50 Butterfly Women - Final A (Friday 27 January 2023 - 16h33) | ||||||||||
1. | MALLET Lola | 2002 | FRA | ASM CHAMALIERES NATATION | 00:28.60 | 1172 pts | ||||
2. | CALANDRY Alice | 2006 | FRA | ASPTT CLERMONT-FERRAND | 00:28.75 | 1163 pts | ||||
3. | RAYNERT Maud | 1998 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:29.16 | 1136 pts | ||||
4. | JOTHY Solene | 2008 | FRA | ASM CHAMALIERES NATATION | 00:29.30 | 1127 pts | ||||
5. | FERRON Berangere | 2002 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:29.38 | 1122 pts | ||||
6. | ZOCCARATO Laura | 2002 | FRA | STADE CLERMONT NATATION | 00:29.53 | 1113 pts | ||||
7. | PENZ Celestine | 2005 | FRA | STADE CLERMONT NATATION | 00:29.60 | 1108 pts | ||||
8. | ALZAIX Lilou | 2007 | FRA | STADE CLERMONT NATATION | 00:29.73 | 1100 pts | ||||
50 Butterfly Women - Final B (Friday 27 January 2023 - 16h30) | ||||||||||
1. | FERRON Floriane | 2006 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:29.58 | 1110 pts | ||||
CAF - CENTRE-VAL DE LOIRE / BOURGES | ||||||||||
2. | PORTEMAN Heloïse | 2003 | FRA | AMIENS METROPOLE NAT. | 00:29.90 | 1089 pts | ||||
3. | GENSANE Rébecca | 2004 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:30.06 | 1079 pts | ||||
CE - AUVERGNE-RHONE-ALPES / LYON | ||||||||||
4. | DESMET Emelyne | 2007 | FRA | ASM CHAMALIERES NATATION | 00:30.22 | 1070 pts | ||||
5. | CRUZ Alice | 1999 | FRA | STADE CLERMONT NATATION | 00:30.54 | 1050 pts | ||||
6. | VERDIER Anouk | 2002 | FRA | ASM CHAMALIERES NATATION | 00:30.70 | 1040 pts | ||||
7. | MAHMOUDI Inès | 2007 | FRA | PAYS D'AIX NATATION | 00:31.57 | 988 pts | ||||
CAF - PROVENCE-ALPES-CÔTE-D'AZUR / AIX EN PROVENCE | ||||||||||
--- | TRANNOY Lea | 2007 | FRA | CANET 66 NATATION | DSQ |
--- | ||||
CE - OCCITANIE / CANET EN ROUSSILLON | ||||||||||
50 Butterfly Women - Prelims (Friday 27 January 2023 - 15h00) | ||||||||||
1. | CALANDRY Alice | 2006 | FRA | ASPTT CLERMONT-FERRAND | 00:28.95 | 1150 pts | QFA | |||
2. | MALLET Lola | 2002 | FRA | ASM CHAMALIERES NATATION | 00:29.05 | 1143 pts | QFA | |||
3. | FERRON Berangere | 2002 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:29.32 | 1126 pts | QFA | |||
4. | RAYNERT Maud | 1998 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:29.34 | 1125 pts | QFA | |||
5. | ALZAIX Lilou | 2007 | FRA | STADE CLERMONT NATATION | 00:29.38 | 1122 pts | QFA | |||
6. | JOTHY Solene | 2008 | FRA | ASM CHAMALIERES NATATION | 00:29.51 | 1114 pts | QFA | |||
7. | PENZ Celestine | 2005 | FRA | STADE CLERMONT NATATION | 00:29.58 | 1110 pts | QFA | |||
8. | ZOCCARATO Laura | 2002 | FRA | STADE CLERMONT NATATION | 00:29.60 | 1108 pts | QFA | |||
9. | FERRON Floriane | 2006 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:29.72 | 1101 pts | QFB | |||
CAF - CENTRE-VAL DE LOIRE / BOURGES | ||||||||||
10. | GENSANE Rébecca | 2004 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:29.83 | 1094 pts | QFB | |||
CE - AUVERGNE-RHONE-ALPES / LYON | ||||||||||
11. | DESMET Emelyne | 2007 | FRA | ASM CHAMALIERES NATATION | 00:30.08 | 1078 pts | QFB | |||
12. | PORTEMAN Heloïse | 2003 | FRA | AMIENS METROPOLE NAT. | 00:30.13 | 1075 pts | QFB | |||
13. | TRANNOY Lea | 2007 | FRA | CANET 66 NATATION | 00:30.26 | 1067 pts | QFB | |||
CE - OCCITANIE / CANET EN ROUSSILLON | ||||||||||
14. | CRUZ Alice | 1999 | FRA | STADE CLERMONT NATATION | 00:30.68 | 1041 pts | QFB | |||
14. | MAHMOUDI Inès | 2007 | FRA | PAYS D'AIX NATATION | 00:30.68 | 1041 pts | QFB | |||
CAF - PROVENCE-ALPES-CÔTE-D'AZUR / AIX EN PROVENCE | ||||||||||
16. | VERDIER Anouk | 2002 | FRA | ASM CHAMALIERES NATATION | 00:30.71 | 1039 pts | QFB | |||
17. | LEMOINE Margot | 2008 | FRA | DAUPHINS D'ANNECY | 00:30.72 | 1039 pts | ||||
18. | FERRATON Agathe | 2005 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:30.84 | 1031 pts | ||||
19. | BARRANGER Clara | 2008 | FRA | CANET 66 NATATION | 00:30.86 | 1030 pts | ||||
CE - OCCITANIE / CANET EN ROUSSILLON | ||||||||||
20. | COLLE Zoe | 2007 | FRA | MONTLUÇON NATATION | 00:31.05 | 1019 pts | ||||
21. | GIGANON Morgane | 2009 | FRA | MONTLUÇON NATATION | 00:31.09 | 1016 pts | ||||
22. | RIBAS Charline | 2007 | FRA | STADE CLERMONT NATATION | 00:31.16 | 1012 pts | ||||
23. | POPESCU Mara-Maria | 2008 | FRA | DAUPHINS D'ANNECY | 00:31.46 | 994 pts | ||||
CAF - AUVERGNE-RHONE-ALPES / ANNECY | ||||||||||
24. | CAULFIELD Hanae | 2006 | FRA | CANET 66 NATATION | 00:31.54 | 989 pts | ||||
25. | LEROUX Eve | 2006 | FRA | EP MANOSQUE | 00:31.73 | 978 pts | ||||
26. | LORIEDO Vanina | 2007 | FRA | PAYS D'AIX NATATION | 00:31.87 | 970 pts | ||||
27. | RICHARD Alice | 2008 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:31.95 | 965 pts | ||||
CAF - CENTRE-VAL DE LOIRE / BOURGES | ||||||||||
28. | RIOLLAND Claire | 2008 | FRA | EP MANOSQUE | 00:32.05 | 959 pts | ||||
29. | VERDON Sylvine | 2004 | FRA | ASPTT CLERMONT-FERRAND | 00:32.09 | 957 pts | ||||
30. | TOURNAY Marion | 2005 | FRA | CANET 66 NATATION | 00:32.20 | 950 pts | ||||
30. | BEYNEL Pauline | 2007 | FRA | ASPTT CLERMONT-FERRAND | 00:32.20 | 950 pts | ||||
32. | MESSOUDI Inès | 2005 | FRA | STADE CLERMONT NATATION | 00:32.50 | 933 pts | ||||
33. | SANLAVILLE Lou | 2008 | FRA | C NAUTIQUE DU GRÉSIVAUDAN | 00:32.81 | 915 pts | ||||
--- | METAIRIE Charlotte | 2009 | FRA | CANET 66 NATATION | DNS dec |
--- |