50 Freestyle Women - Final A (Friday 7 February 2020 - 18h34) | ||||||||||
1. | HENIQUE Mélanie | 1992 | FRA | CN MARSEILLE | 00:24.86 | 863 pts | ||||
2. | COLEMAN Michelle | 1993 | SWE | SPAARVAEGEN SIMFOERENING | 00:24.96 | 852 pts | ||||
3. | BONNET Charlotte | 1995 | FRA | OLYMPIC NICE NATATION | 00:25.25 | 823 pts | ||||
CE - PROVENCE-ALPES-CÔTE-D'AZUR / NICE | ||||||||||
4. | SANTAMANS Anna | 1993 | FRA | CN MARSEILLE | 00:25.41 | 808 pts | ||||
5. | KARAKOUSKAYA Nastassia | 1996 | BLR | TEAM BELARUS | 00:25.54 | 796 pts | ||||
6. | MARTIN Anouchka | 1993 | FRA | CN MARSEILLE | 00:25.68 | 783 pts | ||||
CE - PROVENCE-ALPES-CÔTE-D'AZUR / MARSEILLE | ||||||||||
7. | MUREZ Andrea | 1992 | ISR | ISRAËL | 00:25.78 | 774 pts | ||||
8. | HOSSZU Katinka | 1989 | HUN | IRON SWIM | 00:25.87 | 765 pts | ||||
50 Freestyle Women - Final B (Friday 7 February 2020 - 16h40) | ||||||||||
1. | NOWACZYK Lison | 2003 | FRA | PAS-DE-CALAIS | 00:25.94 | 759 pts | ||||
CE - HAUTS-DE-FRANCE / BETHUNE | ||||||||||
2. | MATSA Martha | 1987 | GRE | OLYMPIACOS SFP | 00:26.37 | 723 pts | ||||
3. | TESSARIOL Lucile | 2004 | FRA | SA MÉRIGNAC | 00:26.39 | 721 pts | ||||
CE - NOUVELLE-AQUITAINE / MERIGNAC | ||||||||||
4. | NIKITINA Gabriela | 1994 | LAT | LETTONIE | 00:26.40 | 720 pts | ||||
5. | TOUATI Assia | 1995 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:26.42 | 719 pts | ||||
CE - OCCITANIE / TOULOUSE | ||||||||||
6. | LE BRIS Clara | 2003 | FRA | FFN OUEST | 00:26.68 | 698 pts | ||||
CE - BRETAGNE / BREST | ||||||||||
7. | LAWRENCE Macy | 2002 | GBR | GRANDE-BRETAGNE | 00:26.76 | 692 pts | ||||
8. | MELIH Amel | 1993 | ALG | SAL ST-PRIEST NATATION | 00:26.86 | 684 pts | ||||
50 Freestyle Women - Final C Juniors : 14-17 ans (Friday 7 February 2020 - 16h38) | ||||||||||
1. | HATHAZI Dora | 2003 | HUN | NYIREGYHAZI SPORTCENTRUM | 00:26.98 | 675 pts | ||||
1. | PAVIA Ludovica | 2005 | ITA | VO2 NUOTO TORINO SSDRL | 00:26.98 | 675 pts | ||||
3. | OSRIN Honey | 2003 | GBR | PLYMOUTH LEANDER SC | 00:27.03 | 671 pts | ||||
4. | SAUDRAIS Svetlana | 2004 | FRA | FFN OUEST | 00:27.07 | 668 pts | ||||
CAF - CENTRE-VAL DE LOIRE / BOURGES | ||||||||||
4. | SAUDRAIS Svetlana | 2004 | FRA | FFN OUEST | 00:27.07 | 668 pts | ||||
CE - CENTRE-VAL DE LOIRE / LE BLANC | ||||||||||
5. | GOBET Malika | 2004 | SUI | CERCLE NAGEURS NYON | 00:27.11 | 665 pts | ||||
6. | SALENS Valerie | 2004 | SUI | CERCLE NAGEURS NYON | 00:27.13 | 664 pts | ||||
7. | RICCI Nicole | 2004 | ITA | PLYMOUTH LEANDER SC | 00:27.20 | 659 pts | ||||
8. | ANTUNES DA COSTA Laëticia | 2004 | FRA | AS MONACO NATATION | 00:27.40 | 644 pts | ||||
50 Freestyle Women - Prelims (Friday 7 February 2020 - 08h34) | ||||||||||
1. | COLEMAN Michelle | 1993 | SWE | SPAARVAEGEN SIMFOERENING | 00:25.19 | 829 pts | QFA | |||
2. | BONNET Charlotte | 1995 | FRA | OLYMPIC NICE NATATION | 00:25.33 | 815 pts | QFA | |||
CE - PROVENCE-ALPES-CÔTE-D'AZUR / NICE | ||||||||||
3. | HENIQUE Mélanie | 1992 | FRA | CN MARSEILLE | 00:25.44 | 805 pts | QFA | |||
4. | SANTAMANS Anna | 1993 | FRA | CN MARSEILLE | 00:25.69 | 782 pts | QFA | |||
5. | HOSSZU Katinka | 1989 | HUN | IRON SWIM | 00:25.72 | 779 pts | QFA | |||
6. | KARAKOUSKAYA Nastassia | 1996 | BLR | TEAM BELARUS | 00:25.98 | 756 pts | QFA | |||
7. | MUREZ Andrea | 1992 | ISR | ISRAËL | 00:26.07 | 748 pts | QFA | |||
8. | MARTIN Anouchka | 1993 | FRA | CN MARSEILLE | 00:26.10 | 745 pts | QFA | |||
CE - PROVENCE-ALPES-CÔTE-D'AZUR / MARSEILLE | ||||||||||
9. | NOWACZYK Lison | 2003 | FRA | PAS-DE-CALAIS | 00:26.12 | 744 pts | QFB | |||
CE - HAUTS-DE-FRANCE / BETHUNE | ||||||||||
10. | MATSA Martha | 1987 | GRE | OLYMPIACOS SFP | 00:26.41 | 719 pts | QFB | |||
11. | TESSARIOL Lucile | 2004 | FRA | SA MÉRIGNAC | 00:26.56 | 707 pts | QFB | |||
CE - NOUVELLE-AQUITAINE / MERIGNAC | ||||||||||
12. | MELIH Amel | 1993 | ALG | SAL ST-PRIEST NATATION | 00:26.62 | 703 pts | QFB | |||
13. | TOUATI Assia | 1995 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:26.64 | 701 pts | QFB | |||
CE - OCCITANIE / TOULOUSE | ||||||||||
14. | LE BRIS Clara | 2003 | FRA | FFN OUEST | 00:26.74 | 693 pts | QFB | |||
CE - BRETAGNE / BREST | ||||||||||
15. | NIKITINA Gabriela | 1994 | LAT | LETTONIE | 00:26.78 | 690 pts | QFB | |||
16. | LAWRENCE Macy | 2002 | GBR | GRANDE-BRETAGNE | 00:26.91 | 680 pts | QFB | |||
17. | DESBORDES Joana | 2000 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 00:26.95 | 677 pts | ||||
CENTRE NATIONAL D'ENTRAÎNEMENT / INSEP | ||||||||||
18. | DITIERE Lou | 2000 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:27.05 | 670 pts | ||||
18. | CARNEZ Oceane | 2002 | FRA | PAS-DE-CALAIS | 00:27.05 | 670 pts | ||||
CE - HAUTS-DE-FRANCE / BETHUNE | ||||||||||
20. | JUVENIK Sara | 2000 | SWE | FALU SIMSAELLSKAP | 00:27.07 | 668 pts | ||||
21. | BARZELAY Aviv | 2002 | ISR | ISRAËL | 00:27.11 | 665 pts | ||||
22. | BRUGGER Angelique | 2000 | SUI | LAUSANNE NATATION | 00:27.12 | 664 pts | ||||
23. | HATHAZI Dora | 2003 | HUN | NYIREGYHAZI SPORTCENTRUM | 00:27.18 | 660 pts | QFC | |||
24. | SAUDRAIS Svetlana | 2004 | FRA | FFN OUEST | 00:27.23 | 656 pts | QFC | |||
CAF - CENTRE-VAL DE LOIRE / BOURGES | ||||||||||
24. | SAUDRAIS Svetlana | 2004 | FRA | FFN OUEST | 00:27.23 | 656 pts | QFC | |||
CE - CENTRE-VAL DE LOIRE / LE BLANC | ||||||||||
25. | CARA Axelle | 1997 | FRA | CN ANTIBES | 00:27.24 | 656 pts | ||||
26. | OSRIN Honey | 2003 | GBR | PLYMOUTH LEANDER SC | 00:27.28 | 653 pts | QFC | |||
27. | ANTUNES DA COSTA Laëticia | 2004 | FRA | AS MONACO NATATION | 00:27.38 | 646 pts | QFC | |||
28. | ANDERSON Rachel | 2002 | GBR | GRANDE-BRETAGNE | 00:27.40 | 644 pts | ||||
29. | HALL Jemima | 2001 | GBR | GRANDE-BRETAGNE | 00:27.41 | 643 pts | ||||
30. | HERMET CHALLESSIN Thiphaine | 2002 | FRA | OLYMPIC NICE NATATION | 00:27.43 | 642 pts | ||||
30. | VISTE Pauline | 2000 | FRA | AS MONACO NATATION | 00:27.43 | 642 pts | ||||
32. | PAVIA Ludovica | 2005 | ITA | VO2 NUOTO TORINO SSDRL | 00:27.53 | 635 pts | QFC | |||
33. | VERRASZTO Evelyn | 1989 | HUN | HONGRIE | 00:27.54 | 634 pts | ||||
34. | RICCI Nicole | 2004 | ITA | PLYMOUTH LEANDER SC | 00:27.59 | 631 pts | QFC | |||
35. | LIALY Emma | 2004 | FRA | SPN POITIERS | 00:27.60 | 630 pts | QFC | |||
36. | SALENS Valerie | 2004 | SUI | CERCLE NAGEURS NYON | 00:27.62 | 629 pts | Bfc | |||
36. | GOBET Malika | 2004 | SUI | CERCLE NAGEURS NYON | 00:27.62 | 629 pts | Bfc | |||
38. | DE GROOT Sophie | 2004 | GBR | PLYMOUTH LEANDER SC | 00:27.67 | 625 pts | ||||
39. | STRICKNER Chiara | 2000 | SUI | LAUSANNE NATATION | 00:27.73 | 621 pts | ||||
40. | TISSANDIE Camille | 2004 | FRA | CASTRES SPORTS NAUTIQUES | 00:27.75 | 620 pts | ||||
CENTRE NATIONAL D'ENTRAÎNEMENT / FONT-ROMEU | ||||||||||
40. | TISSANDIE Camille | 2004 | FRA | CASTRES SPORTS NAUTIQUES | 00:27.75 | 620 pts | ||||
CE - OCCITANIE / CASTRES | ||||||||||
41. | GAMBA Paola | 2004 | ITA | ASD NUOTO UISP 2003 | 00:27.77 | 619 pts | ||||
42. | LINDAUER Emma | 2003 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:27.79 | 617 pts | ||||
43. | TROMPETTE Melora | 2005 | FRA | C.N OZOIR-LA-FERRIERE | 00:27.81 | 616 pts | ||||
CAF - ILE-DE-FRANCE / MELUN | ||||||||||
44. | HEIDEYER Mika | 2000 | FRA | MULHOUSE ON | 00:27.88 | 611 pts | ||||
45. | KHOURY Marie | 2001 | LBN | SAFRAMARINE | 00:27.94 | 608 pts | ||||
46. | LEFEBVRE Louise | 2003 | FRA | MULHOUSE ON | 00:28.01 | 603 pts | ||||
CE - GRAND-EST / MULHOUSE | ||||||||||
47. | PARMENTIER Romane | 2006 | FRA | SAINT-RAPHAEL NATATION | 00:28.08 | 598 pts | ||||
CAF - PROVENCE-ALPES-CÔTE-D'AZUR / ST RAPHAEL | ||||||||||
48. | SZILAGYI Liliana | 1996 | HUN | HONGRIE | 00:28.19 | 591 pts | ||||
49. | MAYLIE LAROSE Aglaé | 2005 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:28.20 | 591 pts | ||||
50. | VASQUEZ Lucie | 2004 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:28.22 | 590 pts | ||||
CAF - ILE-DE-FRANCE / MASSY | ||||||||||
51. | GUIRADO Lou | 2002 | FRA | CN ANTIBES | 00:28.43 | 577 pts | ||||
CE - PROVENCE-ALPES-CÔTE-D'AZUR / ANTIBES | ||||||||||
52. | BEDDOURI Margot | 1999 | FRA | SAINT-RAPHAEL NATATION | 00:28.48 | 574 pts | ||||
53. | PETRUZZI Lucie | 2004 | FRA | STADE OLYMPIQUE CHAMBÉRY | 00:29.09 | 538 pts | ||||
54. | MIRACOLO Julie | 2005 | FRA | SAINT-RAPHAEL NATATION | 00:29.28 | 528 pts | ||||
CAF - PROVENCE-ALPES-CÔTE-D'AZUR / ST RAPHAEL | ||||||||||
55. | DIANA Elsa | 2005 | FRA | OLYMPIC NICE NATATION | 00:29.31 | 526 pts | ||||
--- | BOUSQUIN Lena | 1995 | FRA | CN MARSEILLE | DNS dec |
--- | ||||
CE - PROVENCE-ALPES-CÔTE-D'AZUR / MARSEILLE | ||||||||||
--- | NECTOUX Marine | 2004 | FRA | SAINT-RAPHAEL NATATION | DNS dec |
--- | ||||
CE - PROVENCE-ALPES-CÔTE-D'AZUR / ST RAPHAEL | ||||||||||
--- | NECTOUX Marine | 2004 | FRA | SAINT-RAPHAEL NATATION | DNS dec |
--- | ||||
CAF - PROVENCE-ALPES-CÔTE-D'AZUR / ST RAPHAEL | ||||||||||
--- | FABRE Margaux | 1992 | FRA | CANET 66 NATATION | DNS dec |
--- | ||||
--- | KOLBECK Greta | 2003 | GER | PLYMOUTH LEANDER SC | DNS |
--- | ||||
--- | GILLI Carlotta | 2001 | ITA | RARI NANTES TORINO | DNS |
--- |