Team 1 |
BOISRAME Simon (2002) FRA |
50 Butterfly Men |
|
200 Medley Men |
|
4x50 Freestyle Men |
[1er position] |
4x100 Individual Medley Men |
[1er position] |
MARTY Edouard (2003) FRA |
50 Freestyle Men |
|
50 Backstroke Men |
|
4x50 Freestyle Men |
[4e position] |
4x100 Individual Medley Men |
[4e position] |
QUELEN Alessandro (2004) FRA |
100 Freestyle Men |
|
200 Freestyle Men |
|
4x50 Freestyle Men |
[2e position] |
4x100 Individual Medley Men |
[2e position] |
ROBERT Mewenn (2004) FRA |
50 Breaststroke Men |
|
100 Medley Men |
|
4x50 Freestyle Men |
[3e position] |
4x100 Individual Medley Men |
[3e position] |
BLAIZOT Julie (2003) FRA |
50 Freestyle Women |
|
50 Backstroke Women |
|
4x50 Freestyle Women |
[4e position] |
4x100 Individual Medley Women |
[4e position] |
LOUIS Romane (2005) FRA |
200 Freestyle Women |
|
50 Butterfly Women |
|
4x50 Freestyle Women |
[2e position] |
4x100 Individual Medley Women |
[1re position] |
MILLET Louane (2008) FRA |
100 Freestyle Women |
|
100 Medley Women |
|
4x50 Freestyle Women |
[3e position] |
4x100 Individual Medley Women |
[3e position] |
ROSSIGNOL Jeanne (2003) FRA |
50 Breaststroke Women |
|
200 Medley Women |
|
4x50 Freestyle Women |
[1re position] |
4x100 Individual Medley Women |
[2e position] |
Team 2 |
BERTRAND Jean (2002) FRA |
200 Freestyle Men |
|
200 Medley Men |
|
4x50 Freestyle Men |
[2e position] |
4x100 Individual Medley Men |
[1er position] |
DAVID Nathan (2005) FRA |
50 Freestyle Men |
|
50 Butterfly Men |
|
4x50 Freestyle Men |
[4e position] |
4x100 Individual Medley Men |
[2e position] |
MARTY Egide (2005) FRA |
100 Freestyle Men |
|
50 Backstroke Men |
|
4x50 Freestyle Men |
[1er position] |
4x100 Individual Medley Men |
[4e position] |
VETAULT Yanis (2005) FRA |
50 Breaststroke Men |
|
100 Medley Men |
|
4x50 Freestyle Men |
[3e position] |
4x100 Individual Medley Men |
[3e position] |
JOURDE-HELLEISEN Philippine (2005) FRA |
100 Freestyle Women |
|
200 Freestyle Women |
|
4x50 Freestyle Women |
[4e position] |
4x100 Individual Medley Women |
[1re position] |
MINIER Sarah (2005) FRA |
50 Backstroke Women |
|
100 Medley Women |
|
4x50 Freestyle Women |
[2e position] |
4x100 Individual Medley Women |
[4e position] |
POUX Marie (2008) FRA |
50 Freestyle Women |
|
50 Breaststroke Women |
|
4x50 Freestyle Women |
[3e position] |
4x100 Individual Medley Women |
[2e position] |
ROCHER Léna (2007) FRA |
50 Butterfly Women |
|
200 Medley Women |
|
4x50 Freestyle Women |
[1re position] |
4x100 Individual Medley Women |
[3e position] |
Team 3 |
BERTRAND Valentino (2005) FRA |
200 Freestyle Men |
|
50 Butterfly Men |
|
4x50 Freestyle Men |
[3e position] |
4x100 Individual Medley Men |
[3e position] |
LOUIS Dacien (2008) FRA |
100 Freestyle Men |
|
100 Medley Men |
|
4x50 Freestyle Men |
[2e position] |
4x100 Individual Medley Men |
[2e position] |
ROBERT Tezwyn (2006) FRA |
50 Freestyle Men |
|
50 Backstroke Men |
|
4x50 Freestyle Men |
[4e position] |
4x100 Individual Medley Men |
[4e position] |
SAGET Vivien (2007) FRA |
50 Breaststroke Men |
|
200 Medley Men |
|
4x50 Freestyle Men |
[1er position] |
4x100 Individual Medley Men |
[1er position] |