50 Butterfly Women - Prelims (Saturday 3 June 2017 - 09h45) | ||||||||||
1. | DAUBA Camille | 1997 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:28.85 | 1156 pts | ||||
2. | SCHMITT Chloe | 2000 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:30.60 | 1046 pts | ||||
3. | KOENIG Amélie | 2002 | FRA | CN ST-AVOLD | 00:31.46 | 994 pts | ||||
4. | JACQUES Ariane | 2002 | FRA | SC THIONVILLE | 00:31.51 | 991 pts | ||||
5. | NICOLAY Emilie | 2002 | FRA | CO SARRALBE | 00:31.94 | 966 pts | ||||
6. | MAYER Milla | 2003 | FRA | SC THIONVILLE | 00:32.24 | 948 pts | ||||
7. | BEINSTEINER Chloé | 2004 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:32.81 | 915 pts | ||||
8. | BACHMANN Coralie | 2000 | FRA | CO SARRALBE | 00:32.89 | 911 pts | ||||
9. | ROTH Perrine | 2003 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:32.93 | 908 pts | ||||
10. | ROMANO Morgane | 2004 | FRA | SC THIONVILLE | 00:33.41 | 881 pts | ||||
11. | THIL Victorine | 2001 | FRA | SC THIONVILLE | 00:33.49 | 877 pts | ||||
12. | GADY Manon | 2001 | FRA | SC THIONVILLE | 00:33.78 | 860 pts | ||||
13. | VIDALE Eva | 2001 | FRA | SC THIONVILLE | 00:34.29 | 832 pts | ||||
14. | GRUNDHEBER Angie | 2003 | FRA | SC THIONVILLE | 00:34.92 | 798 pts | ||||
15. | FLOSSE Enola | 2001 | FRA | SC THIONVILLE | 00:35.30 | 778 pts | ||||
16. | GALIOTTO Lallie | 2003 | FRA | SN METZ | 00:35.84 | 750 pts | ||||
17. | ANDRE-LELOUP Faustine | 2002 | FRA | SN METZ | 00:36.10 | 736 pts | ||||
18. | MICHEL Chloé | 2001 | FRA | SC THIONVILLE | 00:36.53 | 714 pts | ||||
19. | POIRIER DUCASTELLE Laure | 2005 | FRA | SC THIONVILLE | 00:36.64 | 709 pts | ||||
20. | BACH Eléna | 2000 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:37.27 | 677 pts | ||||
21. | HENRION Margot | 2000 | FRA | NAT'ARSOISE | 00:37.80 | 652 pts | ||||
22. | KOLCZYNSKI Lola | 2003 | FRA | SC THIONVILLE | 00:37.87 | 648 pts | ||||
23. | MULLER Alice | 1999 | FRA | CO SARRALBE | 00:37.88 | 648 pts | ||||
24. | OSTER Lola | 2004 | FRA | CO SARRALBE | 00:38.21 | 632 pts | ||||
25. | TRUER Léane | 2004 | FRA | SARREBOURG NATATION | 00:38.25 | 630 pts | ||||
26. | JAHANBAKHT Sarah | 2001 | FRA | SARREBOURG NATATION | 00:38.38 | 624 pts | ||||
27. | SPEYER Alyona | 2001 | FRA | NAT'ARSOISE | 00:38.41 | 622 pts | ||||
28. | KUZEMKA Ilyona | 2000 | FRA | SC THIONVILLE | 00:38.46 | 620 pts | ||||
29. | SOUBROUILLARD Aiden | 2002 | FRA | DC CREUTZWALD | 00:38.68 | 610 pts | ||||
30. | TRIVERO Lise | 2002 | FRA | NAT'ARSOISE | 00:38.72 | 608 pts | ||||
31. | GROSSE Eva | 2005 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:38.76 | 606 pts | ||||
32. | CIMA Adèle | 2003 | FRA | SC THIONVILLE | 00:38.98 | 596 pts | ||||
33. | BORNEQUE Pauline | 2001 | FRA | SC THIONVILLE | 00:39.30 | 581 pts | ||||
34. | BELAYGUE Manon | 2005 | FRA | SARREBOURG NATATION | 00:39.52 | 571 pts | ||||
35. | BRAHIM Sarah | 2004 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:39.53 | 571 pts | ||||
36. | CHATY Eden | 2005 | FRA | NAT'ARSOISE | 00:39.79 | 559 pts | ||||
37. | KLEIN Marie | 2006 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:40.03 | 548 pts | ||||
38. | LAURILLARD Olympe | 2003 | FRA | SN METZ | 00:40.16 | 542 pts | ||||
39. | PEPEK Eleanor | 2005 | FRA | CN ST-AVOLD | 00:40.25 | 539 pts | ||||
40. | HITZ Emma | 2004 | FRA | CO SARRALBE | 00:40.48 | 528 pts | ||||
41. | DECHAUME Camille | 2001 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:40.58 | 524 pts | ||||
42. | KRAEMER Mélissa | 2002 | FRA | CN BOULAY | 00:40.63 | 522 pts | ||||
43. | SCHWALLER Eva | 2005 | FRA | SARREBOURG NATATION | 00:40.78 | 515 pts | ||||
44. | SCHMIT Solène | 2003 | FRA | SC THIONVILLE | 00:41.34 | 492 pts | ||||
45. | BOULANGER Jade | 2005 | FRA | DC CREUTZWALD | 00:41.38 | 490 pts | ||||
46. | WAGNER Eloïse | 2005 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:41.41 | 489 pts | ||||
47. | CHARRON Luce | 2004 | FRA | NAT'ARSOISE | 00:41.55 | 483 pts | ||||
48. | PREITER Emmy | 2005 | FRA | CN BOULAY | 00:41.62 | 480 pts | ||||
49. | HAUSER Joséphine | 2003 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:41.77 | 474 pts | ||||
50. | SCHUG Manon | 2005 | FRA | NAT'ARSOISE | 00:42.14 | 459 pts | ||||
51. | BREUGNON Erin | 2003 | FRA | CN ST-AVOLD | 00:42.18 | 457 pts | ||||
52. | GERHAHER Alyssa | 2006 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:42.21 | 456 pts | ||||
53. | DA SILVA Eléonore | 2005 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:42.73 | 435 pts | ||||
54. | HELLERINGER Lise | 2005 | FRA | CO SARRALBE | 00:43.69 | 398 pts | ||||
55. | PUC Sascha | 2005 | FRA | DC CREUTZWALD | 00:43.95 | 388 pts | ||||
56. | MULLER Coline | 2006 | FRA | CN BOULAY | 00:44.10 | 383 pts | ||||
57. | STENGER Solene | 2004 | FRA | CO SARRALBE | 00:44.35 | 373 pts | ||||
58. | VANNESSON Daphné | 2006 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:44.51 | 368 pts | ||||
59. | JULLY Solène | 2005 | FRA | CN ST-AVOLD | 00:45.28 | 340 pts | ||||
60. | AL JAYYOUSI Maïssane | 2005 | FRA | NAT'ARSOISE | 00:47.40 | 270 pts | ||||
61. | BAYRAK Azra | 2005 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:47.82 | 257 pts |