50 Freestyle Men - Final A JUNIORS 2 ET SENIORS : 16 ans et plus (Sunday 10 October 2021 - 16h58) | ||||||||||
1. | RAYMOND Augustin | 2000 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:25.37 | 0.00 | 1077 pts | |||
2. | OLERON Florian | 2004 | FRA | CN MORLAIX | 00:25.99 | 0.00 | 1036 pts | |||
3. | YOVANOVITCH Samuel | 2005 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:26.40 | 0.00 | 1008 pts | |||
4. | LE BOHEC Gurvan | 2004 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:26.49 | 0.00 | 1003 pts | |||
5. | GROT Maëlan | 2005 | FRA | CN MORLAIX | 00:26.77 | 0.00 | 984 pts | |||
50 Freestyle Men - Final A JUNIORS 1 : 14-15 ans (Sunday 10 October 2021 - 16h54) | ||||||||||
1. | KUCHARSKI Celio | 2006 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:25.87 | 0.00 | 1044 pts | |||
2. | PEREIRA NETO Lorenzo | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:26.04 | 0.00 | 1032 pts | |||
3. | PERAN Noham | 2007 | FRA | CN MORLAIX | 00:27.06 | 0.00 | 965 pts | |||
4. | LE GALL Jean | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:27.72 | 0.00 | 923 pts | |||
5. | SIMON Nathan | 2006 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:27.81 | 0.00 | 918 pts | |||
50 Freestyle Men - Final A JEUNES : 11-13 ans (Sunday 10 October 2021 - 16h49) | ||||||||||
1. | TALIDEC Elliot | 2008 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:30.17 | 0.00 | 775 pts | |||
2. | PEREIRA NETO Mathéo | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:31.22 | 0.00 | 716 pts | |||
3. | SIMON Mahe | 2009 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:32.14 | 0.00 | 666 pts | |||
4. | DARCHEN Gaetan | 2009 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:32.22 | 0.00 | 661 pts | |||
5. | AUDOURENQ Gabriel | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:33.72 | 0.00 | 584 pts | |||
50 Freestyle Men - Final B JUNIORS 2 ET SENIORS : 16 ans et plus (Sunday 10 October 2021 - 16h56) | ||||||||||
1. | JOURDREN Axel | 2004 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:26.50 | 0.00 | 1002 pts | |||
2. | POUSSET Sloann | 2004 | FRA | CN MORLAIX | 00:26.71 | 0.00 | 988 pts | |||
3. | KERAUDRAN Leny | 2005 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:26.96 | 0.00 | 972 pts | |||
4. | ROTIER Grégoire | 2004 | FRA | CN MORLAIX | 00:27.29 | 0.00 | 951 pts | |||
5. | RAYMOND Pierre-Yves | 2005 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:27.72 | 0.00 | 923 pts | |||
50 Freestyle Men - Final B JUNIORS 1 : 14-15 ans (Sunday 10 October 2021 - 16h52) | ||||||||||
1. | LE GOFF Maxence | 2007 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:27.81 | 0.00 | 918 pts | |||
2. | CALVEZ Lucas | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:28.80 | 0.00 | 857 pts | |||
3. | ROUDAUT Enzo | 2006 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:29.36 | 0.00 | 823 pts | |||
4. | MORIN Pol | 2007 | FRA | CN MORLAIX | 00:30.52 | 0.00 | 755 pts | |||
5. | MASSE Elie | 2007 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:30.58 | 0.00 | 752 pts | |||
50 Freestyle Men - Final B JEUNES : 11-13 ans (Sunday 10 October 2021 - 16h47) | ||||||||||
1. | TOULEMONT Robin | 2008 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:32.60 | 0.00 | 641 pts | |||
2. | JAOUEN Albin | 2008 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:33.09 | 0.00 | 616 pts | |||
3. | LE MEUR Gabin | 2008 | FRA | CN CONCARNEAU | 00:36.12 | 0.00 | 470 pts | |||
4. | LORENTZ Nils | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:36.28 | 0.00 | 463 pts | |||
5. | LATOUR Gabriel | 2009 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:37.95 | 0.00 | 391 pts | |||
50 Freestyle Men - Prelims (Sunday 10 October 2021 - 13h19) | ||||||||||
1. | OLERON Florian | 2004 | FRA | CN MORLAIX | 00:25.59 | 1063 pts | QFA | |||
2. | RAYMOND Augustin | 2000 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:25.70 | 1055 pts | QFA | |||
3. | PEREIRA NETO Lorenzo | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:26.06 | 1031 pts | QFA | |||
4. | KUCHARSKI Celio | 2006 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:26.09 | 1029 pts | QFA | |||
5. | LE BOHEC Gurvan | 2004 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:26.38 | 1010 pts | QFA | |||
6. | GROT Maëlan | 2005 | FRA | CN MORLAIX | 00:26.43 | 1006 pts | QFA | |||
7. | YOVANOVITCH Samuel | 2005 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:26.56 | 998 pts | QFA | |||
8. | PERAN Noham | 2007 | FRA | CN MORLAIX | 00:26.66 | 991 pts | QFA | |||
9. | POUSSET Sloann | 2004 | FRA | CN MORLAIX | 00:26.78 | 984 pts | QFB | |||
10. | JOURDREN Axel | 2004 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:26.86 | 978 pts | QFB | |||
11. | ROTIER Grégoire | 2004 | FRA | CN MORLAIX | 00:26.97 | 971 pts | QFB | |||
12. | KERAUDRAN Leny | 2005 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:27.17 | 958 pts | QFB | |||
13. | RAYMOND Pierre-Yves | 2005 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:27.35 | 947 pts | QFB | |||
14. | SALAUN Benjamin | 1995 | FRA | CN MORLAIX | 00:27.36 | 946 pts | ||||
15. | BOUVIER Mazheven | 2004 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:27.43 | 942 pts | ||||
16. | LE GALL Jean | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:27.86 | 915 pts | QFA | |||
17. | SIMON Nathan | 2006 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:28.09 | 900 pts | QFA | |||
18. | LE GOFF Maxence | 2007 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:28.15 | 896 pts | QFB | |||
19. | VIDIE Gurvan | 2005 | FRA | CN MORLAIX | 00:28.79 | 857 pts | ||||
20. | CALVEZ Lucas | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:28.80 | 857 pts | QFB | |||
21. | ROUDAUT Enzo | 2006 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:29.22 | 831 pts | QFB | |||
22. | AUFFRET Valentin | 2001 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:29.25 | 829 pts | ||||
23. | LABAT Alan | 2005 | FRA | CN MORLAIX | 00:29.55 | 812 pts | ||||
24. | MORIN Pol | 2007 | FRA | CN MORLAIX | 00:29.94 | 789 pts | QFB | |||
25. | MASSE Elie | 2007 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:29.95 | 788 pts | QFB | |||
26. | LISTES Romain | 2007 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:30.04 | 783 pts | ||||
27. | FURET Antoine | 2006 | FRA | CN CONCARNEAU | 00:30.46 | 759 pts | ||||
28. | CHAPERON Hippolyte | 2005 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:30.50 | 756 pts | ||||
29. | RETIEFF Louka | 2007 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:30.58 | 752 pts | ||||
30. | MAHE-TOVAR Arthur | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:30.72 | 744 pts | ||||
31. | TALIDEC Elliot | 2008 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:30.92 | 733 pts | QFA | |||
32. | GAUTHIER Corentin | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:31.04 | 726 pts | ||||
33. | PEREIRA NETO Mathéo | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:31.31 | 711 pts | QFA | |||
34. | GUIMARD Titouan | 2006 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:31.34 | 709 pts | ||||
35. | SIMON Mahe | 2009 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:32.01 | 673 pts | QFA | |||
36. | AUDOURENQ Gabriel | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:32.36 | 654 pts | QFA | |||
37. | DARCHEN Gaetan | 2009 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:32.61 | 641 pts | QFA | |||
38. | JAOUEN Albin | 2008 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:32.64 | 639 pts | QFB | |||
39. | TOULEMONT Robin | 2008 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:33.16 | 612 pts | QFB | |||
40. | FAFIN Clément | 2006 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:34.90 | 526 pts | ||||
41. | LATOUR Gabriel | 2009 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:36.42 | 456 pts | QFB | |||
42. | LE MEUR Gabin | 2008 | FRA | CN CONCARNEAU | 00:36.60 | 448 pts | QFB | |||
43. | LORENTZ Nils | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:37.18 | 423 pts | QFB | |||
44. | LE ROY Maxime | 2009 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:37.40 | 414 pts | ||||
45. | PEDEN VANPRAET Nolwen | 2009 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:38.62 | 364 pts | ||||
46. | SUET Thomas | 2009 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:39.55 | 328 pts | ||||
47. | BONNEVIE Gauthier | 2009 | FRA | CN CONCARNEAU | 00:39.76 | 320 pts | ||||
48. | APOLLONI Mattia | 2009 | ITA | UNION QUIMPER NATATION | 00:39.89 | 315 pts | ||||
49. | GUEGAN Brewen | 2008 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:41.02 | 275 pts | ||||
49. | APPERE Theo | 2009 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:41.02 | 275 pts | ||||
51. | GUICHAOUA Iban | 2009 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:41.34 | 264 pts | ||||
52. | SAUTIE Yanis | 2009 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:41.73 | 251 pts | ||||
53. | KERLOC'H Quentin | 2009 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:42.48 | 227 pts | ||||
54. | VIEUX Pierre | 2007 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:47.88 | 90 pts | ||||
--- | ALBAR Amaury | 2004 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | DNS dec |
--- | ||||
--- | LE DÉ Thomas | 2005 | FRA | CN CONCARNEAU | DNS dec |
--- | ||||
--- | BALAC Martin | 2005 | FRA | CN CONCARNEAU | DNS dec |
--- |