50 Backstroke Women - Final A RELEVE : 16 ans et plus (Saturday 7 December 2019 - 16h32) | ||||||||||
1. | CORN Alicia | 2002 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:31.43 | 1108 pts | ||||
CAF - CENTRE-VAL DE LOIRE / BOURGES | ||||||||||
2. | GUILLEMOZ Marie | 2004 | FRA | AN ROMORANTIN | 00:32.37 | 1057 pts | ||||
3. | BESNARD Célia | 1995 | FRA | ORLEANS VAL DE LOIRE NATATION | 00:32.94 | 1027 pts | ||||
4. | BENET Claire | 2004 | FRA | CN CHINON | 00:33.07 | 1020 pts | ||||
5. | VOIRY Lola | 2003 | FRA | EN TOURS | 00:33.27 | 1010 pts | ||||
6. | PACTON Lea | 2004 | FRA | SALBRIS NATATION | 00:33.79 | 983 pts | ||||
50 Backstroke Women - Final A ESPOIRS : 11-15 ans (Saturday 7 December 2019 - 16h30) | ||||||||||
1. | TEBAL Meriem | 2005 | FRA | AN ROMORANTIN | 00:31.66 | 1095 pts | ||||
2. | BIGOT Edène | 2006 | FRA | EN TOURS | 00:33.00 | 1024 pts | ||||
3. | POLVE Lilou | 2005 | FRA | ASN BONNEVAL | 00:33.16 | 1016 pts | ||||
4. | LE COCGUEN Lola | 2005 | FRA | CN CHÂTEAUDUN | 00:33.81 | 982 pts | ||||
5. | PAYEN Margot | 2006 | FRA | CNM ST-GERMAIN-DU-PUY | 00:33.89 | 978 pts | ||||
6. | SAUTEREAU Jeanne | 2006 | FRA | ORLEANS VAL DE LOIRE NATATION | 00:35.17 | 913 pts | ||||
50 Backstroke Women - Final B ESPOIRS : 11-15 ans (Saturday 7 December 2019 - 16h28) | ||||||||||
1. | FLOHIC Lisa | 2006 | FRA | ASN BONNEVAL | 00:34.04 | 970 pts | ||||
2. | DELOUZILLIERES Margot | 2005 | FRA | AAJB ENTENTE BLOIS | 00:35.03 | 920 pts | ||||
3. | CAMUS Lola | 2006 | FRA | SALBRIS NATATION | 00:35.72 | 886 pts | ||||
3. | LECLEVE Léa | 2005 | FRA | AQUATIQUE CLUB AMBOISIEN | 00:35.72 | 886 pts | ||||
5. | THOMAS Emma | 2005 | FRA | JOUÉ NATATION | 00:36.22 | 862 pts | ||||
6. | GALPIN Maëliss | 2007 | FRA | AAJB ENTENTE BLOIS | 00:36.41 | 853 pts | ||||
50 Backstroke Women - Prelims (Saturday 7 December 2019 - 10h03) | ||||||||||
1. | TEBAL Meriem | 2005 | FRA | AN ROMORANTIN | 00:31.53 | 1103 pts | QFA | |||
2. | CORN Alicia | 2002 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:31.99 | 1078 pts | QFA | |||
CAF - CENTRE-VAL DE LOIRE / BOURGES | ||||||||||
3. | BESNARD Célia | 1995 | FRA | ORLEANS VAL DE LOIRE NATATION | 00:32.79 | 1035 pts | QFA | |||
4. | GUILLEMOZ Marie | 2004 | FRA | AN ROMORANTIN | 00:32.81 | 1034 pts | QFA | |||
5. | BENET Claire | 2004 | FRA | CN CHINON | 00:32.89 | 1030 pts | QFA | |||
6. | VOIRY Lola | 2003 | FRA | EN TOURS | 00:33.42 | 1002 pts | QFA | |||
7. | BIGOT Edène | 2006 | FRA | EN TOURS | 00:33.64 | 991 pts | QFA | |||
8. | PACTON Lea | 2004 | FRA | SALBRIS NATATION | 00:33.95 | 975 pts | QFA | |||
9. | PAYEN Noemie | 2003 | FRA | CNM ST-GERMAIN-DU-PUY | 00:33.97 | 974 pts | ||||
10. | PAYEN Margot | 2006 | FRA | CNM ST-GERMAIN-DU-PUY | 00:33.99 | 973 pts | QFA | |||
11. | POLVE Lilou | 2005 | FRA | ASN BONNEVAL | 00:34.08 | 968 pts | QFA | |||
12. | SAUTEREAU Jeanne | 2006 | FRA | ORLEANS VAL DE LOIRE NATATION | 00:34.14 | 965 pts | QFA | |||
13. | BINELLI Léna | 2003 | FRA | USM SARAN | 00:34.48 | 948 pts | ||||
14. | LE COCGUEN Lola | 2005 | FRA | CN CHÂTEAUDUN | 00:34.69 | 937 pts | QFA | |||
15. | LE BOULAIRE Maëlys | 2003 | FRA | EN TOURS | 00:35.02 | 921 pts | ||||
16. | CAMUS Lola | 2006 | FRA | SALBRIS NATATION | 00:35.29 | 907 pts | QFB | |||
17. | FLOHIC Lisa | 2006 | FRA | ASN BONNEVAL | 00:35.37 | 903 pts | QFB | |||
18. | DELOUZILLIERES Margot | 2005 | FRA | AAJB ENTENTE BLOIS | 00:35.51 | 896 pts | QFB | |||
19. | LECLEVE Léa | 2005 | FRA | AQUATIQUE CLUB AMBOISIEN | 00:35.82 | 881 pts | QFB | |||
20. | THOMAS Emma | 2005 | FRA | JOUÉ NATATION | 00:36.16 | 865 pts | QFB | |||
21. | GALPIN Maëliss | 2007 | FRA | AAJB ENTENTE BLOIS | 00:36.17 | 864 pts | QFB | |||
22. | DALLOT Mathilde | 2005 | FRA | NAUTIC CLUB CHÂTEAUROUX | 00:36.61 | 843 pts | ||||
23. | MARTINEAU Cassandre | 2005 | FRA | EN TOURS | 00:36.82 | 833 pts | ||||
24. | BELLANGER Océane | 2006 | FRA | ORLEANS VAL DE LOIRE NATATION | 00:37.21 | 815 pts | ||||
25. | CHABERT Heloise | 2004 | FRA | CN CHINON | 00:37.73 | 791 pts |