50 Backstroke Men - Final A (Saturday 29 October 2022 - 16h50) | ||||||||||
1. | TARDY Lenny | 2005 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:26.94 | 1172 pts | ||||
2. | GENTLES Reuben | 2000 | GBR | GIRONDINS BORDEAUX | 00:27.65 | 1130 pts | ||||
3. | LEPRINCE Antoine | 2004 | FRA | CN NIORT | 00:28.19 | 1098 pts | ||||
4. | DUBREUIL Noe | 2003 | FRA | DAUPHINS SECTION PALOISE | 00:28.59 | 1075 pts | ||||
5. | LAFARGUE Louis | 2005 | FRA | SPN POITIERS | 00:28.97 | 1053 pts | ||||
6. | KHARBOUCH Hachim | 2005 | FRA | SU AGEN | 00:29.33 | 1033 pts | ||||
50 Backstroke Men - Final B (Saturday 29 October 2022 - 16h48) | ||||||||||
1. | HERBRECHT Benjamin | 2007 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:29.44 | 1027 pts | ||||
2. | FAURE Nicolas | 2001 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:30.19 | 985 pts | ||||
2. | BAYET LA COUR Luca | 2007 | FRA | CN NIORT | 00:30.19 | 985 pts | ||||
4. | FRANGIN Pierre | 2008 | FRA | CN NIORT | 00:30.27 | 981 pts | ||||
5. | BRULE Valentin | 2008 | FRA | SPN POITIERS | 00:30.73 | 956 pts | ||||
6. | MARTIN Lucas | 2007 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | 00:31.17 | 932 pts | ||||
50 Backstroke Men - Final C Espoirs : 6-16 ans (Saturday 29 October 2022 - 16h46) | ||||||||||
1. | DUPUY Elouan | 2006 | FRA | CN NIORT | 00:31.12 | 934 pts | ||||
2. | TESSEREAU Lilian | 2007 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:32.06 | 885 pts | ||||
3. | GUENOUN Baptiste | 2006 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:32.40 | 867 pts | ||||
4. | FAYOLLE Gabriel | 2007 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | 00:32.54 | 860 pts | ||||
5. | COUREAUD Benjamin | 2007 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | 00:33.43 | 815 pts | ||||
6. | HOUSSAIT-YOUNG Jack | 2007 | FRA | ROYAN OCÉAN CLUB NATATION | 00:33.51 | 811 pts | ||||
50 Backstroke Men - Prelims (Saturday 29 October 2022 - 10h57) | ||||||||||
1. | GENTLES Reuben | 2000 | GBR | GIRONDINS BORDEAUX | 00:27.24 | 1154 pts | QFA | |||
2. | TARDY Lenny | 2005 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:27.38 | 1146 pts | QFA | |||
3. | LEPRINCE Antoine | 2004 | FRA | CN NIORT | 00:27.72 | 1125 pts | QFA | |||
4. | DUBREUIL Noe | 2003 | FRA | DAUPHINS SECTION PALOISE | 00:28.10 | 1103 pts | QFA | |||
5. | KHARBOUCH Hachim | 2005 | FRA | SU AGEN | 00:29.15 | 1043 pts | QFA | |||
6. | LAFARGUE Louis | 2005 | FRA | SPN POITIERS | 00:29.20 | 1040 pts | QFA | |||
7. | HERBRECHT Benjamin | 2007 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:29.55 | 1020 pts | QFB | |||
8. | BRIERE Nolan | 2005 | FRA | CLUB AQUAT. DE HTE-SAINTONGE | 00:30.39 | 974 pts | QFB | |||
9. | FAURE Nicolas | 2001 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:30.40 | 973 pts | QFB | |||
10. | BRULE Valentin | 2008 | FRA | SPN POITIERS | 00:30.56 | 965 pts | QFB | |||
11. | BAYET LA COUR Luca | 2007 | FRA | CN NIORT | 00:30.78 | 953 pts | QFB | |||
12. | MARTIN Lucas | 2007 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | 00:30.90 | 946 pts | QFB | |||
13. | FRANGIN Pierre | 2008 | FRA | CN NIORT | 00:30.98 | 942 pts | QFC | |||
14. | DUPUY Elouan | 2006 | FRA | CN NIORT | 00:31.70 | 904 pts | QFC | |||
15. | TESSEREAU Lilian | 2007 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:32.12 | 882 pts | QFC | |||
16. | GUENOUN Baptiste | 2006 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:33.25 | 824 pts | QFC | |||
17. | RENUT-COUDERC Hugo | 2005 | FRA | AS ST-MÉDARD-EN-JALLES | 00:33.35 | 819 pts | ||||
18. | COUREAUD Benjamin | 2007 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | 00:33.50 | 811 pts | QFC | |||
19. | HOUSSAIT-YOUNG Jack | 2007 | FRA | ROYAN OCÉAN CLUB NATATION | 00:33.66 | 803 pts | QFC | |||
20. | BAUDRY Aymeric | 2005 | FRA | CLUB AQUAT. DE HTE-SAINTONGE | 00:33.73 | 800 pts | ||||
21. | FAYOLLE Gabriel | 2007 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | 00:34.13 | 780 pts | ||||
22. | CHENTIL Othys | 2008 | FRA | ANGOULEME N CHARENTE | 00:34.37 | 769 pts | ||||
23. | REGNIER Marin | 2008 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:36.10 | 687 pts | ||||
24. | LEPRINCE Tom | 2010 | FRA | AS ST-MÉDARD-EN-JALLES | 00:38.33 | 588 pts | ||||
25. | BAILLY Mathis | 2011 | FRA | CNT CHASSENEUIL | 00:43.09 | 403 pts | ||||
--- | SAULNIER Simon | 2005 | FRA | ROCHEFORT NEPTUNE CLUB | DSQ |
--- |