400 Freestyle Women - Prelims (Saturday 27 June 2015 - 15h50) | ||||||||||
1. | ROTTIERS Margot | 2002 | FRA | EN LONGJUMEAU | 05:27.48 | 764 pts | ||||
2. | FAVRY Mathilde | 2002 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 05:34.19 | 722 pts | ||||
3. | DARIO Elisa | 2002 | FRA | EN STE-GENEVIÈVE-DES-BOIS | 05:37.89 | 699 pts | ||||
4. | NGUYEN DUC LONG Armelle | 2003 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 05:39.86 | 687 pts | ||||
5. | RICARD Elsa | 2003 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 05:40.64 | 682 pts | ||||
6. | DAMMENE Chloé | 2002 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 05:45.79 | 652 pts | ||||
7. | THOMAS Marie-Emilie | 2002 | FRA | EN LONGJUMEAU | 05:46.30 | 649 pts | ||||
8. | LESPAYANDEL Anna | 2003 | FRA | US RIS-ORANGIS | 05:47.49 | 642 pts | ||||
9. | LE GALLIC Alice | 2003 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 05:48.46 | 636 pts | ||||
10. | GAIFFIER Agathe | 2003 | FRA | CA ORSAY | 05:49.51 | 630 pts | ||||
11. | BELIMAM Ghizlene | 2003 | FRA | AS CORBEIL-ESSONNE | 05:49.54 | 630 pts | ||||
12. | DUCLOYER Clara | 2002 | FRA | EN LONGJUMEAU | 05:51.84 | 617 pts | ||||
13. | CATAYEE-BELINY Britany | 2002 | FRA | SCA 2000 EVRY | 05:52.25 | 614 pts | ||||
14. | MENDJOUR Myriam | 2003 | FRA | US RIS-ORANGIS | 05:58.89 | 577 pts | ||||
15. | MOUGNE Tea | 2003 | FRA | SCA 2000 EVRY | 05:59.64 | 573 pts | ||||
16. | BERTELOOT Justine | 2003 | FRA | SN MONTGERON | 06:02.79 | 556 pts | ||||
17. | BELIN Amelie | 2002 | FRA | CO ULIS NATATION | 06:02.82 | 556 pts | ||||
18. | VETTRAINO Roxane | 2002 | FRA | EN DRAVEIL | 06:03.20 | 554 pts | ||||
19. | ATTIK Nour | 2002 | FRA | EN STE-GENEVIÈVE-DES-BOIS | 06:04.55 | 546 pts | ||||
20. | DEVIGNE Annaëlle | 2002 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 06:05.09 | 544 pts | ||||
21. | GUILLEMONT Camille | 2003 | FRA | YERRES NATATION | 06:06.84 | 534 pts | ||||
22. | BENARD Emilie | 2003 | FRA | SN MONTGERON | 06:12.07 | 507 pts | ||||
23. | MERLEVEDE Laura | 2002 | FRA | SCA 2000 EVRY | 06:12.39 | 505 pts | ||||
24. | MORA Emma | 2002 | FRA | EN DRAVEIL | 06:16.24 | 485 pts | ||||
25. | CLUZAUD Chloe | 2003 | FRA | BONDOUFLE AMICAL CLUB | 06:18.10 | 476 pts | ||||
26. | MAKOUANGOU Laureen | 2002 | FRA | SCA 2000 EVRY | 06:24.42 | 445 pts | ||||
27. | DESNOS Anae | 2003 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 06:27.62 | 430 pts | ||||
28. | CHERIA Yasmine | 2003 | FRA | AS CORBEIL-ESSONNE | 06:27.64 | 429 pts | ||||
29. | BENBEHOUCHE Maria | 2003 | FRA | US RIS-ORANGIS | 06:30.20 | 417 pts | ||||
30. | ROUSSEAU Caroline | 2002 | FRA | BONDOUFLE AMICAL CLUB | 06:30.52 | 416 pts | ||||
31. | MORVAN Charlotte | 2002 | FRA | YERRES NATATION | 06:32.12 | 408 pts | ||||
32. | LANGLET Isaline | 2003 | FRA | SN MONTGERON | 06:40.21 | 372 pts | ||||
33. | LAMADON Lena-Bella | 2002 | FRA | US RIS-ORANGIS | 06:41.00 | 368 pts | ||||
34. | ARCHAMBEAU-MASSARONI Laura | 2002 | FRA | EN STE-GENEVIÈVE-DES-BOIS | 06:54.21 | 312 pts | ||||
35. | CHERIA Nour | 2003 | FRA | AS CORBEIL-ESSONNE | 07:05.07 | 270 pts | ||||
36. | ATTIK Syrine | 2003 | FRA | EN STE-GENEVIÈVE-DES-BOIS | 07:05.73 | 267 pts | ||||
37. | NETO Maëva | 2003 | FRA | US RIS-ORANGIS | 07:19.05 | 220 pts | ||||
38. | LEMONT Coline | 2002 | FRA | YERRES NATATION | 07:42.54 | 147 pts | ||||
--- | MABIRE Jessica | 2002 | FRA | YERRES NATATION | DNS dec |
--- | ||||
--- | REMILA Lydia | 2003 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | DNS dec |
--- |