100 Butterfly Women - Final A Benjamines 2 : 13 ans (Sunday 24 May 2015 - 15h15) | ||||||||||
1. | DA SILVA Léa | 2002 | FRA | RHÔNE | 01:16.04 | 889 pts | ||||
2. | DESIGAUX Chloé | 2002 | FRA | ENFANTS DU RHÔNE VALENCE | 01:17.27 | 858 pts | ||||
3. | PLASSE Pauline | 2002 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 01:18.46 | 828 pts | ||||
4. | ZOCCARATO Laura | 2002 | FRA | RHÔNE | 01:18.92 | 817 pts | ||||
5. | BARIOZ Laura | 2002 | FRA | ENFANTS DU RHÔNE VALENCE | 01:23.95 | 699 pts | ||||
6. | AUGIER Celia | 2002 | FRA | DAUPHINS ROMANAIS PÉAGEOIS | 01:26.55 | 642 pts | ||||
7. | HOMAWOO Maëlle | 2002 | FRA | RHÔNE | 01:27.79 | 615 pts | ||||
8. | BACHIRI Manel | 2002 | FRA | MARTIGUES NATATION | 01:56.80 | 155 pts | ||||
100 Butterfly Women - Final A Benjamines 1 : 12 ans (Sunday 24 May 2015 - 15h07) | ||||||||||
1. | MURE Manon | 2003 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 01:21.95 | 745 pts | ||||
2. | BLANLOEIL Magdalena | 2003 | FRA | DAUPHINS ROMANAIS PÉAGEOIS | 01:22.46 | 733 pts | ||||
3. | BENTZ Mandoline | 2003 | FRA | RHÔNE | 01:22.83 | 725 pts | ||||
4. | COMTE Cristina | 2003 | FRA | RHÔNE | 01:26.54 | 642 pts | ||||
5. | LOPEZ Kim | 2003 | FRA | MARTIGUES NATATION | 01:27.46 | 622 pts | ||||
6. | LAZZARETTO Abigail | 2003 | FRA | MARTIGUES NATATION | 01:37.39 | 429 pts | ||||
7. | MALEYSSON Marine | 2003 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 01:42.97 | 336 pts | ||||
8. | LAMBERT THOMAS Léonore | 2003 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 01:47.26 | 273 pts | ||||
100 Butterfly Women - Final A Poussines/Avenirs : 9-11 ans (Sunday 24 May 2015 - 15h00) | ||||||||||
1. | LAVAL Morgane | 2004 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 01:31.45 | 540 pts | MJB1 | |||
2. | DELEFLIE LAFARGE Lou | 2004 | FRA | ENFANTS DU RHÔNE VALENCE | 01:31.86 | 532 pts | ||||
3. | TISSERAND Capucine | 2004 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 01:43.11 | 334 pts | ||||
4. | ARNOUX Juline | 2004 | FRA | UJS LA MULATIÈRE NATATION | 01:48.08 | 261 pts | ||||
5. | SAY-CASADO Naïs | 2005 | FRA | VILLEURBANNE NATATION | 01:56.72 | 156 pts | ||||
6. | MEHNANE Sonia | 2004 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 01:57.78 | 145 pts | ||||
7. | COMPEAU Analucia | 2005 | FRA | VILLEURBANNE NATATION | 02:02.84 | 97 pts | ||||
8. | SLASSI Nemja | 2004 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 02:09.11 | 52 pts | ||||
100 Butterfly Women - Prelims (Sunday 24 May 2015 - 10h17) | ||||||||||
1. | DA SILVA Léa | 2002 | FRA | RHÔNE | 01:16.21 | 884 pts | QFA | |||
2. | DESIGAUX Chloé | 2002 | FRA | ENFANTS DU RHÔNE VALENCE | 01:19.87 | 794 pts | QFA | |||
3. | PLASSE Pauline | 2002 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 01:20.73 | 774 pts | QFA | |||
4. | ZOCCARATO Laura | 2002 | FRA | RHÔNE | 01:23.12 | 718 pts | QFA | |||
5. | BARIOZ Laura | 2002 | FRA | ENFANTS DU RHÔNE VALENCE | 01:23.55 | 708 pts | QFA | |||
6. | BLANLOEIL Magdalena | 2003 | FRA | DAUPHINS ROMANAIS PÉAGEOIS | 01:24.90 | 678 pts | QFA | |||
7. | BENTZ Mandoline | 2003 | FRA | RHÔNE | 01:25.02 | 675 pts | QFA | |||
8. | AUGIER Celia | 2002 | FRA | DAUPHINS ROMANAIS PÉAGEOIS | 01:25.40 | 667 pts | QFA | |||
9. | MURE Manon | 2003 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 01:25.96 | 655 pts | QFA | |||
10. | COMTE Cristina | 2003 | FRA | RHÔNE | 01:27.09 | 630 pts | QFA | |||
11. | HOMAWOO Maëlle | 2002 | FRA | RHÔNE | 01:29.61 | 577 pts | QFA | |||
12. | LOPEZ Kim | 2003 | FRA | MARTIGUES NATATION | 01:31.14 | 547 pts | QFA | |||
13. | DELEFLIE LAFARGE Lou | 2004 | FRA | ENFANTS DU RHÔNE VALENCE | 01:36.40 | 447 pts | QFA | MJB1 | ||
14. | LAZZARETTO Abigail | 2003 | FRA | MARTIGUES NATATION | 01:37.43 | 428 pts | QFA | |||
15. | LAVAL Morgane | 2004 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 01:37.66 | 424 pts | QFA | |||
16. | MALEYSSON Marine | 2003 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 01:42.07 | 351 pts | QFA | |||
17. | TISSERAND Capucine | 2004 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 01:42.37 | 346 pts | QFA | |||
18. | LAMBERT THOMAS Léonore | 2003 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 01:46.22 | 287 pts | QFA | |||
19. | ARNOUX Juline | 2004 | FRA | UJS LA MULATIÈRE NATATION | 01:50.21 | 233 pts | QFA | |||
20. | BOUSBAA Anaelle | 2003 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 01:50.87 | 224 pts | ||||
21. | MEHNANE Sonia | 2004 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 01:57.04 | 152 pts | QFA | |||
22. | BACHIRI Manel | 2002 | FRA | MARTIGUES NATATION | 01:59.77 | 125 pts | QFA | |||
23. | SAY-CASADO Naïs | 2005 | FRA | VILLEURBANNE NATATION | 02:00.19 | 121 pts | QFA | |||
24. | COMPEAU Analucia | 2005 | FRA | VILLEURBANNE NATATION | 02:11.14 | 40 pts | QFA | |||
25. | SLASSI Nemja | 2004 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 02:14.00 | 26 pts | QFA | |||
26. | CAMPOY Emma | 2005 | FRA | VILLEURBANNE NATATION | 02:14.28 | 25 pts | ||||
27. | VILLEURBANNE NATATION | 02:14.98 | 22 pts | |||||||
--- | RASTELLO Elfie | 2005 | FRA | VILLEURBANNE NATATION | DSQ |
--- |