50 Backstroke Men - Prelims Cadets Juniors Seniors : 16 ans et plus (Saturday 2 July 2016 - 14h35) | ||||||||||
1. | BORDENAVE Maxime | 1992 | FRA | ESPERANCE SERRES-CASTET | 00:30.01 | 1091 pts | ||||
2. | HOURCASTAGNE Johan | 1999 | FRA | ESPERANCE SERRES-CASTET | 00:31.34 | 1011 pts | ||||
3. | VENARD Theo | 2000 | FRA | US POUILLON | 00:33.73 | 877 pts | ||||
4. | DUPLA Dorian | 1999 | FRA | SN PEYREHORADE | 00:34.66 | 827 pts | ||||
5. | TRUQUEZ Clement | 1999 | FRA | US POUILLON | 00:35.09 | 804 pts | ||||
6. | LEAL Jeremy | 1998 | FRA | ESPERANCE SERRES-CASTET | 00:35.13 | 802 pts | ||||
7. | CAMPET Jean-Baptiste | 2000 | FRA | SN PEYREHORADE | 00:35.19 | 799 pts | ||||
8. | CELDRAN Emmanuel | 2000 | FRA | ESPERANCE SERRES-CASTET | 00:35.46 | 785 pts | ||||
9. | VANOOTEGEM Edwin | 1999 | FRA | ESPERANCE SERRES-CASTET | 00:36.01 | 757 pts | ||||
10. | MAZEROLLES Nathan | 1999 | FRA | ESPERANCE SERRES-CASTET | 00:36.71 | 722 pts | ||||
11. | BURLOT Peio | 2000 | FRA | ESPERANCE SERRES-CASTET | 00:40.32 | 555 pts | ||||
50 Backstroke Men - Prelims Minimes : 14-15 ans (Saturday 2 July 2016 - 14h29) | ||||||||||
1. | NOUGUES Enzo | 2002 | FRA | ESPERANCE SERRES-CASTET | 00:34.82 | 819 pts | ||||
2. | BACQUE Mathieu | 2001 | FRA | ESPERANCE SERRES-CASTET | 00:36.89 | 714 pts | ||||
3. | COTTARD Joackim | 2001 | FRA | US GRENADE-SUR-ADOUR | 00:37.41 | 688 pts | ||||
4. | PEYROULET Leo | 2001 | FRA | ESPERANCE SERRES-CASTET | 00:37.74 | 673 pts | ||||
5. | LANGINIER Maxime | 2002 | FRA | ESPERANCE SERRES-CASTET | 00:38.71 | 627 pts | ||||
6. | DULER Sacha | 2001 | FRA | US POUILLON | 00:40.33 | 555 pts | ||||
7. | HAZARCA-SAPARRART Imanol | 2001 | FRA | ELKAR 64 NATATION | 00:42.38 | 470 pts | ||||
8. | LAGOURGUE Patxi | 2001 | FRA | SN PEYREHORADE | 00:43.49 | 427 pts | ||||
50 Backstroke Men - Prelims Benjamins : 12-13 ans (Saturday 2 July 2016 - 14h21) | ||||||||||
1. | ALBERT Etienne | 2003 | FRA | ESPERANCE SERRES-CASTET | 00:39.95 | 571 pts | ||||
2. | LEMESNAGER Quentin | 2004 | FRA | ESPERANCE SERRES-CASTET | 00:45.51 | 354 pts | ||||
3. | INDACOCHÉA Peïo | 2004 | FRA | S.A MAULEONAIS OMNISPORTS | 00:45.89 | 341 pts | ||||
4. | JULLIEN Lucas | 2003 | FRA | ESPERANCE SERRES-CASTET | 00:47.25 | 296 pts | ||||
5. | LE COCGUEN Arno | 2003 | FRA | US POUILLON | 00:50.73 | 196 pts | ||||
6. | SUBIAS Nathan | 2004 | FRA | ESPERANCE SERRES-CASTET | 00:51.73 | 172 pts | ||||
7. | GALEY Théo | 2004 | FRA | SN PEYREHORADE | 00:56.20 | 81 pts | ||||
8. | AGUER Benoit | 2004 | FRA | ELKAR 64 NATATION | 00:56.41 | 78 pts | ||||
9. | DURANCET Romain | 2003 | FRA | ESPERANCE SERRES-CASTET | 01:04.03 | 3 pts |