100 Backstroke Men - Final A (Saturday 20 June 2015 - 16h20) | ||||||||||
1. | PEREIRA Thomas | 1999 | FRA | AC VILLEPINTE | 01:01.91 | 1132 pts | ||||
2. | THIBAULT Maxime | 1999 | FRA | RSC MONTREUIL | 01:02.78 | 1107 pts | ||||
3. | RICHTER Neil | 1999 | FRA | AC VILLEPINTE | 01:03.95 | 1073 pts | ||||
4. | POTHIN Matthias | 1999 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 01:06.37 | 1005 pts | ||||
5. | CHATTI Souhaiel | 2000 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 01:06.96 | 989 pts | ||||
6. | MIGUET Florian | 2001 | FRA | SN VERSAILLES | 01:09.08 | 932 pts | ||||
7. | OUMESSAOUD Massyle | 2001 | FRA | SN VERSAILLES | 01:11.32 | 873 pts | ||||
--- | BIDAUT Florian | 2000 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | DNS dec |
--- | ||||
100 Backstroke Men - Final B (Saturday 20 June 2015 - 16h23) | ||||||||||
1. | COUDRAIS Yvon | 2000 | FRA | STELLA SPORTS ST-MAUR | 01:08.57 | 945 pts | ||||
2. | PAWLICKI Dylan | 2000 | FRA | AC VILLEPINTE | 01:12.91 | 832 pts | ||||
3. | PLOYAERT Clery | 1998 | FRA | AULNAY-SOUS-BOIS S.N | 01:13.45 | 819 pts | ||||
4. | LEITAO Florian | 1999 | FRA | AS ARGENTEUIL NATATION | 01:20.86 | 644 pts | ||||
--- | PONSODA Thimothée | 2000 | FRA | AC VILLEPINTE | DNS dec |
--- | ||||
100 Backstroke Men - Prelims (Saturday 20 June 2015 - 11h36) | ||||||||||
1. | PEREIRA Thomas | 1999 | FRA | AC VILLEPINTE | 01:02.02 | 1129 pts | QFA | |||
2. | CHATTI Souhaiel | 2000 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 01:03.26 | 1093 pts | QFA | |||
3. | THIBAULT Maxime | 1999 | FRA | RSC MONTREUIL | 01:03.56 | 1084 pts | QFA | |||
4. | RICHTER Neil | 1999 | FRA | AC VILLEPINTE | 01:04.26 | 1064 pts | QFA | |||
5. | POTHIN Matthias | 1999 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 01:06.33 | 1006 pts | QFA | |||
6. | VERGNE Matthieu | 2000 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 01:08.47 | 948 pts | QFA | |||
7. | MIGUET Florian | 2001 | FRA | SN VERSAILLES | 01:10.14 | 903 pts | QFA | |||
8. | OUMESSAOUD Massyle | 2001 | FRA | SN VERSAILLES | 01:10.38 | 897 pts | QFA | |||
9. | BIDAUT Florian | 2000 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 01:11.12 | 878 pts | QFB | |||
10. | VANLEENE Alexandre | 1998 | FRA | USM GAGNY | 01:12.07 | 854 pts | QFB | |||
11. | COUDRAIS Yvon | 2000 | FRA | STELLA SPORTS ST-MAUR | 01:12.34 | 847 pts | QFB | |||
12. | PLOYAERT Clery | 1998 | FRA | AULNAY-SOUS-BOIS S.N | 01:13.84 | 809 pts | QFB | |||
13. | PARMANTIER Nicolas | 1996 | FRA | STELLA SPORTS ST-MAUR | 01:15.20 | 776 pts | QFB | |||
14. | PAWLICKI Dylan | 2000 | FRA | AC VILLEPINTE | 01:15.62 | 765 pts | QFB | |||
15. | LEITAO Florian | 1999 | FRA | AS ARGENTEUIL NATATION | 01:18.83 | 690 pts | QFB | |||
16. | PONSODA Thimothée | 2000 | FRA | AC VILLEPINTE | 01:24.97 | 556 pts | QFB | |||
--- | SARAZIN Théo | 2000 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | DNS dec |
--- | ||||
--- | PICHON Erwan | 2000 | FRA | AC VILLEPINTE | DNS dec |
--- | ||||
--- | AMHAJ Elamine | 2000 | FRA | AC VILLEPINTE | DNS |
--- |