50 Butterfly Men - Final A JUNIORS 2 ET SENIORS : 16 ans et plus (Sunday 10 October 2021 - 15h37) | ||||||||||
1. | RAYMOND Augustin | 2000 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:26.71 | 0.00 | 1105 pts | |||
2. | OLERON Florian | 2004 | FRA | CN MORLAIX | 00:27.44 | 0.00 | 1058 pts | |||
3. | LE PRAT Evan | 2004 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:27.74 | 0.00 | 1038 pts | |||
4. | CHRISTIN Louis | 2004 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:27.75 | 0.00 | 1038 pts | |||
5. | SALAUN Mathieu | 2005 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:28.43 | 0.00 | 994 pts | |||
50 Butterfly Men - Final A JUNIORS 1 : 14-15 ans (Sunday 10 October 2021 - 15h33) | ||||||||||
1. | PEREIRA NETO Lorenzo | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:27.65 | 0.00 | 1044 pts | |||
2. | KUCHARSKI Celio | 2006 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:28.55 | 0.00 | 987 pts | |||
3. | PERAN Noham | 2007 | FRA | CN MORLAIX | 00:29.27 | 0.00 | 942 pts | |||
4. | LE GOFF Maxence | 2007 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:29.81 | 0.00 | 910 pts | |||
5. | SIMON Nathan | 2006 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:30.17 | 0.00 | 888 pts | |||
50 Butterfly Men - Final A JEUNES : 11-13 ans (Sunday 10 October 2021 - 15h28) | ||||||||||
1. | SIMON Mahe | 2009 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:35.80 | 0.00 | 586 pts | |||
2. | JAOUEN Albin | 2008 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:36.45 | 0.00 | 555 pts | |||
3. | TOULEMONT Robin | 2008 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:37.81 | 0.00 | 493 pts | |||
4. | DARCHEN Gaetan | 2009 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:41.08 | 0.00 | 359 pts | |||
5. | LE ROY Maxime | 2009 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:44.10 | 0.00 | 254 pts | |||
50 Butterfly Men - Final B JUNIORS 2 ET SENIORS : 16 ans et plus (Sunday 10 October 2021 - 15h35) | ||||||||||
1. | LE BOHEC Gurvan | 2004 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:27.85 | 0.00 | 1031 pts | |||
2. | YOVANOVITCH Samuel | 2005 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:28.09 | 0.00 | 1016 pts | |||
3. | GROT Maëlan | 2005 | FRA | CN MORLAIX | 00:28.55 | 0.00 | 987 pts | |||
4. | RAYMOND Pierre-Yves | 2005 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:29.89 | 0.00 | 905 pts | |||
5. | PEREIRA NETO Diego | 2004 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:30.65 | 0.00 | 860 pts | |||
50 Butterfly Men - Final B JUNIORS 1 : 14-15 ans (Sunday 10 October 2021 - 15h31) | ||||||||||
1. | LE GALL Jean | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:31.04 | 0.00 | 837 pts | |||
2. | CALVEZ Lucas | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:31.78 | 0.00 | 795 pts | |||
3. | FURET Antoine | 2006 | FRA | CN CONCARNEAU | 00:33.31 | 0.00 | 712 pts | |||
4. | ROUDAUT Enzo | 2006 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:33.57 | 0.00 | 698 pts | |||
5. | RETIEFF Louka | 2007 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:34.77 | 0.00 | 636 pts | |||
50 Butterfly Men - Final B JEUNES : 11-13 ans (Sunday 10 October 2021 - 15h26) | ||||||||||
1. | KERLOC'H Quentin | 2009 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:49.03 | 0.00 | 122 pts | |||
2. | PEDEN VANPRAET Nolwen | 2009 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:51.45 | 0.00 | 75 pts | |||
3. | GUICHAOUA Iban | 2009 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:55.33 | 0.00 | 23 pts | |||
50 Butterfly Men - Bfa (Sunday 10 October 2021 - 09h34) | ||||||||||
1. | SALAUN Mathieu | 2005 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:28.63 | 0.00 | 982 pts | QFA | ||
2. | YOVANOVITCH Samuel | 2005 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:29.26 | 0.00 | 943 pts | QFB | ||
50 Butterfly Men - Prelims (Sunday 10 October 2021 - 09h23) | ||||||||||
1. | RAYMOND Augustin | 2000 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:27.37 | 1062 pts | QFA | |||
2. | OLERON Florian | 2004 | FRA | CN MORLAIX | 00:27.56 | 1050 pts | QFA | |||
3. | LE PRAT Evan | 2004 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:27.61 | 1047 pts | QFA | |||
4. | PEREIRA NETO Lorenzo | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:27.63 | 1045 pts | QFA | |||
5. | CHRISTIN Louis | 2004 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:27.97 | 1023 pts | QFA | |||
7. | YOVANOVITCH Samuel | 2005 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:28.00 | 1022 pts | Bfa | |||
6. | SALAUN Mathieu | 2005 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:28.00 | 1022 pts | Bfa | |||
8. | LE BOHEC Gurvan | 2004 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:28.10 | 1015 pts | QFB | |||
9. | GROT Maëlan | 2005 | FRA | CN MORLAIX | 00:28.18 | 1010 pts | QFB | |||
10. | PEREIRA NETO Diego | 2004 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:28.88 | 966 pts | QFB | |||
11. | RAYMOND Pierre-Yves | 2005 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:29.32 | 939 pts | QFB | |||
12. | JOURDREN Axel | 2004 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:29.48 | 930 pts | ||||
12. | KUCHARSKI Celio | 2006 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:29.48 | 930 pts | QFA | |||
14. | KERAUDRAN Leny | 2005 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:29.57 | 924 pts | ||||
15. | ROTIER Grégoire | 2004 | FRA | CN MORLAIX | 00:29.64 | 920 pts | ||||
16. | LE GOFF Maxence | 2007 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:29.75 | 913 pts | QFA | |||
17. | SIMON Nathan | 2006 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:30.02 | 897 pts | QFA | |||
18. | POUSSET Sloann | 2004 | FRA | CN MORLAIX | 00:30.10 | 892 pts | ||||
19. | BOUVIER Mazheven | 2004 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:30.14 | 890 pts | ||||
20. | PERAN Noham | 2007 | FRA | CN MORLAIX | 00:30.41 | 874 pts | QFA | |||
21. | SALAUN Benjamin | 1995 | FRA | CN MORLAIX | 00:30.50 | 869 pts | ||||
22. | CALVEZ Lucas | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:31.68 | 801 pts | QFB | |||
23. | LE GALL Jean | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:31.83 | 793 pts | QFB | |||
24. | AUFFRET Valentin | 2001 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:33.24 | 716 pts | ||||
25. | LABAT Alan | 2005 | FRA | CN MORLAIX | 00:33.80 | 686 pts | ||||
26. | ROUDAUT Enzo | 2006 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:33.92 | 680 pts | QFB | |||
27. | FURET Antoine | 2006 | FRA | CN CONCARNEAU | 00:34.53 | 649 pts | QFB | |||
28. | RETIEFF Louka | 2007 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:34.79 | 635 pts | QFB | |||
29. | VIDIE Gurvan | 2005 | FRA | CN MORLAIX | 00:35.18 | 616 pts | ||||
30. | SIMON Mahe | 2009 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:35.92 | 580 pts | QFA | |||
31. | JAOUEN Albin | 2008 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:36.17 | 568 pts | QFA | |||
32. | GUIMARD Titouan | 2006 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:36.40 | 557 pts | ||||
33. | TOULEMONT Robin | 2008 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:38.80 | 450 pts | QFA | |||
34. | DARCHEN Gaetan | 2009 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:39.94 | 403 pts | QFA | |||
35. | LE ROY Maxime | 2009 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:43.68 | 268 pts | QFA | |||
36. | PEDEN VANPRAET Nolwen | 2009 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:46.64 | 180 pts | QFB | |||
37. | KERLOC'H Quentin | 2009 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:48.20 | 141 pts | QFB | |||
38. | GUICHAOUA Iban | 2009 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:57.04 | 9 pts | QFB | |||
--- | BALAC Martin | 2005 | FRA | CN CONCARNEAU | DNS dec |
--- | ||||
--- | ALBAR Amaury | 2004 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | DSQ |
--- |