50 Breaststroke Women - Final A (Saturday 2 July 2022 - 16h59) | ||||||||||
1. | URBANIAK Anastasia | 2000 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:33.67 | 1169 pts | ||||
2. | MELIS Daphné | 2006 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:34.68 | 1115 pts | ||||
CAF - BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ / DIJON | ||||||||||
3. | BROC Justine | 2001 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:35.34 | 1080 pts | ||||
4. | MAUMY Angele | 2007 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:35.65 | 1064 pts | ||||
CAF - BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ / CHALON SUR SAONE | ||||||||||
5. | MANCA Marlene | 2004 | FRA | ENFANTS DU RHÔNE VALENCE | 00:35.66 | 1064 pts | ||||
6. | ROUGE Capucine | 2006 | FRA | CN PONTARLIER | 00:36.09 | 1041 pts | ||||
7. | PREDINE Alix | 2006 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:36.23 | 1034 pts | ||||
CAF - BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ / CHALON SUR SAONE | ||||||||||
8. | DIEUAIDE Yaëlle | 2005 | FRA | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:36.27 | 1032 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Final B Juniors 1 & 2 : 14-15 ans (Saturday 2 July 2022 - 16h57) | ||||||||||
1. | SANLAVILLE Lou | 2008 | FRA | C NAUTIQUE DU GRÉSIVAUDAN | 00:36.45 | 1023 pts | ||||
2. | DE MAMBRO Camille | 2008 | FRA | CLUB NAUTIQUE PORTE DE L'ISERE | 00:37.45 | 973 pts | ||||
4. | FAIVRE Pénélope | 2008 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:37.84 | 954 pts | ||||
6. | ATES Jade | 2008 | FRA | C NAUTIQUE DU GRÉSIVAUDAN | 00:38.16 | 938 pts | ||||
7. | PRAS Annaelle | 2007 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:38.19 | 937 pts | ||||
8. | DIEVAL LEROY Océane | 2007 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:38.27 | 933 pts | ||||
CAF - BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ / CHALON SUR SAONE | ||||||||||
9. | STEFANOVA Viktoria | 2007 | BUL | ANNEMASSE NATATION | 00:38.33 | 930 pts | ||||
11. | RIOLLAND Claire | 2008 | FRA | EP MANOSQUE | 00:38.47 | 923 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Final B Jeunes : 11-13 ans (Saturday 2 July 2022 - 16h56) | ||||||||||
3. | BOGGIO Blandine | 2009 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:37.70 | 961 pts | ||||
5. | LACARRERE Louane | 2009 | FRA | EP MANOSQUE | 00:37.95 | 948 pts | ||||
10. | CHARDON Anna | 2009 | FRA | CN ST-CHAMOND | 00:38.46 | 924 pts | ||||
12. | GERMA LAURENT Colombe | 2009 | FRA | ASPTT MONTPELLIER | 00:39.03 | 896 pts | ||||
13. | GUILLON Mathilde | 2009 | FRA | US ST-EGRÈVE | 00:40.11 | 846 pts | ||||
14. | BESSAM Chérine | 2011 | FRA | EP MANOSQUE | 00:40.93 | 808 pts | ||||
15. | POUILLY Laura | 2009 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:41.01 | 805 pts | ||||
16. | GIGANON Morgane | 2009 | FRA | MONTLUÇON NATATION | 00:42.68 | 732 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Prelims (Saturday 2 July 2022 - 09h00) | ||||||||||
1. | URBANIAK Anastasia | 2000 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:34.56 | 1121 pts | QFA | |||
2. | MELIS Daphné | 2006 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:35.16 | 1090 pts | QFA | |||
CAF - BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ / DIJON | ||||||||||
3. | MAUMY Angele | 2007 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:35.79 | 1057 pts | QFA | |||
CAF - BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ / CHALON SUR SAONE | ||||||||||
4. | MANCA Marlene | 2004 | FRA | ENFANTS DU RHÔNE VALENCE | 00:36.01 | 1046 pts | QFA | |||
5. | BROC Justine | 2001 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:36.26 | 1033 pts | QFA | |||
6. | PREDINE Alix | 2006 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:36.32 | 1030 pts | QFA | |||
CAF - BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ / CHALON SUR SAONE | ||||||||||
7. | ROUGE Capucine | 2006 | FRA | CN PONTARLIER | 00:36.50 | 1021 pts | QFA | |||
8. | DIEUAIDE Yaëlle | 2005 | FRA | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:36.61 | 1015 pts | QFA | |||
9. | SANLAVILLE Lou | 2008 | FRA | C NAUTIQUE DU GRÉSIVAUDAN | 00:37.15 | 988 pts | QFB | |||
10. | DE MAMBRO Camille | 2008 | FRA | CLUB NAUTIQUE PORTE DE L'ISERE | 00:37.28 | 981 pts | QFB | |||
11. | POIRAT Tess | 2005 | FRA | PAYS D'AIX NATATION | 00:37.60 | 966 pts | ||||
CAF - PROVENCE-ALPES-CÔTE-D'AZUR / AIX EN PROVENCE | ||||||||||
12. | AGUS Marielle | 2005 | FRA | VICHY VAL D'ALLIER NATATION | 00:37.91 | 950 pts | ||||
13. | BOGGIO Blandine | 2009 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:37.92 | 950 pts | QFB | |||
14. | BRAVARD Tycia | 2006 | FRA | ALLIER | 00:38.08 | 942 pts | ||||
15. | GUILLON Marianne | 2004 | FRA | US ST-EGRÈVE | 00:38.14 | 939 pts | ||||
16. | BAHEU Andréane | 2000 | FRA | CN TRICASTIN | 00:38.40 | 927 pts | ||||
17. | RIOLLAND Claire | 2008 | FRA | EP MANOSQUE | 00:38.47 | 923 pts | QFB | |||
18. | FAIVRE Pénélope | 2008 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:38.49 | 922 pts | QFB | |||
19. | STEFANOVA Viktoria | 2007 | BUL | ANNEMASSE NATATION | 00:38.61 | 916 pts | QFB | |||
20. | DIEVAL LEROY Océane | 2007 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:38.69 | 913 pts | QFB | |||
CAF - BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ / CHALON SUR SAONE | ||||||||||
21. | ATES Jade | 2008 | FRA | C NAUTIQUE DU GRÉSIVAUDAN | 00:38.74 | 910 pts | QFB | |||
22. | PRAS Annaelle | 2007 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:38.78 | 908 pts | QFB | |||
23. | GAUTHIER Jeanne-Lise | 2008 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:38.82 | 906 pts | ||||
CAF - BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ / CHALON SUR SAONE | ||||||||||
23. | LACARRERE Louane | 2009 | FRA | EP MANOSQUE | 00:38.82 | 906 pts | QFB | |||
25. | CHARDON Anna | 2009 | FRA | CN ST-CHAMOND | 00:39.03 | 896 pts | QFB | |||
26. | DOIN Marie | 2004 | FRA | ENFANTS DU RHÔNE VALENCE | 00:39.08 | 894 pts | ||||
27. | CIGOLET Ceane | 2006 | FRA | TEAM MARSEILLE NATATION | 00:39.35 | 881 pts | ||||
28. | JANUSZ Annaelle | 2004 | FRA | CS BOURGOIN-JALLIEU NATATION | 00:39.36 | 881 pts | ||||
29. | MARTIN-GARIN Maya | 2006 | FRA | EP MANOSQUE | 00:39.43 | 878 pts | ||||
30. | RUBERT Ophelie | 2008 | FRA | PAYS D'AIX NATATION | 00:39.54 | 872 pts | ||||
31. | GERMA LAURENT Colombe | 2009 | FRA | ASPTT MONTPELLIER | 00:39.64 | 868 pts | QFB | |||
32. | CARVALHO Alizee | 2006 | FRA | TEAM MARSEILLE NATATION | 00:39.68 | 866 pts | ||||
33. | GRANGEON Lucille | 2008 | FRA | CN MARSEILLE | 00:39.85 | 858 pts | ||||
CE - PROVENCE-ALPES-CÔTE-D'AZUR / MARSEILLE | ||||||||||
34. | GLANDU Ambre | 2007 | FRA | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:40.03 | 850 pts | ||||
35. | PAILHES Candice | 2008 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:40.13 | 845 pts | ||||
36. | LABALME Lou | 2007 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:40.39 | 833 pts | ||||
CAF - BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ / DIJON | ||||||||||
37. | DUCRET Pauline | 2006 | FRA | ANNEMASSE NATATION | 00:40.56 | 825 pts | ||||
38. | AUSSEL-FLEURIOT Gabrielle | 2008 | FRA | CN TRICASTIN | 00:40.60 | 823 pts | ||||
39. | LEROUX Eve | 2006 | FRA | EP MANOSQUE | 00:40.76 | 816 pts | ||||
40. | CANAVESE Nine | 2007 | FRA | PAYS D'AIX NATATION | 00:40.80 | 814 pts | ||||
41. | DERRIBES Bertille | 2005 | FRA | US ISSOIRE | 00:40.84 | 813 pts | ||||
42. | GUILLON Mathilde | 2009 | FRA | US ST-EGRÈVE | 00:40.86 | 812 pts | QFB | |||
43. | POUILLY Laura | 2009 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:41.19 | 797 pts | QFB | |||
44. | COUZON Ambre | 2006 | FRA | CN ST-CHAMOND | 00:41.43 | 786 pts | ||||
45. | BESSAM Chérine | 2011 | FRA | EP MANOSQUE | 00:41.62 | 778 pts | QFB | |||
46. | ARMATOL Suzon | 2007 | FRA | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:41.89 | 766 pts | ||||
46. | GIGANON Morgane | 2009 | FRA | MONTLUÇON NATATION | 00:41.89 | 766 pts | QFB | |||
48. | FOURNET Constance | 2007 | FRA | US ISSOIRE | 00:42.12 | 756 pts | ||||
49. | BRUYAT Maelys | 2009 | FRA | DAUPHINS ROMANAIS PÉAGEOIS | 00:42.23 | 751 pts | ||||
50. | BARROSO Camille | 2005 | FRA | ROGNAC NATATION | 00:42.26 | 750 pts | ||||
51. | GASPAROLLO Clara | 2006 | FRA | EP MANOSQUE | 00:42.36 | 745 pts | ||||
52. | PELLE Amelis | 2008 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:42.46 | 741 pts | ||||
53. | BORLE ISNER Océane | 2008 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:42.53 | 738 pts | ||||
54. | ARMATOL Idaline | 2008 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:42.58 | 736 pts | ||||
55. | GAVEN PUIGSEGUR Margaux | 2009 | FRA | ASPTT MONTPELLIER | 00:42.62 | 734 pts | ||||
56. | CORRIGAN Soren | 2007 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:42.79 | 727 pts | ||||
57. | MUNIER Mélanie | 2009 | FRA | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:43.16 | 711 pts | ||||
58. | VICARD Prune | 2009 | FRA | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:43.27 | 706 pts | ||||
59. | BRUGOT Hortense | 2009 | FRA | PAYS D'AIX NATATION | 00:43.50 | 697 pts | ||||
60. | TINET Maëlys | 2008 | FRA | CS BOURGOIN-JALLIEU NATATION | 00:43.69 | 689 pts | ||||
61. | PINILLOS Sasha | 2009 | FRA | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:43.71 | 688 pts | ||||
62. | DUMAREY Emmy | 2008 | FRA | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:44.02 | 675 pts | ||||
63. | BOUF Zélie | 2008 | FRA | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:44.10 | 672 pts | ||||
64. | ROYER Pauline | 2008 | FRA | CN PONTARLIER | 00:44.20 | 668 pts | ||||
65. | DE ALMEIDA--DANJOU Lincoya | 2004 | FRA | US ISSOIRE | 00:44.41 | 659 pts | ||||
66. | PAULIER Yasmine | 2006 | FRA | ROGNAC NATATION | 00:44.51 | 655 pts | ||||
67. | MARTYN Zélie | 2009 | FRA | ASPTT MONTPELLIER | 00:44.69 | 648 pts | ||||
68. | MENUT Laurie-Lou | 2005 | FRA | DAUPHINS DE GUILHERAND GRANGES | 00:44.75 | 645 pts | ||||
69. | VOINEY Gabrielle | 2008 | FRA | EP MANOSQUE | 00:44.88 | 640 pts | ||||
70. | CARBONNEL-DIMASSI Méline | 2004 | FRA | AC OLYMPIDE ST MARCELLIN | 00:45.06 | 633 pts | ||||
71. | BENSERHIRE Mayssa | 2009 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:45.15 | 629 pts | ||||
72. | BIGINI Célia | 2010 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:45.28 | 624 pts | ||||
73. | PALUSZAK Lison | 2008 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:45.34 | 622 pts | ||||
74. | JOLY Violette | 2009 | FRA | US ISSOIRE | 00:45.35 | 621 pts | ||||
75. | BRANDAO Matilda | 2009 | FRA | MONTLUÇON NATATION | 00:45.67 | 609 pts | ||||
76. | RASOAMIARAMANANA Juliette | 2011 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:45.93 | 599 pts | ||||
77. | OCTOBRE Harmony | 2009 | FRA | MONTLUÇON NATATION | 00:46.20 | 588 pts | ||||
77. | BESNARD Ninon | 2005 | FRA | DAUPHINS DE GUILHERAND GRANGES | 00:46.20 | 588 pts | ||||
79. | TINET Anaelle | 2010 | FRA | CS BOURGOIN-JALLIEU NATATION | 00:46.43 | 580 pts | ||||
79. | BOUF Hortense | 2010 | FRA | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:46.43 | 580 pts | ||||
81. | VARIN Florie | 2010 | FRA | US ISSOIRE | 00:46.77 | 567 pts | ||||
82. | TOMASSETTI Chloé | 2009 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:47.14 | 553 pts | ||||
83. | MOTTET Sarah | 2009 | FRA | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:47.31 | 546 pts | ||||
84. | VINCENT Elisa | 2009 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:47.35 | 545 pts | ||||
85. | GAY-PEILLER Lucie | 2009 | FRA | CN ST-CHAMOND | 00:47.87 | 526 pts | ||||
86. | DOURDOIGNE Sarah | 2007 | FRA | US ISSOIRE | 00:47.92 | 524 pts | ||||
86. | FOURNIER Lola | 2007 | FRA | LES NAGEURS DE LA BIEVRE | 00:47.92 | 524 pts | ||||
88. | CASSAGNE Sarah | 2006 | FRA | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:48.03 | 520 pts | ||||
89. | FAVRE-NICOLIN Zoe | 2008 | FRA | LES NAGEURS DE LA BIEVRE | 00:48.10 | 518 pts | ||||
90. | TOLZA Candice | 2008 | FRA | CANET 66 NATATION | 00:48.14 | 516 pts | ||||
91. | RENAUT Lisa | 2009 | FRA | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:48.52 | 502 pts | ||||
91. | FAYE Louise | 2010 | FRA | US ISSOIRE | 00:48.52 | 502 pts | ||||
93. | MEZAGHRANI Ambrine | 2010 | FRA | CLUB DE NATATION DE SASSENAGE | 00:48.63 | 499 pts | ||||
94. | MINASSIAN Karla | 2006 | FRA | DAUPHINS DE GUILHERAND GRANGES | 00:48.80 | 493 pts | ||||
95. | DUPONT—FAUVEL Sacha | 2010 | FRA | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:48.97 | 487 pts | ||||
96. | DUYME Lea | 2010 | FRA | CLUB DE NATATION DE SASSENAGE | 00:48.98 | 486 pts | ||||
97. | ARNAU Lucie | 2010 | FRA | ASPTT MONTPELLIER | 00:49.72 | 461 pts | ||||
98. | GONON Rose | 2011 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:49.97 | 452 pts | ||||
99. | BAZZOLI Amélie | 2009 | FRA | AC OLYMPIDE ST MARCELLIN | 00:50.09 | 448 pts | ||||
100. | RULLIÈRE Margot | 2011 | FRA | C NAUTIQUE DU GRÉSIVAUDAN | 00:50.23 | 444 pts | ||||
101. | KRACHE Sara | 2011 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:50.44 | 437 pts | ||||
102. | MONTEILLET Eva | 2011 | FRA | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:50.72 | 427 pts | ||||
103. | MOREL Flora | 2010 | FRA | LES NAGEURS DE LA BIEVRE | 00:50.74 | 427 pts | ||||
104. | LAMRINI Amani | 2010 | MAR | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:50.75 | 426 pts | ||||
105. | BRET Océane | 2011 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:50.95 | 420 pts | ||||
106. | BECHAR Izâa | 2010 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:51.15 | 413 pts | ||||
107. | MATRAY Anais | 2011 | FRA | ASPTT MONTPELLIER | 00:51.16 | 413 pts | ||||
108. | PICARD Aude | 2010 | FRA | C NAUTIQUE DU GRÉSIVAUDAN | 00:51.41 | 405 pts | ||||
109. | EL MADANI Celeste | 2010 | FRA | DAUPHINS ROMANAIS PÉAGEOIS | 00:51.59 | 399 pts | ||||
110. | SELLIN Pauline | 2005 | FRA | US ISSOIRE | 00:51.74 | 395 pts | ||||
111. | TOUILI Maysam | 2011 | FRA | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:51.81 | 392 pts | ||||
112. | FRICOT Pauline | 2008 | FRA | US ISSOIRE | 00:52.19 | 381 pts | ||||
113. | SABY Cervane | 2010 | FRA | CN TRICASTIN | 00:52.33 | 376 pts | ||||
114. | BONNET Karen | 2008 | FRA | CN ST-CHAMOND | 00:52.48 | 372 pts | ||||
115. | DEVOUASSOUX Mathilde | 2011 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:52.63 | 367 pts | ||||
116. | GICQUEL Maelys | 2011 | FRA | TRIATHLON ROMANAIS PEAGEOIS | 00:52.85 | 360 pts | ||||
117. | TUETEY Lily | 2010 | FRA | CN PONTARLIER | 00:52.88 | 359 pts | ||||
118. | MESSEGUE Flora | 2011 | FRA | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:53.01 | 356 pts | ||||
119. | AGUETTAZ FRÉVENT Marianne | 2010 | FRA | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:53.32 | 346 pts | ||||
120. | TALLON Louise | 2011 | FRA | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:53.64 | 337 pts | ||||
121. | MOROZOVA Varvara | 2011 | FRA | ASPTT MONTPELLIER | 00:53.73 | 334 pts | ||||
122. | LESTRADE Rebecca | 2011 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:53.82 | 332 pts | ||||
123. | ROUBINET Raffaela | 2010 | FRA | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:53.91 | 329 pts | ||||
124. | FOULLIER SOUILHOL Léonie | 2010 | FRA | CERCLE DES NAGEURS DE PRIVAS | 00:54.01 | 326 pts | ||||
125. | RABELLE Inès | 2007 | FRA | US ISSOIRE | 00:54.30 | 318 pts | ||||
126. | DIAS SERRA Calix | 2011 | FRA | ENFANTS DU RHÔNE VALENCE | 00:54.96 | 300 pts | ||||
127. | HADDOUCHI Sofia | 2009 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:55.09 | 296 pts | ||||
128. | CHEBOUB Neyla | 2011 | FRA | CS BOURGOIN-JALLIEU NATATION | 00:55.90 | 274 pts | ||||
129. | SAVINEL Nais | 2010 | FRA | CN TRICASTIN | 00:56.11 | 269 pts | ||||
130. | LAPIERRE Ilhana | 2011 | FRA | CS BOURGOIN-JALLIEU NATATION | 00:57.53 | 233 pts | ||||
131. | SAGNARD Solene | 2011 | FRA | CN ST-CHAMOND | 01:00.11 | 175 pts | ||||
132. | SERVAULT Maele | 2010 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 01:00.94 | 158 pts | ||||
133. | ROUGE Augustine | 2011 | FRA | CN PONTARLIER | 01:02.88 | 122 pts | ||||
--- | GIRAUD-TELME Anouk | 2009 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | DNS dec |
--- | ||||
--- | DREVET Océane | 2009 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | DNS dec |
--- | ||||
--- | COULOMB Manon | 2006 | FRA | ROGNAC NATATION | DNS dec |
--- |