50 Butterfly Men - Prelims Avenirs : 6-11 ans (Sunday 20 Mars 2022 - 10h10) | ||||||||||
1. | VAN VUUREN Noah | 2011 | FRA | CN MARSEILLE | 00:38.59 | 459 pts | ||||
2. | GAUDIN Liam | 2012 | FRA | CN MARSEILLE | 00:39.66 | 415 pts | ||||
3. | TEMESSEK Elies | 2012 | FRA | PAYS D'AIX NATATION | 00:42.32 | 314 pts | ||||
4. | PELLEGRIN Liam | 2011 | FRA | CN MARSEILLE | 00:42.46 | 309 pts | ||||
5. | RUBERT Anthony | 2012 | FRA | PAYS D'AIX NATATION | 00:42.56 | 305 pts | ||||
6. | BENARBIA Lyes | 2012 | FRA | FOS NATATION | 00:43.31 | 280 pts | ||||
7. | CHEVALLIER Marlon | 2012 | FRA | NAUTIC CLUB LA CRAU | 00:44.61 | 238 pts | ||||
8. | COLLET Ethan | 2011 | FRA | CN MARSEILLE | 00:47.62 | 155 pts | ||||
9. | FERNANDEZ Tom | 2011 | FRA | CN LA CIOTAT | 00:47.66 | 154 pts | ||||
10. | VERT Nelson | 2012 | FRA | PAYS D'AIX NATATION | 00:48.21 | 141 pts | ||||
11. | DELOBEL Charles | 2011 | FRA | PAYS D'AIX NATATION | 00:48.33 | 138 pts | ||||
12. | LEVY Liam | 2012 | FRA | CN MARSEILLE | 00:48.90 | 125 pts | ||||
13. | EISENBERG Pierre-Andréa | 2011 | FRA | CN MARSEILLE | 00:49.00 | 123 pts | ||||
14. | MESRINE Julien | 2012 | FRA | CN MARSEILLE | 00:49.19 | 118 pts | ||||
15. | CHAUSSON César | 2013 | FRA | CN MARSEILLE | 00:50.27 | 96 pts | ||||
16. | MARONIEZ Timothée | 2012 | FRA | PAYS D'AIX NATATION | 00:50.46 | 93 pts | ||||
17. | LAPASSET HAFID Samuel | 2012 | FRA | ASPTT MARSEILLE | 00:52.61 | 56 pts | ||||
18. | LENFANT Félix | 2012 | FRA | CN MARSEILLE | 00:53.67 | 41 pts | ||||
19. | DANGIEN Hugo | 2011 | FRA | PAYS D'AIX NATATION | 00:54.86 | 27 pts | ||||
20. | CROES Lenny | 2011 | FRA | NAUTIC CLUB LA CRAU | 00:55.61 | 20 pts | ||||
21. | ALBEROLA Ruben | 2013 | FRA | PAYS D'AIX NATATION | 00:56.62 | 12 pts | ||||
22. | ELASRAOUI Naim | 2011 | FRA | FOS NATATION | 00:58.24 | 4 pts | ||||
23. | PASQUIER Leon | 2012 | FRA | PAYS D'AIX NATATION | 00:58.71 | 2 pts | ||||
24. | MACKELBERG Nahel | 2011 | FRA | ISTRES SPORT NATATION | 00:58.80 | 2 pts | ||||
25. | DE HARO Nicolas | 2012 | FRA | FOS NATATION | 00:58.87 | 2 pts | ||||
26. | GAVRILOVIC Noah | 2011 | FRA | NAUTIC CLUB LA CRAU | 00:59.07 | 1 pts | ||||
27. | CIBAT LAVAGNE Hugo | 2011 | FRA | ASPTT MARSEILLE | 00:59.66 | 1 pts | ||||
28. | ZIANE Lyad | 2013 | FRA | PAYS D'AIX NATATION | 01:03.88 | 1 pts | ||||
29. | CHABRIER Alexandre | 2011 | FRA | ASPTT MARSEILLE | 01:07.13 | 1 pts | ||||
30. | GARNONE Thomas | 2013 | FRA | CN MARSEILLE | 01:08.95 | 1 pts | ||||
31. | ROUISSI Beyram | 2012 | FRA | PAYS D'AIX NATATION | 01:09.94 | 1 pts | ||||
32. | LEPRINCE Paul | 2012 | FRA | PAYS D'AIX NATATION | 01:20.30 | 1 pts | ||||
33. | CAPDEVIOLLE Yassine | 2011 | FRA | TEAM MARSEILLE NATATION | 01:21.82 | 1 pts | ||||
--- | RAMBALDI Arthur | 2013 | FRA | PAYS D'AIX NATATION | DNS dec |
--- | ||||
--- | SOMMER Jonathan | 2011 | GER | PAYS D'AIX NATATION | DNS dec |
--- |