50 Butterfly Women - Final A (Saturday 29 October 2022 - 16h26) | ||||||||||
1. | ROSSINI Chloé | 1998 | FRA | UNION ST-BRUNO BORDEAUX | 00:29.35 | 1124 pts | ||||
2. | LEMAIRE Elsa | 2005 | FRA | SPN POITIERS | 00:29.82 | 1094 pts | ||||
CAF - NOUVELLE-AQUITAINE / POITIERS | ||||||||||
3. | GUERMONPREZ Eve-Marie | 1993 | FRA | MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT | 00:30.03 | 1081 pts | ||||
4. | GALLANT Rosalie | 2007 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:30.74 | 1038 pts | ||||
5. | ROGEON Axelle | 1999 | FRA | CLUB DAUPHINS COGNAC | 00:31.16 | 1012 pts | ||||
6. | TARDY Clara | 2008 | FRA | CN NIORT | 00:31.50 | 992 pts | ||||
50 Butterfly Women - Final B (Saturday 29 October 2022 - 16h24) | ||||||||||
1. | COUSSEAU-LECOLIER Léna | 2006 | FRA | MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT | 00:31.66 | 982 pts | ||||
2. | PLAINO Anna | 2007 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE BRIVE | 00:31.73 | 978 pts | ||||
3. | GIRARD Kyra | 2004 | FRA | CLUB DAUPHINS COGNAC | 00:31.91 | 967 pts | ||||
4. | MEUNIER Estelle | 2003 | FRA | C.S.A.D-CHATELLERAULT | 00:32.31 | 944 pts | ||||
5. | DEFOOR Candice | 2004 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:32.60 | 927 pts | ||||
6. | CHAUSSADE Louane | 2008 | FRA | MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT | 00:33.16 | 895 pts | ||||
50 Butterfly Women - Final C Espoirs : 6-15 ans (Saturday 29 October 2022 - 16h22) | ||||||||||
1. | CERCLET Eva | 2008 | FRA | CN NIORT | 00:33.09 | 899 pts | ||||
2. | MATROL Eloise | 2009 | FRA | C.S.A.D-CHATELLERAULT | 00:33.77 | 861 pts | ||||
3. | DEVELAY Emma | 2008 | FRA | ANGOULEME N CHARENTE | 00:33.86 | 856 pts | ||||
4. | RAYNAUD Maya | 2007 | FRA | CN NIORT | 00:35.16 | 785 pts | ||||
5. | VIENNOT Same | 2007 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:35.36 | 775 pts | ||||
6. | EDELY-OUDART Clara | 2008 | FRA | CN NIORT | 00:35.86 | 749 pts | ||||
50 Butterfly Women - Prelims (Saturday 29 October 2022 - 10h01) | ||||||||||
1. | LEMAIRE Elsa | 2005 | FRA | SPN POITIERS | 00:30.10 | 1077 pts | QFA | |||
CAF - NOUVELLE-AQUITAINE / POITIERS | ||||||||||
2. | GUERMONPREZ Eve-Marie | 1993 | FRA | MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT | 00:30.11 | 1076 pts | QFA | |||
3. | ROSSINI Chloé | 1998 | FRA | UNION ST-BRUNO BORDEAUX | 00:30.20 | 1071 pts | QFA | |||
4. | ROGEON Axelle | 1999 | FRA | CLUB DAUPHINS COGNAC | 00:30.27 | 1066 pts | QFA | |||
5. | GALLANT Rosalie | 2007 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:30.33 | 1063 pts | QFA | |||
6. | TARDY Clara | 2008 | FRA | CN NIORT | 00:31.04 | 1019 pts | QFA | |||
7. | PLAINO Anna | 2007 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE BRIVE | 00:31.62 | 985 pts | QFB | |||
8. | GIRARD Kyra | 2004 | FRA | CLUB DAUPHINS COGNAC | 00:31.83 | 972 pts | QFB | |||
9. | COUSSEAU-LECOLIER Léna | 2006 | FRA | MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT | 00:31.95 | 965 pts | QFB | |||
10. | CHAUSSADE Louane | 2008 | FRA | MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT | 00:32.35 | 942 pts | QFB | |||
11. | DEFOOR Candice | 2004 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:32.55 | 930 pts | QFB | |||
12. | MEUNIER Estelle | 2003 | FRA | C.S.A.D-CHATELLERAULT | 00:32.60 | 927 pts | QFB | |||
13. | DURIEZ Lisa | 1998 | FRA | CLUB DAUPHINS COGNAC | 00:32.71 | 921 pts | ||||
14. | LEDUC Luna | 2003 | FRA | UNION ST-BRUNO BORDEAUX | 00:32.82 | 915 pts | ||||
15. | BEAUDEMOULIN Louise | 2003 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:32.96 | 907 pts | ||||
16. | DELHOMME Chloé | 2006 | FRA | SU AGEN | 00:33.05 | 901 pts | ||||
17. | FOUCHE SUHARD Emmanuelle | 2005 | FRA | CN NIORT | 00:33.15 | 896 pts | ||||
18. | CHAIGNEAU Aglaée | 2004 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:33.31 | 887 pts | ||||
19. | ARC-CHAGNAUD Jorane | 2006 | FRA | ANGOULEME N CHARENTE | 00:33.84 | 857 pts | ||||
20. | DEVELAY Emma | 2008 | FRA | ANGOULEME N CHARENTE | 00:34.07 | 844 pts | QFC | |||
21. | CERCLET Eva | 2008 | FRA | CN NIORT | 00:34.27 | 833 pts | QFC | |||
22. | CHENU Charlotte | 1998 | FRA | ASPTT POITIERS | 00:34.41 | 826 pts | ||||
23. | MATROL Eloise | 2009 | FRA | C.S.A.D-CHATELLERAULT | 00:34.48 | 822 pts | QFC | |||
24. | CHAFAUX Louise-Norah | 2006 | FRA | SPN POITIERS | 00:34.51 | 820 pts | ||||
25. | VIENNOT Same | 2007 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:35.20 | 783 pts | QFC | |||
26. | EDELY-OUDART Clara | 2008 | FRA | CN NIORT | 00:35.29 | 779 pts | QFC | |||
27. | RAYNAUD Maya | 2007 | FRA | CN NIORT | 00:35.36 | 775 pts | QFC | |||
28. | AUROUX Céléne | 2006 | FRA | ASN LOUVRES-ROISSY-SURVILLIERS | 00:35.41 | 772 pts | ||||
29. | MARTINOVICS Panna | 2007 | HUN | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:35.69 | 758 pts | ||||
30. | BOURDIEU Anais | 2006 | FRA | CERCLE DES NAGEURS SAINTES | 00:35.91 | 746 pts | ||||
31. | MAYODON Tamara | 2008 | FRA | ANGOULEME N CHARENTE | 00:36.01 | 741 pts | ||||
32. | WOLYNIEC Lucie | 2007 | FRA | CN NIORT | 00:36.04 | 739 pts | ||||
33. | BRACONNIER Eva | 2006 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:36.06 | 738 pts | ||||
34. | VENDRISSE Manon | 2008 | FRA | CN NIORT | 00:36.09 | 737 pts | ||||
35. | DELMAS Marie | 2000 | FRA | ASPTT POITIERS | 00:36.44 | 719 pts | ||||
36. | LABORDE Soline | 2006 | FRA | CLUB AQUAT. DE HTE-SAINTONGE | 00:37.41 | 671 pts | ||||
37. | VERGNAULT Eugénie | 2010 | FRA | CN NIORT | 00:37.54 | 664 pts | ||||
38. | RICHEROL Mathilde | 2007 | FRA | CLUB DAUPHINS COGNAC | 00:37.99 | 642 pts | ||||
39. | JAUFRAIS-BRET Louna | 2008 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:38.06 | 639 pts | ||||
40. | MAPANGOU Baina | 2007 | FRA | ASPTT POITIERS | 00:38.21 | 632 pts | ||||
41. | ASSIMON Ines | 2007 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:38.68 | 610 pts | ||||
41. | MARFIL Marion | 2005 | FRA | CLUB AQUAT. DE HTE-SAINTONGE | 00:38.68 | 610 pts | ||||
43. | LEBRUN Olivia | 2008 | FRA | AS ST-MÉDARD-EN-JALLES | 00:39.98 | 550 pts | ||||
44. | LEDUC Lilou | 2007 | FRA | ANGOULEME N CHARENTE | 00:41.32 | 493 pts | ||||
45. | GALICHET Emma | 2009 | FRA | ANGOULEME N CHARENTE | 00:42.62 | 439 pts | ||||
46. | LETIEVANT Chloé | 2008 | FRA | CNT CHASSENEUIL | 00:45.86 | 320 pts |