanne | 2010 | FRA | CA ORSAY | 00:44.73 | 646 pts | ||||
32. | DIJOUX Alice | 2010 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:44.82 | 643 pts | ||||
33. | MULLER Camille | 2008 | FRA | YERRES NATATION | 00:49.30 | 475 pts | ||||
--- | FIEF Mathilde | 2001 | FRA | CA ORSAY | DNS dec |
--- |