100 Breaststroke Men - Prelims (Sunday 25 June 2017 - 17h35) | ||||||||||
1. | BULTE Geoffrey | 1998 | FRA | MONTBRISON NATATION | 01:18.95 | 841 pts | ||||
2. | PAILHES Maxens | 2002 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 01:19.65 | 825 pts | ||||
3. | PERARD Antoine | 2003 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 01:21.66 | 780 pts | ||||
4. | BESSON Robin | 2000 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 01:21.91 | 775 pts | ||||
5. | LABIDI Sabri | 2002 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 01:22.20 | 768 pts | ||||
6. | BARRIQUAND Fabien | 2002 | FRA | DAUPHINS LE COTEAU | 01:23.44 | 742 pts | ||||
7. | BELMOUNES Lyès | 2003 | FRA | CN ST-CHAMOND | 01:23.45 | 742 pts | ||||
8. | OLLIER Stephane | 1974 | FRA | CN FOREZ | 01:25.24 | 704 pts | ||||
9. | CROZE Yohan | 2001 | FRA | MONTBRISON NATATION | 01:25.67 | 695 pts | ||||
10. | SAOUABI Kamel | 2000 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 01:25.99 | 688 pts | ||||
11. | BERTINELLI Enzo | 2004 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 01:29.25 | 623 pts | ||||
12. | ROUBY Etienne | 2003 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 01:31.11 | 587 pts | ||||
13. | TOMUSIAK Paul | 2004 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 01:31.65 | 577 pts | ||||
14. | ROUX Mattéo | 2003 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 01:32.03 | 570 pts | ||||
15. | AUBERT Axel | 2003 | FRA | CN ST-CHAMOND | 01:34.28 | 529 pts | ||||
16. | DEMARE Matis | 2003 | FRA | AS ROANNE NATATION | 01:35.11 | 514 pts | ||||
17. | ANGELI Hugo | 2003 | FRA | AS ROANNE NATATION | 01:35.43 | 508 pts | ||||
18. | HESSINI Ahmed | 2005 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 01:36.29 | 493 pts | ||||
19. | BESSON Noé | 2004 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 01:37.86 | 466 pts | ||||
20. | VIALERON Quentin | 2005 | FRA | AS ROANNE NATATION | 01:39.62 | 437 pts | ||||
21. | MICHEL Raphael | 2006 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 01:39.96 | 431 pts | ||||
22. | MOULANGER Matteo | 2004 | FRA | CN FOREZ | 01:39.97 | 431 pts | ||||
23. | LEMAIRE Nathan | 2005 | FRA | CN ONDAINE | 01:41.52 | 406 pts | ||||
24. | MEYER Gabriel | 2004 | FRA | AS ROANNE NATATION | 01:43.12 | 381 pts | ||||
25. | CHACHKINE Thomas | 2004 | FRA | MONTBRISON NATATION | 01:44.09 | 367 pts | ||||
26. | GOUDJIL Hylan | 2006 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 01:50.91 | 272 pts | ||||
27. | BENZEGHIBA Noe | 2006 | FRA | CN ST-CHAMOND | 01:51.59 | 263 pts | ||||
28. | ARABADJIAN Thomas | 2004 | FRA | MONTBRISON NATATION | 01:51.99 | 258 pts | ||||
29. | ROME Baptiste | 2006 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 01:53.65 | 237 pts | ||||
30. | BERTHELOT Noe | 2006 | FRA | AS ROANNE NATATION | 01:56.09 | 209 pts | ||||
31. | TERRAT Evann | 2006 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 02:00.88 | 158 pts | ||||
32. | FERRET SALZET Nathan | 2006 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 02:01.17 | 155 pts | ||||
33. | STACHOWICZ Anton | 2006 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 02:01.30 | 154 pts | ||||
34. | STACHOWICZ Aurel | 2008 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 02:02.03 | 147 pts | ||||
--- | ROZIER CHABERT Esteban | 2005 | FRA | CN FOREZ | DNS dec |
--- | ||||
--- | PORTE Théo | 2003 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | DNS |
--- |