50 Breaststroke Men - Final A (Saturday 29 October 2022 - 17h08) | ||||||||||
1. | GOUDENECHE Pierre | 1998 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | 00:28.66 | 1218 pts | ||||
2. | DANDI Jules | 2003 | FRA | SPN POITIERS | 00:31.57 | 1063 pts | ||||
3. | LEPRINCE Antoine | 2004 | FRA | CN NIORT | 00:31.72 | 1056 pts | ||||
4. | GOUDENECHE Tom | 2004 | FRA | UNION ST-BRUNO BORDEAUX | 00:31.98 | 1043 pts | ||||
5. | RIALLAND Gaston | 2004 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:32.06 | 1038 pts | ||||
6. | MILLAGOU Ronan | 2006 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | 00:32.36 | 1023 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Final B (Saturday 29 October 2022 - 17h06) | ||||||||||
1. | SAULNIER Gabriel | 2007 | FRA | ROCHEFORT NEPTUNE CLUB | 00:32.93 | 995 pts | ||||
2. | HERBRECHT Benjamin | 2007 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:33.05 | 989 pts | ||||
3. | ORDUNA Mael | 2005 | FRA | MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT | 00:33.80 | 952 pts | ||||
4. | THIROUARD Audric | 2007 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:33.93 | 946 pts | ||||
5. | GALLANT Achille | 2007 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:33.94 | 945 pts | ||||
6. | DUCLAP Damien | 2006 | FRA | ROCHEFORT NEPTUNE CLUB | 00:34.02 | 941 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Final C Espoirs : 6-16 ans (Saturday 29 October 2022 - 17h04) | ||||||||||
1. | FLAHAUT Tom | 2008 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:33.53 | 965 pts | ||||
2. | HIMLER Filip | 2006 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:33.80 | 952 pts | ||||
3. | CHÂTEAU LOUIS Yannis | 2007 | FRA | CN NIORT | 00:34.08 | 939 pts | ||||
4. | SARR Raphael | 2006 | FRA | ASPTT POITIERS | 00:34.80 | 904 pts | ||||
5. | BIGNET Jonas | 2006 | FRA | C.S.A.D-CHATELLERAULT | 00:34.89 | 900 pts | ||||
6. | DE FARIA Tom | 2006 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:35.37 | 877 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Prelims (Saturday 29 October 2022 - 11h13) | ||||||||||
1. | GOUDENECHE Pierre | 1998 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | 00:28.87 | 1207 pts | QFA | |||
2. | DANDI Jules | 2003 | FRA | SPN POITIERS | 00:31.76 | 1054 pts | QFA | |||
3. | LEPRINCE Antoine | 2004 | FRA | CN NIORT | 00:32.24 | 1029 pts | QFA | |||
3. | RIALLAND Gaston | 2004 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:32.24 | 1029 pts | QFA | |||
5. | MILLAGOU Ronan | 2006 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | 00:32.53 | 1015 pts | QFA | |||
6. | GOUDENECHE Tom | 2004 | FRA | UNION ST-BRUNO BORDEAUX | 00:32.54 | 1014 pts | QFA | |||
7. | SAULNIER Gabriel | 2007 | FRA | ROCHEFORT NEPTUNE CLUB | 00:32.85 | 999 pts | QFB | |||
8. | HERBRECHT Benjamin | 2007 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:33.22 | 980 pts | QFB | |||
9. | ORDUNA Mael | 2005 | FRA | MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT | 00:33.83 | 951 pts | QFB | |||
10. | THIROUARD Audric | 2007 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:33.86 | 949 pts | QFB | |||
11. | GALLANT Achille | 2007 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:34.11 | 937 pts | QFB | |||
12. | DUCLAP Damien | 2006 | FRA | ROCHEFORT NEPTUNE CLUB | 00:34.16 | 935 pts | QFB | |||
13. | HIMLER Filip | 2006 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:34.26 | 930 pts | QFC | |||
14. | GUERIT Terence | 2002 | FRA | ANGOULEME N CHARENTE | 00:34.54 | 916 pts | ||||
15. | FLAHAUT Tom | 2008 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:34.58 | 915 pts | QFC | |||
16. | CHÂTEAU LOUIS Yannis | 2007 | FRA | CN NIORT | 00:34.79 | 905 pts | QFC | |||
17. | SARR Raphael | 2006 | FRA | ASPTT POITIERS | 00:35.12 | 889 pts | QFC | |||
18. | BIGNET Jonas | 2006 | FRA | C.S.A.D-CHATELLERAULT | 00:35.39 | 876 pts | QFC | |||
19. | DE FARIA Tom | 2006 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:35.65 | 864 pts | QFC | |||
20. | BASSAS Nathanaël | 1998 | FRA | ASPTT POITIERS | 00:35.69 | 863 pts | ||||
21. | NADAL Matéo | 2005 | FRA | SU AGEN | 00:35.86 | 855 pts | ||||
22. | HAMON Tom | 2008 | FRA | SPN POITIERS | 00:36.00 | 848 pts | ||||
23. | CONSTANT Jules | 2001 | FRA | ASPTT POITIERS | 00:36.10 | 844 pts | ||||
24. | PONNIER Enzo | 2005 | FRA | CN NIORT | 00:36.68 | 817 pts | ||||
25. | BLOIS Matthieu | 1995 | FRA | CERCLE DES NAGEURS SAINTES | 00:37.03 | 802 pts | ||||
26. | LECLERC DEMESSINE Alistair | 2007 | FRA | C.S.A.D-CHATELLERAULT | 00:37.21 | 794 pts | ||||
27. | EL KHARROUBI Abdelkabir | 2008 | FRA | CN NIORT | 00:37.41 | 785 pts | ||||
28. | CERTIN Elliot | 2006 | FRA | CERCLE DES NAGEURS SAINTES | 00:40.05 | 673 pts | ||||
29. | JUTEL Maxime | 2008 | FRA | AS ST-MÉDARD-EN-JALLES | 00:40.87 | 640 pts | ||||
30. | DE CASTRO Pablo | 2010 | FRA | AS ST-MÉDARD-EN-JALLES | 00:47.49 | 403 pts | ||||
--- | LENGUIN Raphael | 2008 | FRA | MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT | DSQ |
--- | ||||
--- | BONJEAN Jorys | 2008 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE BRIVE | DSQ |
--- |