50 Butterfly Women - Final A Juniors 3 et 4 - Seniors : 16 ans et plus (Sunday 30 June 2019 - 15h18) | ||||||||||
1. | LE BERDER Marine | 2000 | FRA | ENTENTE BRETENOUX-BIARS | 00:33.56 | 873 pts | ||||
2. | TALLES Lisa-Marie | 1995 | FRA | CN FLEURANCE | 00:34.83 | 803 pts | ||||
3. | LASSERRE Rose | 2003 | FRA | GOURDON NATATION | 00:35.79 | 752 pts | ||||
4. | BEDUER Charlotte | 2003 | FRA | GOURDON NATATION | 00:36.01 | 741 pts | ||||
5. | RHODDE Melina | 2003 | FRA | ESPADONS SOUILLAC NATATION | 00:36.30 | 726 pts | ||||
50 Butterfly Women - Final A Juniors 1 et 2 : 14-15 ans (Sunday 30 June 2019 - 15h16) | ||||||||||
1. | LAGARRIGUE Marion | 2005 | FRA | CN FIGEAC | 00:33.69 | 865 pts | ||||
2. | DELAGE Fantine | 2004 | FRA | CN CASTELSARRASIN | 00:37.47 | 668 pts | ||||
3. | DE SOUSA Eléonore | 2004 | FRA | ESPADONS SOUILLAC NATATION | 00:38.81 | 604 pts | ||||
4. | GRISHINA Taisiya | 2005 | FFN | SN ST-CÉRÉ | 00:40.58 | 524 pts | ||||
5. | COMBALBERT Anaëlle | 2005 | FRA | LAFRANÇAISE NATATION | 00:40.88 | 511 pts | ||||
50 Butterfly Women - Final A Jeunes : 11-13 ans (Sunday 30 June 2019 - 15h13) | ||||||||||
1. | DOSSETTO Louise | 2006 | FRA | GOURDON NATATION | 00:44.98 | 351 pts | ||||
2. | PIVETEAU Lola | 2007 | FRA | GOURDON NATATION | 00:46.34 | 304 pts | ||||
3. | BOGUET Lola | 2007 | FRA | ENTENTE BRETENOUX-BIARS | 00:48.54 | 236 pts | ||||
4. | BACH Oksana | 2007 | FRA | JS GRAMAT | 00:50.04 | 194 pts | ||||
5. | VILLATE Carla | 2006 | FRA | JS GRAMAT | 00:50.49 | 182 pts | ||||
50 Butterfly Women - Prelims (Sunday 30 June 2019 - 11h44) | ||||||||||
1. | LE BERDER Marine | 2000 | FRA | ENTENTE BRETENOUX-BIARS | 00:33.46 | 878 pts | QFA | |||
2. | FRANCOULON Pauline | 2003 | FRA | GOURDON NATATION | 00:34.02 | 847 pts | QFA | |||
3. | LAGARRIGUE Marion | 2005 | FRA | CN FIGEAC | 00:34.38 | 827 pts | QFA | |||
4. | LASSERRE Rose | 2003 | FRA | GOURDON NATATION | 00:35.58 | 763 pts | QFA | |||
5. | RHODDE Melina | 2003 | FRA | ESPADONS SOUILLAC NATATION | 00:35.80 | 752 pts | QFA | |||
6. | ICHARD Elodie | 2004 | FRA | D.O.V.L.V PUY L'EVEQUE | 00:35.84 | 750 pts | QFA | |||
7. | TALLES Lisa-Marie | 1995 | FRA | CN FLEURANCE | 00:35.95 | 744 pts | QFA | |||
8. | BEDUER Charlotte | 2003 | FRA | GOURDON NATATION | 00:36.05 | 739 pts | ||||
9. | ALBRECHT Célia | 2003 | FRA | ESPADONS SOUILLAC NATATION | 00:36.81 | 700 pts | ||||
10. | RENAUD Manon | 2001 | FRA | LAFRANÇAISE NATATION | 00:36.98 | 692 pts | ||||
11. | CAUSSANEL Janyce | 2005 | FRA | CN FIGEAC | 00:37.06 | 688 pts | QFA | |||
12. | DELAGE Fantine | 2004 | FRA | CN CASTELSARRASIN | 00:37.19 | 681 pts | QFA | |||
13. | PROENCA Emma | 2000 | FRA | SN ST-CÉRÉ | 00:37.68 | 657 pts | ||||
14. | DE SOUSA Eléonore | 2004 | FRA | ESPADONS SOUILLAC NATATION | 00:38.24 | 630 pts | QFA | |||
15. | TALLES Jade | 2003 | FRA | CN FLEURANCE | 00:40.62 | 522 pts | ||||
16. | GRISHINA Taisiya | 2005 | FFN | SN ST-CÉRÉ | 00:40.73 | 518 pts | ||||
17. | MATOSEVIC Axelle | 2003 | FRA | ESPADONS SOUILLAC NATATION | 00:40.74 | 517 pts | ||||
18. | SALLE Lilou | 2003 | FRA | CN FIGEAC | 00:40.98 | 507 pts | ||||
19. | COMBALBERT Anaëlle | 2005 | FRA | LAFRANÇAISE NATATION | 00:41.11 | 501 pts | ||||
20. | PROENÇA Lola | 2003 | FRA | SN ST-CÉRÉ | 00:41.58 | 482 pts | ||||
21. | MENINA Kahila | 2005 | FRA | ESPADONS SOUILLAC NATATION | 00:41.68 | 478 pts | ||||
22. | LAVERGNE Alicia | 1996 | FRA | CN VILLEFRANCHE-DE-ROUERGUE | 00:42.21 | 456 pts | ||||
23. | FAYT Camille | 2005 | FRA | JS GRAMAT | 00:42.29 | 453 pts | ||||
24. | LAGARRIGUE Rosemay | 2004 | FRA | CN FLEURANCE | 00:42.33 | 451 pts | ||||
25. | CLOT Carla | 2004 | FRA | DAUPHINS DECAZEVILLE | 00:43.98 | 387 pts | ||||
26. | DOSSETTO Louise | 2006 | FRA | GOURDON NATATION | 00:44.09 | 383 pts | QFA | |||
27. | PAPON Lalie | 2005 | FRA | SN ST-CÉRÉ | 00:44.85 | 355 pts | ||||
28. | PUECH Chloé | 2005 | FRA | SN ST-CÉRÉ | 00:45.08 | 347 pts | ||||
29. | PIVETEAU Lola | 2007 | FRA | GOURDON NATATION | 00:45.91 | 318 pts | QFA | |||
30. | SEKKAL Ines | 2004 | FRA | CN FIGEAC | 00:46.29 | 306 pts | ||||
31. | MESSEGUE Romane | 2005 | FRA | CN CASTELSARRASIN | 00:47.06 | 281 pts | ||||
32. | HALTER Camille | 2005 | FRA | CN CASTELSARRASIN | 00:47.85 | 256 pts | ||||
33. | BACH Oksana | 2007 | FRA | JS GRAMAT | 00:48.05 | 250 pts | QFA | |||
34. | BOGUET Lola | 2007 | FRA | ENTENTE BRETENOUX-BIARS | 00:50.64 | 179 pts | QFA | |||
35. | CAUSSANEL Eddie | 2008 | FRA | CN FIGEAC | 00:51.41 | 160 pts | QFA | |||
36. | VILLATE Carla | 2006 | FRA | JS GRAMAT | 00:51.70 | 153 pts | ||||
37. | TROCLET Jade | 2008 | FRA | GOURDON NATATION | 00:52.76 | 129 pts | ||||
38. | PONS Valentine | 2005 | FRA | SN ST-CÉRÉ | 00:52.86 | 127 pts | ||||
39. | ALIBERT Alicia | 2001 | FRA | LAFRANÇAISE NATATION | 00:57.30 | 50 pts | ||||
40. | EGUISIER Ella | 2008 | FRA | CN FLEURANCE | 00:59.11 | 29 pts | ||||
--- | POTES Agathe | 2005 | FRA | DAUPHINS DECAZEVILLE | DNS |
--- | ||||
--- | LACAM Alienor | 2007 | FRA | GOURDON NATATION | DSQ |
--- | ||||
--- | POUSSOU Lilas | 2006 | FRA | ESPADONS SOUILLAC NATATION | DSQ |
--- |