50 Backstroke Women - Final A JUNIORS 2 ET SENIORS : 15 ans et plus (Sunday 10 October 2021 - 15h49) | ||||||||||
1. | RAGUENES Laly | 2003 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:33.75 | 0.00 | 985 pts | |||
2. | LEHN Romane | 2004 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:35.04 | 0.00 | 920 pts | |||
3. | LAUREC Annette | 2005 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:35.14 | 0.00 | 915 pts | |||
4. | PERAN Ambre | 2005 | FRA | CN MORLAIX | 00:36.43 | 0.00 | 852 pts | |||
5. | VIGOUROUX Laura | 2004 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:36.77 | 0.00 | 836 pts | |||
50 Backstroke Women - Final A JUNIORS 1 : 13-14 ans (Sunday 10 October 2021 - 15h44) | ||||||||||
1. | BOUVIER Azheline | 2007 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:36.78 | 0.00 | 835 pts | |||
2. | VIGOUROUX Emilie | 2008 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:37.07 | 0.00 | 821 pts | |||
3. | GARREC Perrine | 2008 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:38.56 | 0.00 | 753 pts | |||
4. | MARTEL Léane | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:39.16 | 0.00 | 726 pts | |||
5. | LE JEUNE Heather | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:40.42 | 0.00 | 671 pts | |||
50 Backstroke Women - Final A JEUNES : 10-12 ans (Sunday 10 October 2021 - 15h39) | ||||||||||
1. | SAOS Klara | 2009 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:43.17 | 0.00 | 560 pts | |||
2. | LORENTZ Alisée | 2009 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:45.14 | 0.00 | 486 pts | |||
3. | MORVAN Lou | 2010 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:45.24 | 0.00 | 482 pts | |||
4. | AISSANI Alhya | 2009 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:46.71 | 0.00 | 431 pts | |||
50 Backstroke Women - Final B JUNIORS 2 ET SENIORS : 15 ans et plus (Sunday 10 October 2021 - 15h47) | ||||||||||
1. | LE TROTTER Charlotte | 2005 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:37.22 | 0.00 | 814 pts | |||
2. | COLLAY Esline | 2001 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:39.02 | 0.00 | 732 pts | |||
3. | MONOT Lauryne | 2006 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:41.00 | 0.00 | 647 pts | |||
4. | GROT Aziliz | 2004 | FRA | CN MORLAIX | 00:41.71 | 0.00 | 618 pts | |||
5. | LE CAM Zoe | 2006 | FRA | CN MORLAIX | 00:42.54 | 0.00 | 584 pts | |||
50 Backstroke Women - Final B JUNIORS 1 : 13-14 ans (Sunday 10 October 2021 - 15h42) | ||||||||||
1. | FAUCHE JESTIN Thea | 2008 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:42.67 | 0.00 | 579 pts | |||
2. | LE METAYER Louise | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:43.04 | 0.00 | 565 pts | |||
3. | RIOU Estelle | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:44.56 | 0.00 | 507 pts | |||
4. | MONOT Maëlys | 2008 | FRA | CN CONCARNEAU | 00:46.76 | 0.00 | 429 pts | |||
50 Backstroke Women - Prelims (Sunday 10 October 2021 - 09h35) | ||||||||||
1. | RAGUENES Laly | 2003 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:33.57 | 994 pts | QFA | |||
2. | LAUREC Annette | 2005 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:35.80 | 882 pts | QFA | |||
3. | LEHN Romane | 2004 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:36.53 | 847 pts | QFA | |||
4. | VIGOUROUX Laura | 2004 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:36.56 | 846 pts | QFA | |||
5. | BOUVIER Azheline | 2007 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:36.82 | 833 pts | QFA | |||
6. | VIGOUROUX Emilie | 2008 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:36.84 | 832 pts | QFA | |||
7. | PERAN Ambre | 2005 | FRA | CN MORLAIX | 00:37.53 | 800 pts | QFA | |||
8. | LE TROTTER Charlotte | 2005 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:37.70 | 792 pts | QFB | |||
9. | MARTEL Léane | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:38.70 | 746 pts | QFA | |||
9. | COLLAY Esline | 2001 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:38.70 | 746 pts | QFB | |||
11. | GARREC Perrine | 2008 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:38.89 | 738 pts | QFA | |||
12. | LE JEUNE Heather | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:40.37 | 674 pts | QFA | |||
13. | MONOT Lauryne | 2006 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:41.29 | 635 pts | QFB | |||
14. | GROT Aziliz | 2004 | FRA | CN MORLAIX | 00:42.12 | 601 pts | QFB | |||
15. | FAUCHE JESTIN Thea | 2008 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:42.77 | 575 pts | QFB | |||
16. | LE CAM Zoe | 2006 | FRA | CN MORLAIX | 00:42.88 | 571 pts | QFB | |||
17. | SAOS Klara | 2009 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:43.43 | 550 pts | QFA | |||
18. | GUILLERM Adeline | 2006 | FRA | CN MORLAIX | 00:43.77 | 537 pts | ||||
19. | GOUJON CLOIREC Zoé | 2006 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:43.84 | 534 pts | ||||
20. | MORVAN Lou | 2010 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:43.90 | 532 pts | QFA | |||
21. | LE METAYER Louise | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:44.24 | 519 pts | QFB | |||
22. | RIOU Estelle | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:45.20 | 484 pts | QFB | |||
23. | AISSANI Alhya | 2009 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:46.74 | 430 pts | QFA | |||
24. | MONOT Maëlys | 2008 | FRA | CN CONCARNEAU | 00:47.13 | 416 pts | QFB | |||
25. | LORENTZ Alisée | 2009 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:47.14 | 416 pts | QFA | |||
--- | NAVARRETTE Tessa | 2007 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | DNS dec |
--- |